girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (4)

1. Uzun zamandır burayı doldurmayı bekliyordum, sanırım süslü sekmesinde resmi olarak ilk girdim bu olacak. Herhangi bir imla hatam olduysa uyarın lütfen, hızlı yazdığım için dikkat etmediğim zamanlar oluyor fakat elimden geldiğince dikkatli yazacağım. Kusura bakmayın şimdiden.

Eğer girdi çok uzun gelecekse direkt en alta inip değerlendirmeyi okuyabilirsiniz.

Bu paleti instagram bloglarında görmeyen birinin kaldığını sanmıyorum ben. Lakin bu palete 'gerçekten' sahip olan tek kişi benim galiba, gerisini bloggerlar oluşturuyor lol.

Öncelikle ben ne blogger gazıyla aldım, ne de bedavaya aldım (gizlinot: Evet inanması zor ama ürün bedava gelmedi, ben olsam ben de şaşırırdım sonuçta farmasi)

Teyzem Farmasi işine karışmış sanırım. anneme kataloğun fotoğrafını attı. Tabii ben kozmetik olunca hiç yerimde durur muyum? dedim bir şeyler alayım. O an dikkatimi bu palet çekti, renkleri çok güzeldi çünkü.

Ben indirimden almıştım, uyguna geldi ama 3 far için 50 küsuratlı bir fiyat vermezdim. İndirimde zaten 20-25 tl gibi bir şeye denk geliyor.

Palette dediğim gibi 3 renk var, renk anlatma konusunda fazlasıyla vasat olduğum için swatch atacağım mutlaka. Ama kısa bir özet geçmem gerekirse yanık bir turuncu, mora hafiften kayan pembe ve sıcak bir kahverengiden oluşuyor.

Gelelim farların pigmentasyonu olsun, dökülmesine, tozutmasına, itilmesine kakılmasına falan.

Farların pigmentasyonu şaşırtıcı derecede iyi, dökülme ve hafif tozutma mevcut ne yazık ki. Tozutmayı sorun etmedim çünkü gerçekten az, ama dökülme sorununa arada kıl oluyorum. Kalıcılığı ortalama (gizlinot: Yağlı göz kapağınız yoksa 5,6 saat yerinde duracaktır), far bazı ile gün boyu gözlerinizde kalır diye düşünüyorum.

Pastel nude ile karşılaştıracak olsam (gizlinot: Elimde fiyatları birbirine benzeyen tek paletler bunlar) Farmasi'nin pigment ve tozutma açısından kat ve kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Afedersin Pastel bebeğim ama seni ne zaman kullansam ortaya bir toz dumanı çıkıyor. Tabii ben Pastel'i renk çeşitliliği ve gramaj açısından daha çok tercih ediyorum. Farmasi'de yalnızca mat farlar var, haliyle çıkan makyaj sayısı sınırlı ve gramajları görünenden daha küçük. Pastel ile hem gece hem gündüz makyajı yapabiliyorsunuz ayrıca ışıltılı ve mat farlar da bulunuyor, gerçi mat farlar fazlasıyla zayıf ama olsundu.

Ve Farmasi'nin şu her yeni- eski bloggera ürün göndermesine fazlasıyla sinir oluyorum. Öyle sandığınız gibi bir iki tane falan da değil. Kız instagramı yeni açmış en fazla yirmi, otuz ürün incelemiştir ve bu ürünlerin yirmi beşi farmasi neredeyse. Eğer önüme böyle bir fırsat düşmeseydi ürünlerini almayı düşünmezdim açıkçası. Farmasi zaten normal olarak kitleye bir ön yargı getiriyorsun, birde şu ürün tanıtma politikasını izleyince iyice iticileşiyorsun.

Neyse, kısaca Palet;

•Az tozutuyor

•Farlar yumuşak

•Biraz dökülme yapıyor dikkatli olmakta fayda var

•Mat olmalarına rağmen pigmentasyonu iyi

•Çantaya atılmalık, miniiiciiik.

•Fiyat performans indirimde alıyorsanız kesinlikle iyi (gizlinot: 20-25 tl arası)

Bence indirimsiz almayın, her dakika indirim yapan bir marka

Yarın gün ışığında fotoğraf yükleyeceğim.

ve bu arada, yazarlığımın sabah onay aldığını gördüm, çok mutluyum biraz geç oldu ama merhaba sözlük♥

Ukte (yazar: ecosmus)

ilgili medya:
1
2 mart 19:34 10 mart 05:07

2. Piyasada turuncu,kırmızı far kıtlığı çektiğiniz dönemi çok şükür geride bıraktık. Artık önemli olan far bazı olmadan da yeterli rengi veren turuncu far bulmak.

Gerçi mat ve pigmentli turuncu fat kıtlığı cekmedigimizi söyleyemem. O yüzden çıktığı günden beri merak ettigim bir üründü bu. Takip ettiğim hesaplar içinde begenmeyeni görmemiştim.

Paletteki her renk harika bir geçiş rengi. Fırçaya azar azar alıp büyük bir sabırla yoğunluğu arttırarak katlanma bölgesinde karistirirsaniz. Oh yee beybiii💃 Ne güzel anlattım makyaj yapasım geldi Hatta şimdi kataloga baktım. 55tl den 33e düşmüş. Ay 55 çok pahalı indirimsiz almayın sakin.

Renk vermesi görsellerde gayet açık bence. Far bazı kullanmadım tabi ki. Tozutma sorunu var. Eğer ihtiyacınız varsa, yapışın.

ilgili medya:
2
15 mart 10:37 15 mart 10:39

3. Bir hevesle farmasi cc krem ile birlikte sipariş edip aldığım far paleti. İndirimden 27 tl’ye aldım. Ben daha büyük beklemiştim, ama panları küçük. 10 kuruş büyüklüğünde olabilir ya da daha küçük bile olabilir. 

Sadece iki kere kullandım, ama az biraz gözlem fırsatım oldu.

-yapısı bana diğer far paletlerine göre sert geldi. Hani parmaklayınca o kremsi yumuşaklık yok. Ama mat farlara göre tozutma problemi daha az. 

Renk vermesi güzel, yani fandaki rengi göze de veriyor. Ben bazla kullandığımda akşama kadar gözümde Durdu, az biraz solma olmuş olabilir. Bazsız performansı hakkında bir fikrim yok.

Sağdaki renk günlük kullanıma en uygun renk gibi geldi bana. Tam olarak göz kapağına sürüp çıkmalık olarak düşünüyorum. Ama diğer iki renk benim gibi acemi ve beceriksiz bir süslü için, günlük kullanıma uygun değil. 

13 nisan 14:41