sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (38)
 • oylar (11)
 • medya (1)

1. tek bir üründe çeşitli cilt rengi kusurlarına karşı kapatıcılık vaat eden palet. ürünün amaç ve kullanımı pratik olmasına karşın bende başarılı sonuç vermemiştir. özellikle sivilcelerimi kapatmak için kullandığım yeşil ve ardından uyguladığım bej renk sivilce artışına yol açtı.

ürün tanıtımında şöyle açıklayıcı bir bilgi yer alıyor: "paletin içinde yer alan yeşil renk, sivilce, kızarıklık gibi kusurları kapatırken, lila renk ise, cansız, solgun, sarımtırak bölgelerin tonunu düzenler. pembe renk, koyu halkaların, yeşilimsi tonda olan bölgelerin görünümünü hafifletirken, bej renkte olan concealer ise, yüksek kapatıcılık gerektiren problemleri gizler. paletin en açık renkte olan concealeri ise, ihtiyaç halinde aydınlatıcı olarak kullanılabilir".

17 aralık 2013 07:50

2. Bu 5li concealer paletinde bulunan:

yeşil renk, sivilce, kızarıklık gibi kusurları kapatmak;

lila renk solgun, sarımtırak bölgelerin tonunu düzenlemek;

pembe renk, koyu halkaların, yeşilimsi tonda olan bölgelerin görünümünü hafifletmek;

bej renkte yüksek kapatıcılık gerektiren problemleri gizlemek;

en açık renk ise aydınlatıcı olarak kullanımı vaad ediyor.

Bana sorarsanız bir daha almam, çünkü ara sıra bej renk hariç hiç birini kullanamadım. Vaad edilen özellikleri karşılayamıyor ve gerçekten iyi yedirsem bile moru, yeşili renk bırakıyor, sorunlu bir ürün olduğunu düşünüyorum, sadece bej hoşuma gitti, ama bir daha almayacağım.

4 ağustos 2015 00:10 21 aralık 2016 14:46

3. görkem karmanın vlogunda bahsettiği ürün(link: https://www.youtube.com/watch?v=vY-meTOwW64 linki şöyle) . Ona güvenerek aldım ama hiç beğenmedim. Ürünün yapısı çok kremsi. İçindeki fırça belki başka uygulamalar için güzel olabilir ama kapatıcı olarak kullanırken bence hiç başarılı değil. Yeşili moru kullanmaya hiç girişmedim ama göz altlarımı kapatmak için denediğimde anında çizgi çizgi oldu. Bu ürünü gözaltımı kapatmak için asla kullanmam bir daha.

Ama en baştaki içinde minik parıltılar olan renk aydınlatıcı olarak gayet iyi. Göz pınarlarıma, dudak üstüme vs. uyguladığımda çok beğendim. Sanırım bu palette yalnızca bunu kullanırım. Diğerleri çöp gibi duruyor şimdilik.

4 şubat 2016 18:06

4. ciltteki ve göz altlarındaki problemleri gizlemeyi vadeden palet.

ben bu paletten memnun kaldım. öncelikle söyleyeyim çok problemli göz altlarım var. hem koyu renk hem de kırmızı ve de maalesef 2 derin çizgi var. ben bu paletteki pembe ve bej renklerini bir de aydınlatıcısını kullanıyorum.

bej ve pembe rengi koyu halkalarımı güzel aydınlatsa da maalesef kırmızılıkları örtmeye çok fazla yeterli olmuyor.

çok kremsi. sürülmesi çok çok kolay. paletteki rengi göz altlarınıza direk veriyor. (gizlinot: daha önce rival de loop un bu tarz paletini kullanmış biri olarak söylüyorum ona göre sürümü ve renk vermesi çok çok başarılı.)

evet çok fazla çizgilere doluyor. bu sorunu çok fazla mimik yapmama ve hemen üzerine mac pro longwear kapatıcımı sürerek aşmaya çalışıyorum. yeterli oluyor.

aydınlatıcıya gelirsek, ya çok güzel bir aydınlatıcı. soğuk tonlu olduğunu düşünüyorum. ıslak bir görünüm veriyor. hafif ama çok hoş duruyor ciltte. tek eksisi kalıcılık açısından çok başarılı değil.

indirimden 14,90tl gibi bir fiyata almıştım. şimdilik anlaşıyoruz kendisiyle (: fiyatına göre performansı bence fena değil. iş görür.

(gizlinot: ama aklımda mufe kapatıcı paleti var, bakalım. swh. )

7 şubat 2016 23:58

5. Problemli göz altlarına sahip olunca cezbetti beni. ben de kaptım hemen bir tane. Hepsini denedim. Yapıları gerçekten güzel, kremsi. Yeşilin işe yaradığını hiç düşünmüyorum, sürdükten sonra yemyeşil sırıtıyor hatta bb kremimin altına uyguladım bence bb kremde bile yeşilini biraz belli etti. Böyle söyleyince hunharca sürdüğümü sanmayın, çok fazlada sürdüğümü düşünmüyorum ama diğer renkleri sevdim pembe ve somon harika. tek kusuru var; aşırı derecede ve anında çizgilere doluyor.

10 şubat 2016 02:22 ed.10 şubat 2016 19:45

6. bu palette tek sevdiğim renk aydınlatıcı.

inci beyazı renginde kremsi bi yapısı var dağıtımı kolay ben çoğu zaman krem far nıyetınede kullandım.( göz çizgilerine dolma yapıyor ) yüzde sim sim durmuyor çok doğal bi ışıltı katıyor.dibini gördüm bitmek üzere.

yeşil renk : bu renk kremsi değil ve çok kuru. heleki nemlendirilmemiş cilde uygulandığında pul pul dökülüyo ve üzerine kapatıcı bi ürün uygulasanız bile rengini belli ediyor.

pembe somon : kapatıcı olarak severek kullandım bu renkleri ama bunların yapısı kremsi olmasına rağmen göz altlarımı epey kuruttular

12 şubat 2016 19:35

7. cc krem gibi bu da çöp. hiçbir kapatıcılığı yok bunların boşu boşuna para vermem.

12 şubat 2016 20:42

8. deneme şansım olsaydı 24 liramı bu ürüne vermeyi hiç düşünmezdim.ciltle bütünleşmiyor, cildimi çok iyi nemlendirmiş, peeling yapmış olsamda tende pul pul ayrılıyor. benim tenime mi olmadı diye arkadaşımın cildinde denedim, onda da aynı sonucu aldım. aydınlatıcısının hatrına elimde tutuyorum. o da çılgın başarılı değil ama napalım artık aldık bir kere.

13 şubat 2016 18:56

9. indirimde 15 tl gibi bir fiyata sadece meraktan edindiğim bir ürün. aslında bobbi brown corrector'ımdan çok mutlu olmama rağmen biraz heyecan arayayım dedim. paletteki 2. rengi uyguladığımda gerçekten inanamadım, muhteşem öldüm bittim olmasamda flormar'dan beklemediğim bir başarı bence. bu ürünü görkem karman'ın bir videosunda görmüştüm. denemeye değer bir bakın derim. kızarıklıklar için yeşil, morluklar için somon ve birde sarımsı bir correctorı var bunları çok sık kullanıyorum ayrıca aydınlatıcısı da fena sayılmaz fakat mor renkli correctorın ne işe yaradığını anlamış değilim.

edit: paletteki 3. correcter olan somon rengi göz altlarımdaki koyu halkaları nötrlemek için kullanmaya başladım. bu konuda bu rengin gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum. paletteki aydınlatıcıyı da çok seviyorum. benim gözaltlarım çizgili olmasına rağmen çizgilerime dolmadı. correctorın üzerine elimdeki herhangi bir kapatıcıyı uyguluyorum.(uzun deneyimler sonucu fikirlerim)

14 şubat 2016 05:39 29 nisan 2017 21:53

10. Acaba make up forever'ın paletini alma isteğimi yok eder mi diye düşünerek büyük umutlarla aldığım fakat aldığıma pişman olduğum ürün. Göz altı morluklarımda bir gram olumlu etki göstermeyen, sadece gözaltlarınızı ağırlaştırmanıza neden olan başarısız palet.

3 mart 2016 04:35