yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. evet işte bu ben. Gerçekten çok isterdim fotojenik olmayı. Reel hayat ve fotoğraflarım arasında uçurum var resmen. Bazıları var olduğundan da güzel/yakışıklı çıkabiliyor. Rötuş falan bayağı kafa yoranlar da var. Kusursuz bi fotoğraf atıyor mesela. Sonra bakıyosun reelde, nerede fotoğraftaki insan? Alakası yok gerçekten. Hatta bugün kardeşim Dedi arkadaşın kız arkadaşıyla tanıştım. bu fotoğraflarda bi şeye benziyodu da yakından ı ıh. Benim kardeşim böyle bi yoruma girebildiyse bu işte bi bokluk var. Bu yüzden ben insanı fotoğraftan değerlendirmiyorum. Görmem lazım. Bunu işte fotojenik olmayan insanlar yapar. Mesela millet yakışıklı değil falan diyo birine. Benim yorumum belki fotoğrafta öyledir. Çünkü gerçekten fark ediyor. Ama fotojenik olan için o o an fotoğrafta nasılsa öyledir çünkü anlayamaz bu durumu. Erkeklerin fotojenikliği mi olurmuş falan diye düşünürdüm eskiden Zaten hepsi dümdüz duruyo diyodum. Ama oluyor bunu da gördüm. Birini gösterdiler. Ya dedim ben bunu nasıl görmedim. Sonra gerçekte gösterdiler bu yüzden görmemişim dedim. Bi de şöyle bi durum var Belki fotojenik olabilir her insan. Poz verme cesareti de önemli bence. Onu da yapamıyoruz sorun oradan kaynaklı da olabilir. Gelin sarılalım.

  Ukte: (yazar: colpan)

  19 mayıs 2016 00:16 19 mayıs 2016 00:18

  2. Bir barney stinson olamamak demektir.

  19 mayıs 2016 01:20

  3. Açıkcası ben bu duruma katılmıyorum.Fotojenik olmamak yok poz vermeyi uygun gülüşü,duruşu,bakışı bulamamak var ve en önemlisi tabikide ışık bunları bir araya getiremeyen insanlar fotojenik olmadığını iddaa ederler ki bence bu bir yalan aynada mimik duruş çalışması yapan herkes fotojenik olabilir

  19 mayıs 2016 01:50


  4. Bu kesinlikle benim. Bazen ciddi ciddi üzülüyorum bu duruma baya kafa yoruyorum. Fotoğraf çekinirken adeta bir Chandler oluyorum. Sonra fotoğraflara bakınca benim mi allahım bu çizgili yüz moduna falan giriyorum. Lütfen şu duruma Bi çözüm bulunsun

  19 mayıs 2016 08:21

  5. Bu benim. Yani inşallah benimdir. Eğer gerçekten fotoğraflardaki gibiysem yandık.. :)

  19 mayıs 2016 08:58

  6. cirkinlikle alakali olmayan bir durum.

  Yakın iş arkadaşım çok tatlı bir kız ama öyle güzel bir kız değil.

  fotolarda olduğundan cok daha güzel ve canlı çıkıyor.

  ben ise oldugumdan daha somurtkan çıkıyorum biraz donuk çıkıyorum gibi geliyor. Biraz gülüşle alakalı bir durum benimki bence.

  19 mayıs 2016 10:31

  7. Ben de hiç degilim çok acayip çirkin olunabiliyor fotoğraflarda fakat bu elinizdeki kameranın malligindan yani. Doğru kamera, acı ve ışık ile hepimiz dünya güzeli olabiliriz. Cep telefonumun kamerasında ise genel olarak basparmaga benziyorum. Yüzüm okadar büyük çıkıyor ki halbuki minnak bir kafam yüzüm var. Ağzım normal ama fotoğrafta camdan Erçetin yanimda halt etmiş gibi cikiyorum. Lanet olsun sebebi neydi ki..

  19 mayıs 2016 10:51


  8. kendimde gördüğüm üzere,ruh halimle ilişkili olan durum.

  gün içerisinde çok yorgun olduğumda gülerek de çekinsem her fotoğrafta suratımda ''fak yu biç'' tarzı bir ifade oluşuyor.zaten normalde de somurtuk suratla dolaşan bir insanım(gizlinot: ki aslında mutlu biriyim )(gizlinot: bana bu yüzden yaklaşamayan insanlar oldu ) .biraz göz altı morluğu da ekleyin.olmadı, değil mi?bence hiç olmadı.

  ama çok mutluysam o günle ilişkili olarak fotoğraf çekinme isteğim de artıyor ve olduğumdan daha güzel görünüyorum.

  19 mayıs 2016 13:10

  9. fotojenik olmamak diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. yüzünüzü, hatlarınızı ve hangi profilden daha iyi durduğunuzu bilmemek var bence.

  yanaklarınız çok dolgunsa sürekli ön profilden poz vermek yanlış olur mesela, gözünüze çok batabilir.

  burnunuz kemerliyse ve sorun ediyorsanız yan profilden poz vermekten kaçınmalısınız ki kendinizi kötü hissetmeyin.

  bunlar sadece benim düşüncelerim tabii.

  19 mayıs 2016 17:09

  10. Fotojenik olmayabiliriz, ama lütfen gerçek olalım. Okulda bambaşka gördüğüm arkadaşlarımın instagramdaki ağzı burnu büzük fotoğraflarla aralarındaki fark öyle büyük ki. Bence rahat olun gülümseyin poz verin. Fotoğrafta güzel çıkmaktansa gerçek çıkın.

  Bir de küçüklükte 7-8 yaşında çektirdiğiniz resimleri hatırlayın. Fotoğrafımız çekilsin diye can atardık elimizi belimize koyar 32 diş poz verirdik. Ergenlikten sonra ne oldu da kameralardan kaçar olduk. Özgüveninizi kaybetmeyin, zaten güzel çıkarsınız

  21 mayıs 2016 01:35