sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (617)
 • medya (29)

617. Boykot dolaysıyla hayatımdan tamamen çıkardım ben bu markayı. Öncesinde de Sadece ojelerini alıyordum arada bir de ruj belki.ürünlerinin eksikliğini hiç hissetmiyorum hayatımda.yutubırlar ürünlerini övünce de aşırı rahatsız oluyorum. Vazgeçilmez ürünleri olmayan bir marka benim için.

21 mart 17:04 dün 14:44

616. en sevdiğim ürünleri nail care max growth ojem bitti. sürekli oje sürmediğim için iki senede anca bitirdim. çok memnundum. malum sebeplerden ötürü tekrar almayacağım, zaten ürünlerini bir süredir almıyordum. belki daha iyisini bulamayacağım; ama yine de bu markadan bir şey almak asla istemiyorum.

bazı şeyler hayatta daha öncelikli gelir.

17 mart 22:15

615. Geçen Rossmann'da elim dudak kalemine gitti ama alamadım, gönlümdeki boykotun asla bitmeyeceğini anladım. İşçilerini 300 gün kapısında süründürmüş markadır; adilik, kalitesizlik işte budur. Benim için bitmiştir.

17 mart 03:44 17 mart 03:45

614. Boykota katıldığım ve boykot bittiği halde ürün alacağımı pek düşünmediğim marka.

likit mat ruj sevdiğim dönemlerde o ruju denemiştim, artık likit mat ruj kullanmadığım için bir anlamı yok.

Yıllardır ojelerini kullanırım bir de. Her yerde bulunabilir olması ve renk seçenekleri uygun fiyatlı oje arayışında tatmin edici bence.

16 mart 22:22

613. boykot ediyordum hala ediyorum anlaşmaya gidilmiş olması güzel fakat bu kadar ses getirmeseydi sosyal medyada konuşulmasaydı olay yine bu sonuca varır mıydı? bence hayır. tüketici ve çalışan olmak böyle olmalı yaşanan şeylere duyarsız kalmamalıyız. benim için kesinlikle bitmiş bir markadır. beni rahatsız eden bir konuda şu. sırf cebimiz dolsun diyen bloggerlara karşı size de bir kusma isteği geliyor mu? bu kadar mı umrunuzda değil be arkadaşım? hep mi cebinizi düşünüyorsunuz. olaylara tarafsız kalıp karşısına birilerini almaktan KORKAN insanları oldum olası sevmem. özellikle hiç birşey olmamış gibi reklamını yapıp ay rujlar harika falan diyorsan benden uzak olsunlar. bu kadar sahtelik bana fazla. siz zaten susmayı tercih edin halk olarak yine biz konuşur yine biz tepkimizi ortaya koyarız haklısınız bedavadan ürün almak güzel ama kaçırdığınız nokta bir duruş sahibi olmak daha güzel...

ilk ve son girdim şayet markaya bir daha tek kelime dahi etmek istemiyorum.

16 mart 16:07

612. Ağızlarıyla kuş tutsalar, 300 gündür bekleyen kardeşlerimi ayrı ayrı tahtlara oturtup baş tacı etseler yine evime flormar marka ürün girmeyecek. Tıpkı madame coco ürünü giremeyeceği gibi... Vizyonsuzluk iliklerine işlemiş bunların. Ancak bir gün emekçiye saygı duyan bir firma satın alırsa bu markayı o zaman düşünürün belki diye...

9 mart 00:12

611. Bu zafer, 300 gün bekleyen kadınlarımızın, bu zafer boykota başlayan biz duyarlı insanların. Evet belki işlerine geri dönemedi bu insanlar ama bekledikleri günlerin hakkını çatır çatır alacaklar. Bir kez bile olsun egoist işvereni ve acımasız düzeni alt edebildiğimizi görmek çok güzel. Nice 8 martlara nice dayanışmalara! 

8 mart 23:55

610. İşe iadede direten kardeşlere selam ederim. Ancak işe iade kararı da çıksa bile işe başlatmama tazminatı verip, yine sizinle çalışmayacaklar ki bu çok yüksek bir tazminat da değil. İşvereni de istemediği işçiyle çalışmaya zorlayamazsınız sistem bu malesef.

İsveren için Yeter ki sendikallesme önlesin. İşveren gözünü açan işçiyi sevmez, çünkü yarın başka işçiyi uyandırır.

8 mart 23:51

609. fabrikasının önünde 297 gün süren direniş bugün direnişçilerin bir takım kazanımlarıyla sona ermiş olan firma.

öncelikle birçoğu belki daha önce hiçbir eyleme katılmamış olan, evindeki işini, çocuğunu bırakıp günlerdir vazgeçmeden fabrika önünde bekleyen , "zaten çoğu kadın, 3-5 gün direnir giderler" diyen patronlarına karşı direnen kadın işçileri, onlara destek olan eşlerini, sendikalarını, firmayı boykot eden herkesi adaletsizliğe sessiz kalmadıkları için kutluyorum kendi adıma.

ama içim de buruk, ne yalan söyleyeyim. direniş işçilerin işe iade edilmesi için başlamıştı aslen çünkü.

işveren direnişin sonlanması halinde tazminatların ve direnişte geçen 4 ayın maaşının ödeneceğini, ayrıca işten çıkarma sebebini değiştirebileceğini ve bunun sonucunda işsizlik maaşına başvurabileceklerini belirten bir teklif sunuyor. kapalı oylama yapılıyor. 3'te 2'si kabul ediyor teklifi. geri kalan 3'te 1 işe iade talebini sürdürdüğü için hayır oyu kullanıyor. hayır diyenler mahkemede aramak zorunda kalacaklar artık haklarını. sosyal medyada evet diyen işçiler, diğer arkadaşlarını satmakla suçlanmış ama onları orada tutan başlıca sebep çocuklarının ekmek parasıydı. bir anda üst düzey bilinçle ateşli bir işçi hakları savunucusu olmalarını bekleyemeyiz bence. her şeye rağmen oradaki kadınların potansiyellerini gerçekleştirdikleri güzel bir başlangıçtı bu.

hayır diyen işçilerin mahkeme süreçlerinin de takipçisi olacağım. eğer adalet gerektiği gibi işlerse, zaten işe iade olacaklarından eminim.

asıl dikkat çekmek istediğim nokta ise şu: bu durumda işverenin tavrında hiçbir değişiklik olmadı. yine, "sendikal haklarınızı kullanacaksanız benim firmamda çalışamazsınız" diyor aslında. beni üzen şey hala yerli yerinde.

bu sebepten ötürü ben boykotumu devam ettireceğim.

ve elbet bu ve bunun gibi firmalar, bir gün özür dilemeyi ve hatalarını düzeltmeyi öğ-re-ne-cek.

8 mart 22:53

608. Flormar işçi direnişi sona ermiş. İşçiler işverenin teklifini oy birliği ile kabul etmişler. Haberler de gördüm şuan arkadaşlar. 

8 mart 20:14 8 mart 20:14