yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  1. insana çok huzur veren ama çokta sorumluluk gerektirendir. evde bakılan tüm hayvanlar için geçerli tabi bu dediğim. gerçekten çocuğunuz gibi oluyorlar. hastalandıklarında içimden bir parça gidiyor. evde değilken aklım onlarda oluyor. çok abarttım biliyorum ama eve kamera takmayı bile düşündüm(gizlinot: swh) o derece. üzüldüğünüzde, kızdığınızda, mutlu olduğunuzda sizi anlıyorlar. yorgun ya da mutsuz olduğumda eve gelip, yatakta kedilerimle uzanıp, kitap okumanın hayalini kurarım hep mesela. kapıdan içeri girdiğimde muhakkak biri gelip beni karşılar. bütün stresimi, negatif enerjimi alıyorlar üzerimden. nankör diyen de halt etmiş ayrıca, tanıdığım bütün insanlardan daha sadıklar. bir söz vardı; "kusursuz dostlarımın asla dörtten az ayağı olmaz" diye. işte bu tam olarak beni tarif ediyor :)

  ukte:(yazar: hazelnut)

  8 ağustos 2017 23:11

  2. En çok istediğim şeydi ta ki geçensene arkadaşımın evine gidip o evin durumunu görene kadar. Evet eve girince değişik bir koku vardı. Yere basıyorsun kedinin tüyleri uçuşuyor falan işte bir şeyler yiyoruz kedi geliyor kuyruğunu sürtüyor. Arkadaş kediyi kucağına alıyor sonra bize yemek servisi yapıyor. Neyse efendim ev sahipleri pasaklıydı suç kedide değil ama resmen soğudum. Birde üstüne kedi tüm gece geçti karşıma tepemde bir şey varmış gibi yukarı baktı durdu iyice huylandım. Bir yandan dua ediyorum Allahım ne var tepemde çarpılacak mıyız nedir diye bir yandan da uyuyamadık tabi. Sabah 7 de uyandığımız gibi kaşına kaşına hazırlanıp kaçtık hemen. En sevdiğim hayvandan soğuma sebebim oldular :(

  9 ağustos 2017 01:58

  3. 4 kedim var ve hepsi birbirinden manyak. Hiçbiri birbiriyle tam olarak anlasamiyor; ama ben hepsini çok seviyorum. Köpek kadar olmasa da sorumluluk istiyor, çünkü kediler de ilgi isteyen hayvanlar. Mesela bir kedim diğerini dövdüğü için kapıyı kapatıyorum. Kapı arkasında sürekli miyavliyor. Onun dışında tüylü sürekli uyuyan yumos varlıklar.

  9 ağustos 2017 15:49


  4. Güzelliklerinin yanında zorlukları fark edilmiyor bile. Tabii her evcil hayvan gibi belli sorumluluklar gerektiriyor ancak daha önce köpek bakmış bir insan olarak onun yanında hiçbir şey. Olabilecek en iyi ev arkadaşı

  15 haziran 2018 20:54

  5. kedimi sahipleneli yaklaşık 2 ay olacak ve ben daha hiç kötü yanını görmedim. üstüne ikinci kedimi de sahiplenmiş bulundum yaklaşık 1 hafta kadar önce. sadece bazen her gün kum temizlemek zor geliyor ama ona da alıştım yani. ikisini de çok seviyorum, canlarım benim<3

  15 haziran 2018 20:59

  6. Bu hayattaki en büyük “iyi ki”mdir. Birden fazla kediyle ev arkadaşı olduğum bir hayatım var 8 senedir, bu yüzden ne kadar mutsuz olursam olayım o mutsuzluk seviyesi hiçbir zaman %100 olmuyor. Sayelerinde.

  Ayrıca bir kediden daha güzel bir şey varsa o da iki kedidir Fikrimce.

  15 haziran 2018 21:13

  7. Güzellikleri o kadar çok ki zorluklarını fark etmiyorum bile. Maddi acıdan ilk senelerde biraz zorluyor aşısı falan olsun ama 2. Seneden sonra o konu da rahatliyorsunuz. Benim danam her sabah gelir beni uyandırır başımda bağırarak sonra ben kahvaltı ederken bana eşlik eder. Ben evde dolanırken hep peşimde. Wc kapısında bekler içeride iyi miyim diye. Her işimizi birlikte yaparız. Geceleri ben uyumadan gelir yanımda yatar sonra kalkar kendi yatağına yatar (ikimizde yayılarak yattığımiz için uyurken birlikte olmuyor:)) tek hoşlanmadığım her gün wcsini temizlemek hacı şakir kokulu kum kullanıyoruz aman allahım bu kadar sevimli bir kızdan bunlar nasıl çıkar, hele o koku. bir kere ishal olmuştu ölüyorduk kokudan ama o da temizlendikten sonra halloluyor koku moku kalmiyor. sonuçta hiçbirimiz gül kokulu şeyler bırakmıyoruz ardımızda.

  Ek; kızımız 8 yaşında hala at gibi koşturup delicesine oynayan bir iran kırması. Küçükken balkonumuza geldi zorla kendini sahiplendirdi. Aşıları, kısırlaştırılması, yazın tüy kırpması falan prensesler gibi yaşayan bir kedi kendisi. Maması, suyu hepsi her sabah kaplarina kadar yıkanıp tazeleniyor (keza wcsi de) bu rutine alışmamız çok kolay oldu çünkü zorlanacak işler değil bunlar. Evinde koku istemiyorsan o wc temizlenecek aynı kendi wcni temizlediğin gibi, kedi aç kalmasın istiyorsan o mama her gün yenilecek aynen kendine yemek hazırlaman gibi yani. Kolay işler bunlar. Bir de kedi tüyü mamasına bağlı dökülebilir, kışlık tüyüdür dökülebilir evi hafta da bir kez süpürüyorsan 2 kereye çıkaracak olaylar bunlar. Kedi bakımı kolaydır yani. hayvan günün 3/4unu uyuyarak geçiriyor zaten. Kedi candır. Hayvanların hepsi canımızdır.(link: https://www.suslusozluk.com/kedi?i=771178 Kedi başlığında yazdığım dana kızım ile tanışma hikayemiz)

  15 haziran 2018 21:23 16 haziran 2018 15:36


  8. 3 yıldır bir kedim vardı resmen aşığım ona. masrafları sevdikten sonra inanın çok gelmiyor hepsi iyiliği için derken kaliteli mamalar çok güzelmiş diyip birsürü oyuncak vs alıyorsunuz ama aileden birine dönüşüyor artık, kedi yemeğinden mi yiyor falan diyecek yoksa eğer kendi yemeğimi koklatıyorum beğenirse birkaç kaşık da onun tabağına koyuluyor. 

  Geçen gün annemin dükkan komşusu sohbet arasında ‘benim dükkanda kedi var 15 gündür buralarda herkese sordum ama sahibi çıkmadı eve de götüremiyorum’ dediğinde veterinerde kontrolleri yapıldı ve sağlıklı olduğuna karar verilince evimize geldi (gizlinot: Oley) yavaş yavaş kedili kadın olma yolunda ilerliyorum:D iki gün oldu ve inanın benim kıskanç kedim bizi dövüyor, ama yeni gelen iri erkek kedi ona bir şey diyince saklanıyor çok gülüyorum. Kedisinin doğum gününü kutlayıp ona hediyeler alan biri düşünün ki o ben olayım.....

  ilgili medya:
  1
  16 haziran 2018 02:36

  9. benim gibi alerjisi olan ve doğuştan yüksek desibele sahip, titiz, çatlak bir anneye sahip bir kişi baktıysa herkes bakabilir.

  benim ve annemin kedilere alerjisi var genetik çünkü. ama çok rahatsız etmiyor sadece boğazımda bir his oluyor o kadar. dünyanın en tatlı, en güzel, en mükemmel canlısı olan kediler ile yaşamak için her şeye değer. tek zor yanı kakonto temizlemek. günde iki kere kakontolarını temizlerken burnunuzdan nefes almayın tamamdır. anneler bebeklerinin bezini değiştirirken iğrenir mi, hayır bu da aynı öyle. mamasını, suyunu koyun, tuvaletini temizleyin bitti öyle zor değil. benim sahiplendiğim kedi, tüm aşılarını olmuş ve kısırlaştırılmıştı zaten. hatta eski sahibi onu düzenli yıkıyormuş ama ben sadece veterinerde banyo yaptırdım zaten evde yaşıyor tertemiz, ki bütün kediler her gün kendini yalayarak temizliyor mis gibi hayvanlar. tırnaklarını kesmek, tuvalet kaplarını yıkamak ve temizlemek lazım bir de mutlaka ıslak mama vermek gerekiyor yalnız kuru mama olmaz.

  ben herkese tavsiye ediyorum mutlaka evinizde kedi ya da köpek olsun, çok keyifli. saf bir sevgi besliyorlar size, ona sarılmak, onu öpmek, onunla oynamak, onunla uyumak çok zevkli. ben kızıma futbol bile öğrettim benim cadı pek bir zeki tuxedo cinsi. tuvaletini yapınca gelip miyavlıyor kalk temizle diye, acıkınca ya da suyunun değişmesini istediğinde miyavlıyor beni görünce kucağıma atlıyor. dışarıdaki kedilerle onu aldattığımda kokularını alınca agresifleşiyor biraz o kadar.

  ileride yalnız yaşarsam eve bir kedi ordusu almak istiyorum. sokaktan alıp, eve getiriyim 10 tane kedi ve ben hep beraber yaşayalım. ben yaşlanınca 'crazy cat lady' diye tabir edilen, kedili teyze olacağım zaten. ne güzel..

  edit: yazmayı unutmuşum, etrafınızda yok kedi tüyü ciğere yapışır yok hasta olursunuz falan diye hikaye anlatan cahil hayvan düşmanlarını itina ile tersleyin. hiçbir şey olmaz merak etmeyin, tüyleri dökülebilir normal dönemseldir sadece fazla dökülüyorsa sağlık sorunu olabilir veterinere danışın. yoksa normal dökülmesi bizim saçımız dökülmüyor mu gayet de dökülüyor. kaliteli mama verin, vitamin kullanabilirsiniz, tüylerini düzenli tarayın tamamdır. aşırı titizseniz sık sık temizlik yapın, egzersiz olur.

  16 haziran 2018 16:37 16 haziran 2018 16:51