sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (5)

  1. çok seyrek kullansam da kullandığım en başarılı evcil hayvan tarağı. evinde kedi-köpek besleyen süslüler olduğunu bildiğimden, bilmeyenler böyle bir şeyin olduğunu görsün diye başlığı açtım. birilerine faydam dokunursa ne ala...

  biraz pahalı bir tarak ama zaman zaman gittigidiyor'da vs. kampanyaları oluyor ve ben öyle bir kampanyaya denk getirip 80 liralık ürünü 20 lira civarına almıştım sanırım. ilk bakarken yuh 80-100 liraya kedi tarağı mı olur demiştim ama iyiki almışım diyorum ve kullandıkça kampanyasız fiyatına bile değer olduğunu görüyorum. kedimden (özellikle beyaz olanlar genel olarak daha çok tüy döktüğünden beyaz kedimden) ikinci bir kediye yetecek kadar tüy çıkarıyor. hayvan hafifliyor, sakinleşiyor resmen. alın, aldırın süslü hayvan dostları!

  (çok detaylı anlatmadım ama topladığı tüyün fotoğrafını ekleyeceğim, o zaman ne demek istediğim zaten net şekilde anlaşılır diye düşünüyorum :) )

  12 mart 2016 14:58

  2. şimdiye kadar almamış olduğuma bin pişman olduğum ürün. özellikle mevsim değişirken oğlum felaket tüy döküyor. geçen hafta petlebi'den sipariş verdim, 2 gün üst üste kullandım ve 90tl'ye fazlasıyla değdiğini düşünüyorum.

  kendisi pek nazlı ve uyuz olduğu halde kedim de bu tarağa bayıldı, gırıl gırıl bir hal oldu. özellikle tembel anlarını yakaladım ve 20'şer dakika taradım 2 gün. çıkan topak topak tüye inanamadım. bir tek ne kadar hızlı tarayacağınıza, tarağı hangi açıyla tutup ne kadar bastıracağınıza dikkat etmeniz gerekiyor, fazla hızlı veya sert gelirse huysuzlanıyor. ama hoşuna gidecek şekli bulabilirsiniz beraber. göbek ve kuyruğu elletmediğinden tabii oralara dokunamadım ama geri kalan yerlerden çıkan tüyden minyatür bir kedi daha yapılabilirmiş adeta.

  en güzel yanı da, taradıktan sonra zaten kadife gibi tüyleri olan oğlum artık dünyadaki en yumuşak ve parlak varlığa dönüştü(gizlinot: swh). gözlerimize inanamıyoruz resmen hayvan parlıyor. daha az kıl yutacağından biraz daha rahat edecek bu süreçte. bütçeniz el veriyorsa kesinlikle edinin.

  9 mart 2017 23:12 9 mart 2017 23:15

  3. kedilerimi taradığımda, tutam tutam tüy toplayan alet. kesinlikle diğer tarak ve fırçalardan farklı ve işlevsel. biraz pahalı ama fiyatını hakediyor. tangle teezer neyse kediler için furminatör de o benim gözümde. uzun, beyaz tüylü pofuduk kedileriniz mutlu, siz mutlu :)

  10 mart 2017 10:45

  4. Tabiki orjinal diye o kadar para veremeyeceğim için sahtesini satın aldım.

  Kedimi her yerde satılan standart tüy toplama tarakları ile tarıyordum, memnuniyetiz mirlamalar eşliğinde bes dakika falan sabrediyordu. Bu ürünü aldığında hic taratmaz dedim ama daha ilk taramada kendini yere artı, her yerini döne döne tarattirdi bana. Haftada bir tariyorum, tarağı elimde görünce mırlamaya başlayıp kendini yere atıyor manyak.

  Bu ürünü kullanırken sık kullanmamaya özen göstermek gerekiyor, ilk taramada oha ne kadar tüy çıktı deyip daha fazla tarama ya da hergun tarama yapmayın, bir haftanın sonunda seyrek ve mat tüylere sahip bir kediniz oluyor, zor duzeltiyorsunuz, ben yaptım siz yapmayın.

  9 haziran 2018 15:25

  5. tüy dökme mevsiminde kedimde işe yarayan tek şey. bulanın alnından öpüyorum. veterinerde bir kere denedik ve bir kediye daha yetecek kadar tüy topladı kedimin üzerinden, hemen satın aldım. kedisi olan herkesin mutlaka alması gereken bir ürün.

  kıyafetler ve koltuk için de rulo kullanıyorduk ancak rulolar hem çok pahalı hem de çok çabuk bitiyor, onun için de bulgus'un fur collector set'ini alacağım. tek kullanımlık olmayan bir şey, araştırmanızı tavsiye ederim.

  bununla beraber tüy sorununu kökten çözümlemeyi umuyorum çünkü artık gerçekten b ı k t ı m.

  24 haziran 2018 20:21 24 haziran 2018 20:21

  6. Bizim kız yarı iran kedisi olan bir kız olduğu için yaz aylarına giriş bizim için yumak yumak tüylerin çölde dolanan çalılar gibi etrafta uçuşması demek oluyordu. tabi annem ile ben her daim bu tüylerin peşinde indiana jones gibi koşturuyorduk ki sonunda parasına kıyalım ve bu furminator' dan alalım dedik.

  Her zaman alışveriş yaptığımız petshop kapanmak üzereydi ve fiyatlar resmen %80den fazla indirimliydi yani tam şansımıza normalde 149tlden sattıkları tarağı 29tlye aldık.

  1 haftadır kullanıyoruz ve daha kullanır kullanmaz hanımın tüyleri parlamaya, yumuşacık olmaya ve incelmeye başladı.

  Tüyleri artık çok çok daha az dökülüyor. her sabah kahvaltısını ettikten sonra tarama işimizi yapıp hayatına gayet sakin bir şekilde devam ediyor.

  Medyaya ne kadar tüy çıkarttığını ekliyor olacağım.

  ilgili medya:
  1
  22 haziran 16:51