girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (1)

53. Hakkında yerli yersiz bir sürü eleştiri bulunan rapci. Öncelikle diziler,şarkı sözleri  genelde hayal ürünüdür. Yazılan sözler özendirici unsur olarak görüldü diyelim,şuan zararlı olan tek şey ezhel mi gerçekten? Önce bu konu üzerinde bir düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum. Elinde internet imkanı olan bir çocuk sadece ezhel ile mi ahlak değerlerini kaybedecek? Orası koca bir okyanus,ebeveynler o kadar bilinçli olsa 8-9 yaşında çocuğa tableti dayayip,onu o şekilde oyalamaz.Ayrıca o ayila bayila dinlenilen yabancı şarkıların konuları da dünya barışı değil. Güncel yabancı Pop,rap,rock şarkılarınin %90 seks,uyuşturucu ve şiddet içerikli. Yani tutuklanmasini her şeklinde adaletsizlik olarak görmüştüm. Eğer adalet tam takır isleseydi o zaman tamam diyebilirdim. Saçma sapan her türlü pislik ortalıkta gösterilirken kendi halinde bir rapper'in tutuklanmasi bana hiç adil gelmedi. Neyse ki bir şekilde serbest kaldı. Eleştiri tabi ki  her zaman olmalı,mühim olan adaletsizlik. Ortada bir yargı sistemi varsa herkese aynı titizlikle işlemesi gerektiğini düşünüyorum. RTÜK öpücük,haç sansürü ile uğraşacagi yerde 9-10 karili haşin erkek,kadınları tokat manyağı yapan kabadayi temalı dizilere ayar versin.  

12 ağustos 22:19

52. Söylenilen her şeye katılabileceğim fakat yeteneksiz olduğuna katılamayacağım şarkıcı. Çünkü profiline bile bakarsanız adamın müziğe gerçekten yeteneği olduğunu görürsünüz. Bence gerçekten müzik konusunda yetenekli. Ha işlerine ne kadar yansıtıyor tartışılır tabi...

12 ağustos 21:53

51. tutuklandığı zaman vay be sonunda ülkede güzel şeyler de oluyor diye düşünmüştüm kusura bakmayın süslülerim ama bu adam eğer bir insan ailesinden uzak bilinsiz bir şekilde yetişiyorsa onun şarkılarını dinleyerek esrar güzel bir şey herhalde diye düşünebilir.şarkı sözlerinde bunu dile getiriyor zaten onun dışında özgün değil yaptığı şey bilgisayardan sesini geçirmek bence,yetenekli hiç değil,12-18 yaş grubu ayıla bayıla dinliyor genelde.hapiste oldugu donem kendisinin daha da populerlestigini dusunuyorum bu sürede resmen onu sevenler reklam etti adamı ayol

ooo seri eksilemissiniz kahroldum ciddenkjrfkgjgk dogru rap muzigin ırzina gectigi icin iceri atilmaliydi her şarkı sözü alkol esrar oldugu içiin değil :(

12 ağustos 21:37 12 ağustos 22:24


50. yaklaşık bir saat önce beraat etmiş rapper. oh be.

19 haziran 12:22

49. ezhel'i duymuştum ancak bu tutuklanma olayına kadar açıp tek bir şarkısını bile dinlememiştim, özellikle rap müzikle uğraşması ve popüler bir isim olması bende kendisine karşı bir ön yargı oluşturmuş meğer.. iktidarın hedefi olması sayesinde şu an hem ön yargımla yüzleşmiş bulunmaktayım hem de sağ olsunlar bu "ankara bebesine" sempati duyuyorum artık.. yine akp iktidarının hedefi olarak üniversiteden ihraç edilen, ankara sosyoloji'den aklına fikrine güvendiğim Yasin Durak konuyla ilgili aydınlatıcı bir yazı yazmış seveni de sevmeyeni de okur umarım, konu başka.

(link: https://www.gazeteduvar.com.tr/forum/2018/05/25/bu-ulke-bir-pavyon-ve-bizim-paramiz-yok/ "Bu ülke bir pavyon ve bizim paramız yok")

#freeezhel

27 mayıs 23:19

48. bir tarafta 2013 yılında kullanmak ve satmaktan yargılanan ve 5 yıl sonra ancak ceza alan çağatay ulusoy...

diğer tarafta sadece şarkılarında uyuşturucudan bahseden ve direkt tutuklanan ezhel... 

güzel ülkemin güzel adalet sistemi...

27 mayıs 15:37

47. yarınımız yok şarkısında diyor ki kendisi: 

o yaşta işçiler sanma okuldalar

...

gençler hapisteler çünkü tek çare torba,

aşk değil zehirdir bonzai, eroin ve ex

çıkartır hastanelerden kadavra..

ya sahiden ben bu adamın şuan içerde olmasına hiç anlam veremiyorum, ülkenin adaleti(???) cidden buna mı çalışıyor? bu ülkenin en büyük problemi egzoz esrar diyen bir sanatçıyı içeri atarak buna özenme potansiyeline sahip olan, afedersiniz ama sahipse zaten gerizekalıdır, çocuklarımızı korumak mı harbiden? sağda solda tecavüzlü, yengeyle aşk yaşamalı, kadına şiddetin, kadını aşağılamanın normalleştirildiği, belinde 20 tane silahla dolaşan mafya bozuntusu tiplerin olduğu diziler bizim müthiş zeki çocuklarımızı asla özendirmiyor çünkü. ha en önemlisi, nihat doğan’ın benim olmazsan taciz ederim diye bir şarkısı var bunun farkında mıyız biz acaba ya, böyle bir şarkı var allah kahretsin ki var. 

ayrıca uyuşturucuya özendirmek ne demek allah aşkına, bu biri waffle diyince “uffff çok çekti canım yaaa olsa da yesek” denilecek gibi bir şey değil ki. hiç sigara içmeyen birinin canı sigara çeker mi? çok ama çok anlamsız. 

27 mayıs 00:56


46. https://youtu.be/oKwUzknCTxg  Canım sehabe duygulara çok güzel tercüman olmuşsun ağzına sağlık.

27 mayıs 00:50

45. (link: https://youtu.be/oKwUzknCTxg ellerine sağlık diyorum sehabe)

#freeezhel

26 mayıs 21:48

44. dünyanın hiçbir yerinde birtakım uyuşturucular legalize edilmeden nasıl uyuşturucuya bağlı suçlar sona ermediyse, bizim ülkemizde de genel kanının aksine işe yaramayacaktır. üstelik ''caydırıcılık'' adına göz önünde olan kimseleri ibreti alem olsun diye bir yere varmayacak tutuklama-gözaltı süreçleriyle halk linçine bırakmak da doğru değil. bir kişinin münferit olarak uyuşturucu kullanması, ticaretini yapması, reklamını yapması ve övmesi(??) bambaşka şeyler. en nihayetinde ''war on drugs'' dünyanın hiçbir yerinde çözüm olmadı, işleri kötüleştirdi.

ama tabi konumuza dönecek olursak, #freeezhel.

https://web.stanford.edu/class/e297c/poverty_prejudice/paradox/htele.html

'' The war on drugs has failed. By making drugs illegal, this country has:

1) Put half a million people in prison : $10 Billion a year

2) Spent billions annually for expanded law enforcement

3) Fomented violence and death (in gang turf wars, overdoses from uncontrolled drug potency & shared needles/AIDS)

4) Eroded civil rights (property can be confiscated from you BEFORE you are found guilty; search and wiretap authority has expanded.)

5) Enriched criminal organizations.''

(link: http://www.drugpolicy.org/issues/brief-history-drug-war konuyla ilgilenenler için bir özet)

(link: https://www.youtube.com/watch?v=BcR_Wg42dv8 açıklayıcı bir video)

(link:https://www.ted.com/talks/ethan_nadelmann_why_we_need_to_end_the_war_on_drugs/transcript#t-118136 bir video daha)

26 mayıs 21:22 26 mayıs 21:25