sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (0)

1. kibar, ilgili ve aynı zamanda sohbeti de bir o kadar keyifli olan sözlük yazarı. girdilerini zevkle okuyor ve herhangi bir konuda biz kadınlara farklı bakış açıları sunarak, bu sayede sözlüğü daha da zenginleştirebileceğimizi düşünüyorum. çok az erkek yazarımız var çünkü keşke sayıları daha da artsa diye de ekliyorum. bu arada kendisi kadınların arasına karıştığına pişman olmaz umarım :)

6 aralık 2017 00:45

2. tanım: sözlükteki şu an aktif olan tek ya da 2 erkek yazardan biri zannımca.

sözlüğe renk geleceğini düşünüyorum çünkü ilk yazarlardan esans ve birkaç erkek yazar vardı. erkek bakış açısıyla yazınca eğlenceli olabiliyordu. sonrası malum.

emir de biraz gümbürtüye gitti. kaçtı mı desek ya da?

kendisi kalıcı olur umarım.

yoksa sözlüğümüz güzel neden gidiyonuz ki?

6 aralık 2017 13:12

3. Dün geceden beri -mesajlarındaki bir cümleyle- kendimi tekrar değerlendirmem gerektiğini sağlamış kişi. Belki bilerek ya da bilmeyerek.. çok da tatlı bir süslümüz. Ben “şimdilik” sevdim:p

Ama neden erkek diye ön plana çıkarıyoruz ki yazarı? Bir yazar da güzel olduğu için öne çıkarılmıştı. Ben anlamıyorum; madem kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunuyoruz. “Neden sözlüğe erkek geldi”tarzında girdiler sık sık yazılıyor? Eminim o da bizim gibi bir insan. Bu kadar konuşulmasının hiçbir anlamı yok. Bırakın yazsın, eminim onun da sözlüğe katacağı çok fazla şey var. Dünyada son kalan erkek gibi  davranmazsak bizimle uzun zaman beraber olabilir. Pozitif de olsa ayrımcılığa hayır. Swh

6 aralık 2017 13:47

4. hoş sohbetli yazarımızın başlığı buradaymış madem ben de yazcam :))

Öncelikle hoşgelmiş , iyi ki de gelmiş :)

Gerçi girip okuyan ayrı bir kitle vardır belki ama kendisi gelip kayıt olmuş , anlamak adına da bunu açıkça belirtmiş 

Kendisini de burada görmek güzel valla :)

he bide Galiba ortak fikrimiz daha çok yazması , beklemekteyiz efenim :)

7 aralık 2017 16:27

5. süslü sözlükteki bazı yazarlarımızın kendisine "körler ülkesindeki tek gözlü adam" muamelesi yaptığı yazar. yazacaklarım "freudian sana söylüyorum, kızım sen anla." minvalinde olacak.

kadınların satın alma davranışları, kadınların sosyal medyaya karşı tutumları, pms süreçleri, neyi sevip neyi sevmedikleri, toplumdaki yerlerine dair ne düşündükleri, kadınların öğrenme stilleri, kadınların iş prensipleri gibi konularda pek çok yazılı-görsel medya araçları, basılı makaleler mevcut. kendisini sinirbilim doktoracısı ve psikiyatrist olarak tanımlamış ve kadınları anlamakla birlikte kendi eksiklerini gidermek için süslü sözlüğü tercih ettiğini yazmış ama sahi neyi anlayacak? aydınlatıcı nereye sürülür onu mu anlayacak, kadınlar için hangi markanın hangi ürününün ne etki ettiğini mi anlayacak, nötr alt tonlu ne demek onu mu anlayacak, günlük makyajımızda ne kullandığımızı mı anlayacak, üzerimizde olan parfümü mü anlayacak? (link: https://www.suslusozluk.com/s%C3%BCsl%C3%BC-s%C3%B6zl%C3%BCk-itiraf süslü sözlük itiraf ) gibi başlıklarda konuşulanlar zibilyon tane sitede kadınlar tarafından yıllardır konuşuluyor zaten.

sinirbilim doktoracısı ve psikiyatrist açıklaması ile bazı kadınlarımız hakkındaki "kadınlar prestij sahibi ve cüzdanı dolu erkeklerden hoşlanır." gibi erkek söylemlerinden faydalanarak kendisine sempati duyulmasını istiyor olabilir, "bir doktor olarak..." diye başlayan girdiler yazıp seri artılanırken ego kasmak istiyor olabilir, belki de (link: https://eksisozluk.com/apple-manyagi-ilginc-doktor-yazar--5518977?a=popular ekşi sözlükteki) o ilginç doktor bile olabilir swh. kesinlikle kadınları anlamak için burada olduğunu düşünmüyorum, kendisine de "tek gözlü adam" muamelesi yapamayacağım çünkü kör değilim. ama kendisine bir önerim var :

diğer sözlüklere nazaran özel mesajlarda yazıştığı herkesin kadın olduğundan emin olduğu -ki o kadar emin olmamak lazım- süslü sözlükte yazar olarak yer alırken süslülerin mesaj kutularını doldurmaktan zaman bulabilirse bazı markaların (body shop, clinique, shiseido, kiehls vb.) erkekler için özel olarak ürettiği ürünleri deneyip ürünler hakkındaki samimi gözlemlerini sıkça bizlere aktarsa ve biz de deneyimlerinden faydalanarak arkadaşa, eşe, dosta hediye seçerken zorlanmasak güzel olmaz mı? bence olur.

edit: kredi borcu ödüyormuş. nivea men de olur, clean&clear da olur, marka önemli değil.

9 aralık 2017 19:24 10 aralık 2017 03:28

6. ironiden anlamayıp üstüne bir de girdisinde ek düzeltme yapan yazar. özel mesajlarını "bakın ben psikiyatristim, bana açılabilirsin." çerçevesinde mi yazıyor bilmiyorum, sözlükte yazar olup kadınların ve sözlükteki genç yazarların en gizli(!) sırlarına dahi ulaşıp kadınları anlayabileceğini(!) ve kadınlar hakkındaki eksikliklerini giderebileceğini düşünen bu yazar için artık tek bir önerim kaldı; kadınlar hakkındaki eksiklerini gidermek(!) istiyorsa robin williams gibi kadın kılığına girip biraz da mrs. doubtfire olarak takılsın, psikiyatride güncel yaklaşımları yakalasın.

10 aralık 2017 22:59 10 aralık 2017 23:21

7. daha önce başka erkek üye oldu mu bilmiyorum ama erkekler barınamaz gibi sanırım burada. kadınlarımızdaki herşeyi üzerine alınma huyu kötü. çoğunlukla dışarıdan izliyorum, freudian adlı yazarla hiçbir iletişimimiz de, ama gördüğüm kadarıyla şimdi gitmiş olmasa ileride başı çok ağrırdı burada.

sözlükte gerçekten aşmış, çağdaş kadınlar olduğu kadar ekşi sözlükte bahsettikleri "klasik türk kızı prototipi" diye dalga geçtikleri kafa yapıları da mevcut.

ilk üye olduğum zamanlar ki geçen senenin sonları gibiydi; burada bir başlık dolanıyordu : (bkz: yanında çırılçıplak yatsan yine de bir şey yapmaz erkeği) evet böyle şeylere özeniyoruz. artık yeşilçam'da bile böyle dramatik filmler çekilmiyor arkadaşlar, hangi yüzyılda yaşıyoruz.

kendisine şimdiden geçmiş olsun diyorum, zararın neresinden dönerse kardır.

edit:imla

13 aralık 2017 11:26 13 aralık 2017 12:17

8. kendisini tanımıyorum çok kısacık bir sohbetimiz olmuştu. bunu belirteyim de emir zamanında yazdığım gibi "orkodoşloronozo boş yoro sovonmoyon" durumları olmasın. ki emir de arkadaşım değildi neyse.

kendisinin üstüne fazla gidildiğini düşünüyorum yoksa ben mi bir olayını kaçırdım anlamadım. şimdi demiş ki en kısa sürede uzmana gidin. eee?? ne demesini bekliyordunuz? adam dese numaranızı verin görüşelim o zaman da numara istiyor denirdi.

yakından tanımak istemiş. eee??? bunda ne var? duyan da adam mesajdan nude isticek sanar.

hayır bu kadar rahatsızsanız keşke engelleseydiniz. en azından size ulaşıp "en gizli sırlarınızı" öğrenemezdi edepsiz doktor.

neyse gitti mi kaldı mı bilmiyorum. umarım 3-4 tane olumsuz yoruma sinirlenip gitmemiştir. çünkü çeşitlilik iyidir.

belki de süslü tarihinde ilk direkt cevabı yazdım ama o erkek yazmasın, bu kızlar birbirini koruyor yazmasın, uff şu şöyle ünlü olma derdinde. en iyisi fifiri burayı toptan kapatıp gitsin de herkes rahat etsin.

13 aralık 2017 13:17

9. kendi cümlesini alıntılıyorum:

""kadinlarimizin prestij ve siskin cuzdana duydugu sempati" varsa pesinen bende aramasinlar diye.." bu ne iğrenç bir tabirdir ya?

meali, aranızda servet avcısı varsa, bana bulaşmasın. zaten hepimiz ağımıza bir sinek düşse de ellerimizi ovuştursak diye bekleyen karadullardık.

13 aralık 2017 14:50

10. Kadınları anlamak için sözlüğe ihtiyacı olmayabilir evet biz her yerdeyiz ama bizim de sözlükte bir erkek görünce gözlerimiz pörtlemeyebilirdi. İlk keşfedildiğindeki hengameyi hatırlıyorum şahsen, nolmuş erkekse neden o kadar şaşırmıştık? Erkekler de en az bizim kadar her yerdeler. 2+ kişi olumlu yorum yazınca herkesin yazması ya da tam tersi 2+ olumsuz yorumda da aynı şeyin olması bir sözlük geleneği artık. Bu konuda kendisini ufak bir uyarmıştım.

13 aralık 2017 15:00 13 aralık 2017 15:02