yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (15)
  • medya (3)

  1. Kullananlarin yorum yapmasini heyecanla bekledigim fondoten. İnstabloggerar cok fazla övüyor. Reklam övgüsü mü gerçek mi insan bilmek istiyor.

  11 kasım 2017 15:12

  2. Duruşu, yapısı, kapatıcılığı ve kalıcılığı şimdiye kadar denediğim tüm fondötenler arasında en iyisi. ( en az 10 farklı fondoten denemişimdir.)

  Minicik kullanıp yalnızca sivilcelerimi de kapatsam, 2 kat kullanıp özel gün makyajı da yapsam mükemmel duruyor.

  Kapatıcılığı yüksek, şişesi pompalı ve cam. Uyguladıktan sonra uçan hafif bir kokusu var.

  Yapısı pudralı ama duruşu aydınlık. Sık kıllı fırçalarla en iyi sonucu veriyor. SPF15 içeriyor ama fotoğraflarda beyaz durmuyor.

  Gün içinde oksitlenmiyor. Çizgilere, kuru bölgelere dolmuyor. Allık ve bronzer uygularken yer değiştirmiyor.

  Akşam temizlerken tamamı pamuğa transfer oluyor, gün içinde uçup gitmediğini anlamış oluyorum. Zaten pürüzsüz ve tek renk duruşu da en az 8 saat hiç bozulmuyor.

  Karma ve yağlıya yakın ciltler için daha uygun olduğunu söyleyebilirim, kuru ciltler de nemlendirici takviyesiyle kullanabilir.

  Normalde fiyatı 85 lira ancak indirimlerle 40 a kadar düşebiliyor.

  Not: Farmasi hayvanlar üzerinde deney yapmıyor.

  13 kasım 2017 10:27

  3. Çok övülünce alıp denediğim farmasının en çok satan fondoteni. Hafif bir yapısı var, ağırlık yapmıyor ancak kapatıcılığı cidden az. Cildimde herhangi bir sorun yok ama şu sıralar favorim olan missha’nın cho bo yang bb kremi bu fondotenin iki katı kapatıcılığa sahip. O nedenle bu fondoteni çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Ancak renk eşitlemeye yaradı bende. Farmasının bb kremi, cc kremi, allıkları, farları, dudak kalemleri ve likit mat rujları gerçekten güzel. Makyaj ürünlerinin avon ve oriflameden çok daha kaliteli olduğu bir gerçek ama fondoten pek olmamış. Evet, urunleri denemek icin uye oldum yalan yok. 

  11 nisan 2018 02:16


  4. Önce hiç sevmeyip kenara attığım sonra bir şans daha verip bir daha bırakamadığım fondötendir kendisi.

  Tipik farmasi ürünleri kokusunda. Bb ve cc kremini de denedim farmasinin ve bende çok yağlandırma yapıp sivilce çıkarttılar. Bu yüzden kokularda birebir aynı olunca fondötenede biraz ön yargılıydım. İlk kullandığımda sivilce çıkardı çok güzel duruyordu ama sivilceler geçmeyince bir iki hafta daha deneyip kullanmayı bıraktım. Aylar sonra tekrar denediğimde yüzümde çok güzel durduğunu fark ettim. Birkaç gün daha kullanmaya devam ettim ve sivilce çıkmadı. Yaklaşık 2-3 aydır sadece bu fondöteni kullanıyorum ve gerçekten çok seviyorum.

  Hem yağlandırmıyor hemde cilde canlılık katıyor. Çok kapatıcı değil ama bana yeterli orta düzeyde. Bence şans verilmesi gereken bir fondöten.

  Renk konusunda da çok koyu tenli değilseniz 00 porselen rengini seçmenizi öneririm, fotoğraflarda göründüğü kadar açık bir renk değil.

  8 mayıs 2018 19:06

  5. İndirimde baziyla beraber 40 TL ye aldığım fondotendir, nasıl olduğuna gelirsek eğer anlatıldığı kadar woooow bı ürün değildir açıkçası sevdiğim yanı açık tenliyim yüzümde koyu durmadı fakat gerçekten de yüzümde durmadı kalıcılığı rezalet günlük makyajimda ara sıra kullanıyorum

  18 mayıs 2018 21:48

  5

  6. Bayıla bayıla kullandığım,sürerken defalarca kokladığım,yüzümdeki duruşuna hayran kaldığım,benim için efsane olan fondöten.

  Vaad ettikleri;

  -Vfx Pro Camera Ready Fondöten yaşlanma karşıtı etkili,

  -Kırışıklık görünümünü düzenleyip, yeni yaşlanma izlerinin oluşumunu engellemek,

  -SPF 15 koruması var,

  -Fotoğraflarda yüze vuran ışığı yansıtması sebebiyle HD görüntü,

  -Ortadan yükseğe kapatacılık.

  Gerçekten aşık olduğum bu ürün vaadleri karşılıyor.

  Cilde sağlıklı görünüm veriyor, yüze vuran ışığı yansıttığı için cilt aydınlık ve parlak görünüyor.Ağırlık yapmıyor.Ben 00 olan en açık rengini aldım yüzümde şahane durdu.

  İki şişe bitirdim,yanında makyaj bazı ile almıştım o da ayrı bir konu onu da ayrıca anlatmak istiyorum.

  Velhasıl süslüler deneyip,bu derece memnun kalıp ikincisini kullandığım bir ten ürünü olmamıştı.Ta ki bu ürüne kadar.

  Mayıs ayında primer ve fondöten 40 küsür liraydı.Üçüncü şişemi bekliyorum.

  7 haziran 2018 14:07

  4

  7. Sanırım rengini yanlış seçtiğimden bütün yaz güneşlenmiş gibiydi yüzüm ama yine de kullanıyorum çünkü zaten baya güneşlendim.

  Ayrıca bu fondotenin bazı da var. Baz çok kolay emiliyor ve pütürtülük yapmıyor.

  Sevgilerle :)

  3 ağustos 2018 18:26


  8. Kapatıcılığı orta, ince yapılı, kokusu çok hoş. Kadifemsi bir his bırakıyor. Yüzüm çok yağlı, tepkime yapmadı ama yağlı hissetmek istemiyorum pek. Bir de bazı hediye gelmişti onunla kullandığımda doğal bir matlık vardı yüzümde. Tavsiye ederim

  10 eylül 2018 21:09

  2

  9. Bana en uygunu 0 rengi olduğu için satın aldım ama kapatıcılığı çok az diyebilirim.Bb krem kapatıcılığında kaldı cildimde.Pudralı bir yapısı var,iyi nemlendirmeyle genellikle sorun yaşatmıyor ama gün içerisinde burun kenarları ve çene bölgesinde pul pul durabiliyor.Bir daha alır mıyım? Sanmıyorum.Bu fiyata kuru cildimi daha sağlıklı ve nemli gösterecek başka bir ürün almayı tercih ederim.İndirimsiz 50 tl civarında.

  13 eylül 2018 18:19

  10. Pudralı yapısıyla asla cildime uymayan fondöten. Peeling ve bol nemlendirici sonrası uyguladığımda bile görüntü gerçekten çok korkunç. Yağlı ciltler anlaşır diye düşünüyorum

  15 eylül 2018 02:19