sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

far

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (60)
 • medya (1)

1. "oy farfara oy farfara"dakinden ayrı olarak, göz kapağımıza sürdüğümüz boya.

elin gavuru buna ayşadov diyor, göz gölgesi. gözü gölgeleyen. belki de gözleri kendiliğinden o kadar güzel ki kapağa boya sürünce gözün güzelliğine gölge düşüyor.

ya da gözlerinin gölgesi, hani ışıklı bir günde silüetimiz duvarda belirir ya. gözlerimizin silüeti de bu boyalar falan. onun güzelliğini yansıtmaya çalışan bir karartı.

ama türkçede biz gölge değil, ışık olarak kullanıyoruz kendisini. far. aydınlatan, ışığın ta kendisi. gözlerimizde ışık kalmamış da bir boyadan medet umuyoruz sanki.

let deer bi layt!

7 ocak 2014 00:29

2. göz makyajının demirbaşı.

makyaj, ruj gibi dilimize fransızcadan geçmiştir.

"fard" fağğğrr diye okunur.

7 ocak 2014 09:54

3. en hatalı kullanılan makyaj malzemesidir. yoksa fondötenmiydi o! bilemedim sözlük, kafam karıştı.

her halükarda tavus kuşu efekti gibi atraksiyonların hoş karşılanacağı kostüm partileri için kullanmıyorsak makyajın en " aman dikkat " üyelerinden biridir. renklerin seçiminde göz renginiz ve teninizin alt tonu pek bir ehemmiyet kazanır. şöyle bakınca çok beğendiğiniz bir palet size ölmüş de çürümenin bir yerlerinde geri hayata dönmüş yarı hortlak görüntüsü verebilir.

far uygularken amacına uygun fırçalar kullanılmalıdır. uygulama tekniklerinden göz ve yüz yapınıza uygun olanlar seçilip kullanılmalıdır. doğru kullanmayı bilirseniz farın sağladığı gölgeleme efektleri küçük, çok çıkık veya ne bileyim birbirine yakın bulduğunuz gözlerinizin istediğiniz görüntüye kavuşmasına yardımcı olur.

ancak kullanımı abartılmamalıdır. her makyaj ürününde olduğu gibi bunda da müptelalık moduna girilmemelidir. farı yıkarız çıkar ama göz kapaklarımızla beraber yaşar ve beraber yaşlanırız efenim. o bölgeyi sürekli kaplamak takdir edersiniz ki uzun vadede hayırlı sonuçlar vermez. bildiğim kadarıyla en masum olanlarda bile titanyum dioksit var ki bu bir nano teknoloji ürünü olarak mini mini boyutlarından ötürü vücuda girer ve orda burda birikir.

cildin iyi nemlendirilmesi ve makyajın nazikçe temizlenmesi olmazsa olmaz tedbirlerdir ancak cildin fırsat buldukça dinlendirilmesi de gerekir.

7 ocak 2014 16:10


4. göz kapağının kat noktasında birikmesiyle iğrenç bir görüntü yaratan makyaj malzemesi. bunu engellemek için far bazı kullanmak etkili bir yöntemdir. bunun dışında ara ara aynada kontrol edip parmağınızla birikintileri hafifçe yaymanızda fayda vardır. yalnız püf noktası, tuvaletteki aynaya tam karşıdan bakıyor olduğunuzdan fark etmeniz çok zordur, burnunuzu hafif yukarı dikip biraz üstten bir bakışla o ince çizgi halinde birikmiş farı kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

7 ocak 2014 19:10

5. son zamanlarda yerini (gbkz: eyeliner) almış olsa da kendim için yeri ayrı makyaj hedesidir. gözde doğru gölgeleme, az biraz smokey havasına hiç hayır diyemem. şimdiye kadar kullandığım ve beğendiğim farlar (gbkz: the balm) ve (gbkz: bourjois). elbette (gbkz: mac)e şans vereceğim.

14 ocak 2014 14:57

6. Farla göz kapaklarımıza eyeliner gibi çizgi çekebiliriz bu durumda göz kaleminin ikamesidir diyebiliriz.

22 ocak 2014 00:16

7. İnsanı vezir de rezil de edebilen makyaj malzemesi. En iyi yanı, envai çeşit farklı uygulama yapabilir, sıkılmadan 3-5 renkle bile aylarca kendinizi oyalayabilirsiniz. Yaratıcılığı tavan yapmış insanların örnek makyajlarında bakılması en ideal unsurları oluşturur, sevilip sahip çıkılasıdır.

22 ocak 2014 10:27


8. Şöyle de bir kullanim alani vardır.

Şeffaf lipglos eyeliner şeklinde göze çekilir. Uzerine istenilen renk far sürülür.

Sonuç mukemmel parlaklik ve istenilen renkte eyeliner.

Tabi ki ben bulmadım vlog da izledim ama ismini hatirlamam imkansiz.

Denedim, renk olarak guzel ama lipgloss'u göze sürmek ne kadar mantikli tartişilir.

22 ocak 2014 19:32

9. gündelik ve özellikle gündüz makyajında pastel tonlarda ve mat olmayan renkleri çok yapay duran, bazı kadınların "mavi bluz giydim o halde neden masmavi bri far sürmüyorum ki" diye düşündüklerinden olsa gerek gözlerinin üstüne pasparlak mavi sürmekten günümüzde bile çekinmediği (1980'lerde gelin olsada bir derece anlayacağım) makyaj malzemesi.

(bkz: the balm meet matte nude)

17 mart 2014 15:37

10. göz rengime daha çok yakıştığını düşündüğüm için lacivert, mor, gri ve toprak tonlarından şaşmadığım makyaj malzemesi.

29 nisan 2014 21:19