girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

22. Çocukluktan ergenliğe geçtiğim yaşlarda, yani aşağı yukarı 10 yıl önce, rap dinlemeyeni dövüyorlardı. Ceza, sagopa, ogeday gibi isimler reklamlarda dahi kullanılıyordu. Her türden müzik sevsem de ağırlıklı olarak rock dinlemiş bir insan olarak, o dönem ben de biraz rap dinlemiştim. Ama hiçbir zaman rap seven bir insan olmadım. Fakat yıllar sonra (gbkz: Ezhel) sayesinde bir iki tane rap şarkısı dinledim. Şaka gibi geliyor:d evin içinde geceler geceleerr diye geziniyorum(gizlinot: Swh)

13 nisan 14:53

21. Lise yıllarında türkçe rap dinlerken bize ezik,keko gözüyle bakan insanlarlar etrafta "ezhel adamııım, inanılmazsın." diye dolaşmaya başlamış bu üzücü. Kendine göre bir tarzı var, evet. Ama ben eski parçalarını daha çok seviyorum ve türkçe rap in yaygınlaşmasını severek izliyorum. (gizlinot: Esrar özendirici parçaları ise şiddetle kınıyorum.)

24 mart 20:54

20. Türkçe rapten asla hoşlanmayan ben bu kadar meşhur olunca neymiş bu ya diyerek spotifyda şarkılarını karıştırıp dinlemeye başladım.cidden Türkçe rap i hiç ama hiç sevmem(belki bunun nedeni arabesk rap kültürünün olması da olabilir) Türkçe’nin rap e uygun bir dil olduğunu düşünmüyorum çünkü bir anda o kadar Türkçe kelime hızlı bir şekilde art arda gelince çok kaba ve komik oluyormuş gibi geliyor bana bunu Fransız ve Almanca rap için de düşünüyorum. 

Ama Ezhel gerçekten önyargılarımı kırdı.Sadece sözleri değil müziğinin arkadaki ritmlerin farklı bir havası olduğunu düşünüyorum.şarkı sözlerinin de sırf “seks seks ot esrar kömür plastik alo alo alo” dan ibaret olduğunu düşünmüyorum çok güzel sözler var cukk diye oturan ha ama onlar akılda kalıyor olabilir.Rap ghetto müziği olmuştur geçmişten günümüze kadar.Dolayısıyla küfür barındırması sonnn derece normal yani “patronlar sizken s*keyim işi” gibi.Hiyerarşi ve sınıf ayrımından bahsederken çiçek böcek mi deseydi yani? Önyargının kırılması çok zor bir şey ve Ezhel benimkini kırdı.Bu başarıdır.

Ayy Ezhel seni seviyorum bebeyim daha da güzel şarkılar yap,konserine gelmeyi çok istiyorum ama ergen keşler yüzünden gelemiyorum...Keşke dinleyici kitlen bu kadar ergen barındırmasa :(

24 mart 18:08


19. seneler önce yarınımız yok şarkısıyla tanımıştım ezhel'i. çok sevmiştim o şarkıyı hala seviyorum ama bu geceler, şehrimin tadı aynı keyfi vermedi..

25 ocak 22:36

18. ear fart. 

24 ocak 17:59

17. çevremde kınadığım her şeyi yaşamakla bilinirim. ve yine şaşırtmadı. şu entryi yazmıştım (link: https://www.suslusozluk.com/ezhel?i=684408 ) ve şu an bunu yazarken de ezhel geceler dinliyorum. bağımlşılık yapıyor. o baygın baygın değişik değişik söylediği kelimeler cidden bağımlılık yapıyor. korkarım ezberlicem.

23 ocak 14:50

16. spotify da şarkı dinlerken illa bir yerden araya giriyor ve her seferinde kulaklarımın kanamasına neden oluyor, bu çocuğu uygulamadan komple nasıl silebiliriz bilen varsa yeşillendirsin.

20 ocak 21:56


15. şimdi merak edip izledim kliplerini. aykırı bulmadım, müzik ve sözler hoşuma gitmedi. Marilyn Manson - this is the new shit dinledim üstüne, iyi geldi :)

18 ocak 21:17

14. Bir şarkısını bile dinlememiş olmamın anlamsız gururunu yaşıyorum🤓

17 ocak 21:43

13. İlginç bir çekiciliği var.seviyorum böyle serseri tipleri. Alo yu ilk dinlediğimde of bu ne ya dedim şu an her gün dinliyorum sevmesem de .şarkı da çekiyor insanı.yalnız her alo alo alo yerinde cem yılmaz çıkıp alo alo grahaam diyecekmiş gibi geliyor jssjsj

17 ocak 21:40 17 ocak 21:42