yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. (link: https://www.sinemalar.com/film/230973/fantastic-beasts-and-where-to-find-them-2 türkçe altyazılı fragman)

  kasıma kaç dakika kaldı ?

  2 nisan 2018 13:42

  2. (link: https://www.youtube.com/watch?v=vgKe1MsVDiE yeni fragman)

  jude law'ı dumbledore'n gençliği olarak görmenin beni ne kadar heyecanlandırdığını tarif edemem. harry potterların yeri çok ayrı tamam ama bana fantastic beasts serisi daha gerçekçi bir büyücü dünyasıymış gibi geliyor.

  hogwarts'ı fragmanarda her yeniden gördüğümüzde bütün dertlerimi unutuyorum.

  kısacası harry potter'ın final filminden sonra ilk defa bir film için bu kadar çok heyecanlanıyorum.

  22 temmuz 2018 16:30

  3. Dün gece izlerken kendimden geçtim sinemanın büyüsüyle ama şu an sakin kafayla düşününce diyorum ki: meh. 

  Filmin adı falso bi kere, hani nerede crimelar?

   Birkaç plot twist dışında çok da beğendiğimi söyleyemeyeceğim üzülerek.

  Görmek istediğim dumbledore sahneleri yeteri kadar yoktu ve neden bilmiyorum newt'ün saçları sinirim bozdu film boyunca çek şunları önünden be adam diyerek izledim. 

  Jacob çok tatlıydı her zamanki gibi bir de newt yeni bir canavar buldu adını unuttum o çok muhteşem bir şeydi. 

  Harry potter fanları tabii ki gidip izlesin ama beklentileri arşa çıkarmaya gerek yokmuş onu anladım. 

  Ben ezra miller ve jude law aşklarım için tekrar izlemeye gideceğim daha ayrıntılı görüşlerimi süslülerin izledikleri son film başlığında yazarım.

  17 kasım 2018 15:03


  4. Ben ki yılların harry potter hayranı, o atmosferi yeniden gormenin bile mutlu etmeye yeticegi bi ruh haliyle girdim filme ama cok buyuk hayal kırıklıgı oldu. İyi tarafları Eddie Redmayne yine çok sempatikti, görsel efektler cok iyiydi, kocaman tüylü yaratık cok tatlıydı , genç Dumbledore'u gormek guzeldi ama alısık oldugumuz dumbledore olmayınca Jude Law'un yakışıklılığı ve Versace modeli gibi giyinmesi biraz dikkatimi dağıttı, Grindelwald karakteri başarılıydı. Ama film kurgu ve senaryo olarak sıfır. Noluyo filmde konu ne deseniz anlatamam cunku yok. Crimes of Grindelwald denince akla bu gelmiyo. SPOİLER BAŞLANGICI Leta ve Corvus konuşması tam bir Yeşilçam sahnesiydi gülmemek için zor tuttum. Leta gibi önemli ve gizemli bi karakter yaratıp 5 dakika sonra harcamak niye? Credence ve Nagini çok pasifti ordan oraya savruldular sadece. Ayrıca Queenie'nin olayı hiç oturmadı adam muggleları köleleştirmek istiyo tam tersini düsünerek nasıl katılabilir? SPOİLER BİTİŞİ Hedwid's theme çaldıgı sıradaki Hogwarts sahneleri cok duygulandırdı o atmosfere geri girdiğim için ama ne konu bütünlüğü ne olayların düzgün akışı hiçbir şey yok. Filmin yarısı Newt'ın duygusal hayatıydı. J.K.Rowling Harry Potter'dan sonra çok da güzel bir iş çıkarmadı ve senaryo yazmak konusunda da belli ki iyi değil. Ama yine de Harry Potter'ı bize kazandırdığı için çok da üstüne gitmicem.

  17 kasım 2018 22:58

  5. aylarca gelmesini bekledim ve ne düşüneceğimi bilemiyorum film hakkında.

  *****spoiler geliyor*****

  potterhead'seniz elbette gidersiniz bu filme, zaten yüksek beklenti pompalandı aylardır ama hiç bu kadar aldatmacalı, çok şey anlatıp hiçbir şey anlatmayan bir film görmemiştim. grindelwald'ın kaçış sahnesi muazzamdı mesela, ama sonra? film boyu sahneler arası geçişler iyi kurgulanmadığı için devamlı "hass noluyo lan?" modunda izledim filmi.

  leta-yusuf (sevgili (yazar: scarlet witch) uyarısıyla)-credence draması çok zorlamaydı. hiçbir şey anlamadım.

  mustafa'nın gözündeki su ejderhası larvasını hikaye içinde neye bağladılar, yani bağladılar da ben mi kaçırdım?

  queenie'nin yaşadığı keskin değişimin sebebi daha iyi vurgulanmalıydı.

  filmin adı grindelwald'ın suçları, nerde bu suçlar?

  devamlı yeni karakterlerin dahil olması ama iyi tanıtılamadıkları için havada kalmaları...

  of yazdıkça yazasım geliyor.

  *****spoiler bitti*****

  18 kasım 2018 20:55 19 kasım 2018 03:19

  6. 3d izledim dün.

  öncelikle film ne tamamen fantastik canavarlarla tam alakalı ne de grindelwald'ın suçları ile. ama harry potter ile büyümüş bir neslin önüne harry potter'ın suyunun suyunu koysan gider zaten. kendimden biliyorum.

  ****ccc spoiler geliyor****

  belki üstümüzden bir at geçer. geçti de... görsellik şahaneydi(gizlinot: jude law dahil). sırf görsellik açısından bu kadar başarılı olduğu için bile gidilebilir.

  ama senaryo ilk filme göre baya zayıf kalmış. leta lestrange karakterini hiç sevemedim. hani dumbledore, grindelwald hatta newt, jacob, tina-queenie karakterleri hakkında dünya kadar malzeme üretebilecekken neden yeni bir karakteri işleyip filmin sonunda harcama ihtiyacı duydular anlamadım. çok mu gerekliydi? dağ gibi credence var, nagini var. sadece onları işlediğin bir senaryo üretsen kaç film çıkar. zaten olayın özü büyülü yaratıklar değil mi? filmin adı "fantastik canavarlar" güya.

  jacob gene çok şirindi. queenie seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım. lanet olsun sebebi neydi ki :(

  bu arada hogwarts'ı görünce gözleri yaşarmayan bizden(gizlinot: potterhead) değildir.

  ****ccc spoiler gidiyor****

  18 kasım 2018 22:50 18 kasım 2018 22:51

  7. Valla geçen hafta bohemian rhapsody e gittim (queen hayranıyım ancak fanatik değil). Geçen cumartesi de fantastic beasts e gittim (dehşet bir potterhead im). Şunu söyleyebilirim ki fantastic beasts e gideceğime bohemian rhapsody i bir daha bir daha ve bir daha sinemada izlerdim.

  Bohemian rhapsody = k u s u r s u z. filmin içerisinde olduğunuzu hissettiren. başrol, oyunculuk yönetmenin başarısı her şeyiyle eşsiz.

  fantastic beasts = amerikada geçtiğinden midir nedir ucuz amerikan aksiyonu bol bol SGİ özetle görsel show türk dizilerindeki saatlerce süren bakışmalar (en iğrenç tarafı buydu)

  Sıfır derinlik, kitaplara hakaret. Rowling'i de kınamıyorum değil hani hepsinden haberi vardı.

  Harry potter hayranları ne çıkarsak gelir düşüncesinde olduklarından e biz de gittiğimizden dolayı eminim çok izlenmiştir bu film ama kesinlikle hak etmemekte üzgünüm.

  19 kasım 2018 15:57


  8. ---------------Spoiler----------------

  Çoğu kişinin en şikayet ettiği şey filmde grindelwald'un gözle görünür büyük bir suçu olmadığı sanırım. Okuduğum en mantıklı teori beni gayet tatmin etti ve belki sizleri de eder diye düşünüyorum.

  Filmin sonunda gördüğümüz üzere grindelwald credence'a bir dumbledore olduğunu ve dolayısıyla albus'un kardeşi olduğunu söyledi. Bu bakınca pek de mantıklı görünmüyor tarihleri biraz irdelersek. Baktığımız zaman credence maksimum 20'li yaşlarının sonunda görünüyor. Bildiğimiz gibi ariana dumbledore 1885 yılında doğmuş ve 6 yaşındayken muggle çocuklar tarafından saldırıya uğruyor. Bunun üzerine babaları Percival dumbledore o çocuklara saldırıyor ve bunun sonucu azkaban'a giriyor ve orada ölüyor. Bu olayın da 1891 yılında olduğunu varsayalım. Anneleri Kendra dumbledore ise 1899 yılında ariana'nın güçlerinin ortaya çıkması sonucu ölüyor. Credence'ın kendra'nın oğlu olup 1899 yılında doğması mümkün olabilirdi başka bir erkek ile ilişkisi sonucu ancak bu credence'ı bir dumbledore yapmazdı hepimizin bildiği gibi. Soy vasıtası ile dumbledore olduğunu Anka kuşunun ortaya çıkması ile anlıyoruz. Burada mantıklı olan credence'ın Percival ölmeden 1891 yılından önce doğması olabilir, ancak o zaman da yaş hesabı tutmuyor. Hadi diyelim 1890 yılında doğdu, o zaman filmde 37 yaşında olması gerekirdi. Hiç kimseye mantıklı gelmez sanırım credence'ın 37 yaşında olması çünkü daha önce de bahsettiğim gibi maksimum 20'li yaşlarının sonunda duruyor. Credence 1905 yılında evlat edinilmiş ve 5-6 yaşında olması mantıklı oluyor. Geriye kalan mantıklı tek sonuç credence'ın ariana'nın oğlu olması. Ariana 1899 yılında henüz 14 yaşındayken ölmüş ve 14 yaşındayken doğum yapmış olabilir. Bildiğimiz üzere credence evlat edinildiği kadın tarafından baskı ile büyümüş ve üzerinde oluşan baskı onun karanlık bir güce - obscurial'a sahip olmasına sebep oluyor. Daha önce Ariana'nın 6 yaşındayken saldırıya uğradığını söylemiştik, bu ariana'nın da sihir gücünü bastırdığını ve obscurial'a sahip olabileceğini gösteriyor - henüz J.K. Rowling tarafından kesinleştirilmedi. Grindelwald'un obscurial'a büyük bi hayranlık duyduğunu söyleyebiliriz, o kadar büyük bir güç ilgisini çekiyor haliyle. Ariana 14 yaşındayken büyük bir patlamaya ve annesinin ölümüne sebep oluyor demiştik - 6 yaşından sonra büyü kullanmayıp böyle büyük bir gücün açığa çıkması onun da obscurial olduğunu gösteriyor bence. Ariana'nın obscurial'a sahip olduğunu patlamadan önce farkeden grindelwald kendi soyundan gelen birisinin de bu güce sahip olacağını düşündüğü için ariana'ya tecavüz ediyor ve bu onun büyük suçu oluyor. Aslında obscurial aileden geçen bir şey degil ancak zavallı credence da baskı ile büyümesi sonucu aynı kadere sahip oluyor annesi ile. Ariana'nın çocuğu olması sebebiyle Anka kuşu kendisine geliyor. Peki grindelwald neden yalan söyledi ve albus'un kardeşi olduğunu söyledi? Filmin yine sonlarında görüldüğü üzere grindelwald ile albus arasında birbirlerine saldırmama üzerine bir kan bağı var. Bunu bozmadan albus'u öldürmenin tek yolu çok güçlü olan credence'ı albus üzerine sürmek olabilir. Bildiğimiz üzere albus'u öldürebilecek daha güçlü bir büyücü yok.

  Sanırım çok uzattım ancak grindelwald'un gerçek suçu bu filmde değil de gelecek filmde açığa çıkacak diye düşünüyorum. Hatalarım olduysa affola, kendi teorilerinizi yazarsanız sizinkileri de okumak isterim.

  19 kasım 2018 19:59 19 kasım 2018 20:01

  9. Yeni neslin Harry potter i. Ama bana gore asla o evreni tutmuyor. Tek iyi yani Johnny Depp in oynuyor olması. Adam efsane ve bu role çok yakıştı.( Duyduğuma gore karayip korsanlarında olmayacakmış. Jack yerine bir kadın gelecekmiş . Bu arada da Amber cadisinin da adama iftira attığı ortaya çıktı. ) ben internetten izledim. Çok onyargiliyim çünkü filme gidesim gelmiyor. jk rowling bu evrenin kurucusu ve ne yapsa tamam diyorlar. Ama orijinal karakterleri de bozması beni irite ediyor. Nagini mesela harry potterda bu özelliği hic geçmedi ya da newt karakteri kıyıda köşede bile yoktu harry kitaplarında. Madem dumbledore ile bu kadar iyi arkadaş o zaman harry potterda bi cümle dahi olsa geçmeliydi ki fantastik canavarlar serisinin bu kadar zorlama olusu batmasaydı. Jk rowling para kazanma uğruna bu evreni kullanabildigi kadar kullanıyor. Diğer kitapları tutmadı çünkü. Ama en azından uzaticam diye naginiye falan bu kadar abartı özellikler yüklemese ve orijinal halinde bıraksa. Bu yaptığı resmen hayal gücünü zorlamak oluyor. Harrypotter her şeyiyle yaraticiydi ama fantastik canavar serisi zorlama bir yaratıcılık ve bir deformasyona neden oluyor karakterler için. ikisi de güzel değildi fantastik canavarlar serisinin. Yani herkes aslında harry potter evrenini arıyor ama olmuyor iste eski tat. Oyuncular ne kadar iyi olursa olsun olmuyor. Kitap olmadığı için zaten derinlik yok. Bu seri de sanırım 5 bolum olacakmış. Belki çok iyiye de evrilir ama karakterler çok bozulacak gibi geliyor. Aslında jk kendi dünyasına para için ihanet ediyor. Film boş olduğu için söyleyecek bisey de yok daha fazla.

  19 kasım 2018 20:51

  10. harry potter ile ilgili ne olsa izleyecek biri olarak pek de tatmin olamadığım film. yüzeysel ve sanki geçiş filmiymiş gibi bir izlenim bıraktı bende. yine de sevdim ama çok eksik vardı.

  20 kasım 2018 12:05