yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Filmin adını söylemek hazırlığı geçmenizi sağlıyordu bizim sınıfta asxvnj

  Filmin başında çok sıkıldım, deli gibi sıkıldım kate winslet'in saçları hariç hiçbi şey ilgimi çekmemişti ama film ilerledikçe sonu için heyecanlanmaya başlıyorsunuz. Benim için yağmurlu pazar günü filmi seviyesine ancak ulaştı yalnız.

  Yine de hafıza sildirme fikri çok güzel ve iyi kullanılabilir bi konu bence yeterince değerlendirilememiş.

  10 üzerinden 5 veriyorum ben.

  8 kasım 2016 14:50

  2. bir de (link: https://www.youtube.com/watch?v=e_TAOjsveWU mecnun'dan ) gelsin o zaman, anııığğğlaar.

  8 kasım 2016 15:08

  3. eşimle -evlenmeden önce- onun evinde izlediğimiz ilk filmdi. anısı/yeri/değeri büyüktür benim için.

  müzikleri de harikadır.

  8 kasım 2016 16:59


  4. en en en sevdiğim filmlerden bir tanesi. kimisi sıradan, herkesin izlediği bir film gözüyle baksa da yeri benim için çok ayrı. her şeyi unutmak istediğinizde sizi tekrar düşündüren, mükemmel filmdir benim gözümde. her ağlamak istediğimde izliyorum, şu aralar da vakit bulursam izleyeyim terk edilme modumdan dolayı ihtiyacım var biraz (gizlinot: swh ) (gizlinot: ağlanacak halime gülmek ) (gizlinot: içim kan ağlıyor çaktırmıyorum )

  edit: uzun süre sözlüğe yazamamaktan gizlinot yerine bkz koymak...

  8 kasım 2016 17:38 8 kasım 2016 17:41

  5. Bu filmi bu denli bilinmesine rağmen dün gece yeni izledim, akışta görünce güzel tesadüf oldu.

  Burdan sonrası spoiler içerir:

  Tüm yaşadıklarından sonra, muhtemelen aynı acıları çekeceklerini bildikleri halde joel ve clementine’ın yine birlikte olmaya karar vermeleri “romantik“ anlamda değil de “anı” yaşamak anlamında hoşuma gitti. Benim çok zorlandığım bir konu çünkü, ciddi çaba sarfediyorum gün içinde geçmişin pişmanlıkları ve geleceğin kaygılarından uzaklaşabilmek için. Mesela joel, buzun üstündeyken “öyle mutluyum ki şu an ölebilirim” minvalinde bir laf ediyor ya, sonrasında delice mutsuz olması ve o mutluluğa neden olan insanın bu delice mutsuzluğa da sebep olduğu gerçeği “anda” yaşadığı hissin kıymetini azaltmıyor. 

  Böyle filmlerden, kitaplardan ders çıkarmakta üstüme yok ama anca lafta maalesef. Neyse vazgeçmek yok.

  3 mart 2018 23:40

  6. yani şu güzel poetik isimli filmi, ki cidden poetik filmde de bahsi geçiyor bir şiir cümlesi, hangi vicdansız türkçeye "sil baştan" diye çevirdi? şebnem ferah şarkısı mı bu yahu sil baştan ne ya. sil baştan başlasaymışsınız keşke bu ismi düşündükten sonra.....

  film hakkında söyleyecek pek bir şeyim yok izleyeli uzun zaman oldu. ismiyle en geyik yapılan filmlerin başında geliyordur herhalde tüm lise hayatım falan bu filmi telaffuz edememe geyikleriyle geçti. leyla ile mecnunun bir bölümünde de vardı hatta baya komikti orası :) en sevdiğim sahnesi jim carey'nin küçülmesi olmuştu çok komikti orası :)

  4 mart 2018 01:08

  7. Elinde kupasıyla Clem'in "Bana hiçbir şey anlatmıyorsun, Joel. Ben kapağı açık bir kitap gibiyim. Sana her şeyi anlatıyorum. Her utanç verici ayrıntıyı.Bana güvenmiyorsun." dediği sahne ile kalbimde taht kurmuş, sıradan ama benim için anlamı büyük Michel Gondry filmi. Pek güneşli olmayan bir havada bir sahil evinde tanışmaları, filmde mevsimin kış olması, Clem'in şıpsevdi karakterleri desenli mavi tişörtü gibi detayların hepsi filmi benim için sıcacık bir film yapıyor. Dünya üzerinde Clem'e benzeyen son kadın ben olabilirken üstelik

  (gizlinot: Gerek tarz gerek karakter olarak bambaşkayız) karakterlerle özdeşleşiyorum her izlediğimde. Turistik bile sayılmayacak bir yer olduğu halde hep bir kış trene atlayıp montauk'a gitme hayalim var sözlük. (gizlinot: meet me in montauk ) (gizlinot: amerikalı erkek arkadaşım sayesinde bir derece mantıklı bir hayal oldu bu neyse ki swh)

  18 eylül 2018 23:59 19 eylül 2018 00:00


  8. Kimisi sıkıcı bulsa da bu filmin yeri bende bir başka. Normalde romantik filmleri pek sevmem üstelik ama ne zaman platonik batağına düşsem açıp izlerim. Bazen kendimi Joel in yerine koyuyorum bazen clementine in. Keşke gerçekten yaşadıklarımızı aklımızdan böyle silip atacağımız bir şey olsa. Ama bi yandan da üzücü.. Hissettiğin güzel şeyleri de kaybediyorsun.

  Bonus:jeneriği çok güzel. Everybody's Got to Learn Sometime-Beck

  2 ekim 2019 12:27 2 ekim 2019 13:14