yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1144)
  • medya (13)

  1144. neden kıyafetlerin içine bir sürü etiket dikiyorsunuz? bıktım usandım. kesmek istiyorum ama hep bir parçası dikili kalıyor, vücuduma batıyor, kaşınıyor sinir oluyorum. birkaç kez sökmeyi denedim ama tüm dikiş açılıyor bu sefer tekrar kıyafeti dikmek durumunda kalıyorum. yıllardır buna bir çözüm bulunamamış olması çok saçma. bin dilde %100 pamuklu yazmak zorunda mısınız yeterrrr

  29 mart 20:57

  1143. Sosyal medya, 2 haftada bir yenilenen moda trendlerini sanki herkes takip etmek zorundaymışçasına yapılan baskıdan ve ayrıca sanki bilgisayar oyunundaymışçasına kurulan ilişkilerden gına geldi.

  Aşırı bol ve düşük bel pantolonlardan, inek yalamış tipli saç modellerinden, birbirinin tamamen aynısı olarak görünen suratlardan, herhangi bir şeyin saplantılı şekilde devam ettirilmesinden, "hadi sevişeceksek sevişelim muhabbet edeceksek edelim sonra bana müsade" kafasındaki insanlardan nefret ediyorum.

  Moda trendi algısıyla 5-6 yaşında bale/jimnastik kursuna gider gibi giyinen insanların travmatik sebeplerden ötürü pedofilik dürtülere sahip olduğunu düşünüyorum. 30 yaşında olup 5 yaşında gibi giyinen yetişkinleri; aynı şekilde 5 yaşında olup 30 yaşında gibi giydirilen çocukları görmekten nefret ediyorum.

  Hiçbir trende uymasa da severek ve isteyerek giydiğim kıyafetleri ya da makyajımı "ay ama zart zurt girl modası vaar" şeklinde yorumlama haddinde bulunan insanlardan nefret ediyorum.

  10 yıl öncesinde sorsalar muhtemelen "sosyal medya insanların gelişmesi; ilişkilerini, bilgilerini, hayatlarını bir çok şeyi geliştirmesi için faydalı olacak." Derdim. Geçen zaman birçok şeyi değiştireceğini bilsem de hiçbir dönemde bu kadar anlamsız bir hal alacağını hayatın tahmin edemezdim. 25 yaşındayım spor, sanat, akademik kariyer, hobilerim hepsi bir hiçmişim gibi hissetmeme sebep oluyor. Aylarca görmediğim arkadaşlarımla kahve içmek için buluştuğumda 5 dakika sonra olanlar ve her gün görüp sadece değişiklik olsun diye kahve içmeye çıktığım arkadaşlarımla 5 dakika sonra olanlar tamamen aynı. Olması gereken bu mu? Artık ayırt edemiyorum. 

  Ben mutluluğu sevdiğim insanlarla, beğendiğim kıyafetlerle; bazen yeni yerleri keşfederken, bazen bir şeyler öğrenirken, bazen ağlarken, bazen olmayan bir sebeple kutlama yaparken bulduğumuzu zannediyordum. herkesin "bunu bu yaşında yapamazsın" dediği şeyi yapıp, maddi manevi bir destek görmeden tek başıma amacıma doğru ilerlerken mutlu hissediyordum çünkü bu benim için bir başarıydı. Bu yaşıma kadar kimseye kulak asmadım çünkü benim için değişmeyecek hislerim var, en küçük detayda bile mutluluğu bulacağım yeniden motive olacağım hisler ve hala varlar. Hangi ara sosyal medyanın kuvveti hayatımızda bu kadar etki eder oldu ki? Neden insanlar saçına "moda" diyerek taktığı üç beş kurdele beğenilince bu kadar mutlu olmaya alıştı?

  Bu durum beni bazen o kadar güldürüyor ki... hemen basit bir örnek vereyim: kendimi bildim bileli saçımı lastik tokalarla bağlayınca başım ağrır bu sebeple de maça çıkmadığım anlarda saçımı kıskaçlı tokalarla toplarım. Kıskaçlı toka sosyal medyada Moda olana kadar bunun anormal bir şey olduğunu bilmiyordum. Bir sabah birkaç sınıf arkadaşım kıskaç tokalarımı nerden aldığımı sorunca anladım bu durumu da. Modası bitince de aynı kişiler bana "onun modası geçti neden hal takıyorsun çok sıkıcısın ve modayı takip edemiyorsun" dedi. Suratımda dünyanın en ekşi limonunu yemişim gibi "ne?" Sözünün mimikleriyle kaldım o günden sonra. Ben neden her şeyi takip etmek zorundayım, neden benim için rahat veya bir sebepten daha iyi olan bir şeyi seçemiyorum, neden insanlar bu konuda yorum yapabiliyor? 

  Birkaç yıl öncesine kadar bir insandan hoşlanmak bile duyguya sahip bir durumdu, günlerce o kişiye ne söyleyeceğiz, nasıl telefon numarası ya da sosyal medya hesabını isteyeceğiz, ne yapacağız diye düşünürdük. İnstagramdan alev atıp bir insana yürümek tuhaf bir durum olarak görülürdü. 10 kişiyle aynı anda konuşup buna flört demek ve hepsinden hoşlanıyor olabilmek bu laçka duygu-suzluk ne zaman normalleşti. Ya ben yaşlandım artık eski kafalı diye tabir edilen teyzelere döndüm ya da günümüz toplumu kontrol edilemeyen davranışlara erişti bilmiyorum ama bu durumdan artık cidden gına geldi.

  22 mart 21:13

  1142. Ben bu ciltten bıkmışam. Hormonal sivilcesi eksik olmaz, en yağlı yerleri en hassas yeridir, yeni denediğim her üründe tepki gösterir. Gerçekten bıktım artık. İnstagram da bu konuda çok moralimi bozuyor. Kat kat serum sürenler mi dersin bilmem ne metodları deneyenler mi. Ben bi yıkayıp nemlendireyim sıkıntı çıkmazsa oturur şükür namazı kılarım. Ürün kullanmayı bile geçtim dümdüz dururken birden kaşınıp kızarıp şişer mi bir insanın yüzü ya. T bölgem yağlı sivilceye ve komedona çok yatkın. Ama gel gör ki ne salisilik asit değdirebiliyorum yüzüme ne glikolik ne de c vitamini. Azelaik asitle düzeyli bir ilişki oluşturuyor gibiyim ama bazen değilim gibi de. E ben napam nerelere gidem cidden yıldım ya.

  8 kasım 2023 16:04


  1141. Instagram'da 'abi azıcık göbek atalım ya' müziğiyle yapılan reelsler

  2 kasım 2023 11:10

  1140. instagramdaki zara muadili parfüm postları ve videoları çoğunluğu yanıltıcı

  13 ekim 2023 21:59

  1139. parfüm tanıtım videolarında, özellikle reelslarda sanki kokuyu alıyormuşuz gibi parfümün yarınlar yokmuşcasına havaya fısır fısır sıkılması. bir de bu bahsedilen parfüm genelde aşırı bilinen, artık kokusunu almaktan bıktığımız bir parfüm olsa da anlatan kişinin "herkes kokumu soruyor, yolda adım atamıyorum en iyisi benim kokum" tripleri beni bitiriyor ahahahaha

  10 ekim 2023 11:14 10 ekim 2023 11:15

  1138. negatif etkileyen insanlardır. kusurlarınızı sanki bir hatanızmış gibi gözünüze sokar, her zaman sizin modunuzu düşürmeye çalışırlar. bir şey başardığınızda bu başarınızı kıskanırlar ve sanki bir başarı değilmiş gibi küçümserler.

  etrafınızdaki böyle insanları ne kadar umusamanız da aklınıza kendinize dair bir soru işareti yerleştirmek bile onların gününü gün eder ve sizi aşağı çeker.

  2 ekim 2023 16:24


  1137. süslülerin an itibariyle tırnaklarında bulunan oje

  28 eylül 2023 10:44

  1136. Kaç gündür bir üstteki girdi ile hemfikir halde çıkıyorum sözlükten. Ne girdi yazasım geliyor ne de vakit geçiresim. Başlık engellemekten sıkıldım ne kadar gereksiz başlık varsa yukarı taşınıyor.

  Ve ek olarak herbokolog insanlardan da gına gelmiş durumda.

  26 eylül 2023 19:18 27 eylül 2023 07:28

  1135. sözlüğe girdiğiniz anda karşılaştığınız, çoğunlukla 4-5 kelimelik tek bir cümleden oluşan ve okuyucuya hiçbir şey katmayan, tek bir yazar tarafından arka arkaya yazılmış aptal girdiler. moderasyon bir el atsa keşke. ben sözlüğe bunları okumak için girmiyorum ve soğudum sözlükten.

  26 eylül 2023 18:26