yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (2)

  1. yapısı tebeşirsi ürünlere yapılınca ürünün performansını arttırabiliyor. flormar beşli far paletinin 07 numarasındaki farların hepsini tek tek toz haline getirip pressledim. daha rahat kullanabiliyorum artık. yalnız garantili değildir, yani ürün presslendikten sonra da aynı performansı vermeye devam edebilir ve boşu boşuna tam boy ürünün kullanım ömrünü kısaltmış olursunuz. o yüzden gözden çıkarılabilecek bir üründe denenmesi tavsiye olunur.

  13 mart 2015 04:11

  2. Bu yöntemle iki Mac farı sağ salim kurtardım. Kalıcılık ve pigmentasyonda hiçbir değişim olmadı; sadece limon kolonyasıyla yaptığım için hafif bir kolonya kokusu var. Sürünce o da kalmıyor. bebek kolonyası vb kullanarak kokuyu engelleyebilirmişsiniz.

  Bugün de her paletin dibinde sırıtan beyaz farları değerlendirmek için farklı miktarlarda koyu kahve farla karıştırarak iki yeni ara ton elde ettim. Kendimi (gbkz: lancome)ın mutfağında deney yapan (gbkz: lisa eldridge) gibi hissediyorum :)

  İki ay sonra güncellemesi: preslediğim mac farlar ilk günkü gibi. Lakinnn renklerinden ve yapılarından hiç hazzetmediğim için karıştırıp yeni renk elde etmeye çalıştığım farların hepsi çok başarısız oldu. İlk versiyonda yapısı neyse, ikinci versiyonda da o oldu, üç dakika içinde gözümün katlanma bölgesine doluyor. Primer falan da pek bi işe yaramıyor. Onun için yapısı güzel bir farla kötü bir farın sırf kullanılmış olsun diye karıştırılmasını önermiyorum, iyi olana yazık :/ (ybkz: iki iyi farı karıştırmadığım için o konuda yorum yapamayacam)

  21 mart 2015 22:38 21 şubat 2016 01:59

  3. Kırılmış kullanılamayan farları alkol yardımı ile kullanılabilir hale getirmektir. Bunu denemek istiyorum ancak farımın rengini pressledikten sonra güzel verir mi tereddüt ediyorum deneyen süslüler mesaj atarsa çok sevinirim.

  13 şubat 2016 20:43

  4. kırılan farları tekrar eski haline getirmek veya pigmentlerden yeni far yapmak için uygulanan işlem.

  alkol olarak ne kullanıldığı ise benim için muamma. zira eczane alkol satmadı bana. ee o zaman kolonyayla mı yapacağız?

  ekleme: bu arada (gbkz: lensmakyaj) pigmentlerden mükemmel farlar yapıyor. hayran hayran bakıyorum o fotolara. (link: http://www.lensmakyaj.com/2014/10/krk-farlarm-ve-pigmentlerimi-nasl.html#more nasıl yapıldığını anlatmış)

  13 şubat 2016 22:30 13 şubat 2016 22:34

  5. satılan alkolü eczaneden alabilirsiniz. bebekler için likit cilt temizleyici alacağım derseniz, %70lik alkol veriyorlar.

  not : bebek demenize gerek yok galiba likit cilt temizleyici alacağım deyince veriyorlar. tabi eminde değilim.

  13 şubat 2016 22:40 13 şubat 2016 22:41

  6. Kendilerini , anam babam usulü kolonya ile yaptığım işlem. İlk zamanlar limon limon koksa da tarım , şuan o koku da geçti. Eskiden tozutan far artık tozutmuyor da. Kırıp kırıp preslicem hepsini.

  13 şubat 2016 23:06

  7. kırılan ürünleri sertleştirmeden gayet güzel kullanmaya yarayan yöntem. ben daha önce birkaç kez yaptım ve sorunsuzca kullandım ürünleri.

  gerekenler:

  1- kırılmış far, allık vs.

  2- %70 etil alkol (ethanol)

  3- peçete veya feda edebileceğiniz bir kumaş vs.

  4- ürünün boyutlarında bir cisim (bozuk para, şişe kapağı, bardak vs.)

  ürünün sadece kırılan kısmına yapabileceğiniz gibi, hepsini kırıp sıfırdan da presleyebilirsiniz. alkolü ürüne macun kıvamına gelene kadar döküp üzerine bir peçete veya bez koyup elinizdeki cisimle iyice bastırın.(gizlinot: peçete veya kumaşın dokusundan dolayı da yeni alınmış gibi oluyor) cisim üründen küçük olursa yanlardan çıkabilir, dikkatli olmak gerek. üstü açık bir şekilde bir gece kurumaya bırakın. voilà! yeni gibi.

  alkol konusunda da eczaneler artık etil alkol adı altında satmıyor bildiğim kadarıyla. likit cilt temizleyici olarak satın alabilirsiniz. aynı şey. benim elimde birkaç yıl önce aldığım onur kimya etil alkol ve birkaç ay önce aldığım dermolife likit cilt temizleyici var. adı likit cilt temizleyici olunca ürün fiyatı da artmış mı bilmiyorum ancak önceden aldığım alkolü çok uygun fiyata almıştım diye hatırlıyorum. bunun tam fiyatını hatırlamasam da fazlaydı sanki.

  ben alkolü far preslemenin yanı sıra ürünleri dezenfekte etmek için de kullanıyorum. eşe dosta makyaj malzemesi vereceksem özellikle temizliyorum.

  13 şubat 2016 23:07

  8. Preslediğim çoğu far rengini eskisi gibi vermiyor. Alliklarda oyle. Sorun bende sanırım :(

  14 şubat 2016 00:29

  9. Kırılan farlarımı birleştirerek bir aydınlatıcı bir de far yaptım.

  Koyu renkli olan için kırılan My secret kahverengi farı, p3 ün bronzer paketindeki iki tane yine kahve tonlu farı beraber presledim.

  Aydınlatıcı için ise lovely ve Wibo nun kontür paletlerinde olan aydınlatıcıları presledim.

  Şöyle ki evde alkol olmadığından tüm bunları vokta ile yaptım, umarım bozulup gitmezler.

  Swatchlayıp resim ekleyeceğim.

  29 mayıs 2016 12:20

  10. Evde delicesine sıkılınca işsizliğimi konuşturdum ve bütün renk vermeyen farlarımı karıştırıp presledim. Açıkcası ıslakken rengi bildiğiniz su bulamamış çamur gibiydi. Tam salak ne diye masraf yapıyorsun derken kuruduğunda bir şans verdim. Sonuç fena değil gibi, Böyle pembe ışıltılı kahvemsi bir şey çıktı ortaya. Sevindiğim yanı güzel renk veriyor. En azından buradan yırttık.

  Ahanda böyle bir şey;

  ilgili medya:
  1
  7 nisan 2018 18:00 7 nisan 2018 18:04