girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (5)

1. geisha geleneksel japon kültüründe erkeklere yemeklerde, davetlerde ve (bazı durumlarda cinsellikte de ama her zaman değil) eşlik eden çalgı çalmayı dans etmeyi bilen genel kültürü iyi olan kadınlardır.

geishaların belirli bir tipte makyajları vardır. öncelikle tüm yüz, boyun ve ense beyaz renge boyanır. ensede genelde şekilli bir şekilde saçlarına yakın kısımlarda kendi tenlerini gösterirler. gözlere siyah bir boya çekilir(eyeliner) ve gözlerin dış köşelerine dudaklarına sürdükleri kırmızı boyadan sürerler. dudaklarını önce tamamen beyaza boyayıp dudaklarının enden kısaltarak küçültürek kırmızı boyayla boyarlar. kaşlar siyah/bordo/kırmızı boya ile boyanır. son olarak ise tokalarla süslü olan peruklarını takar ve mevsime ve yerine uygun kimonolarını giyerler (bu tip kurallar çok önemsenir örneğin bir geyşanın kışın çiçek açmış bir kimono giymesi uygunsuz karşılanırdı.)

bu geisha makyajından etkilenerek kendim modernleştirerek yaptığım makyajı anlatacağım.

mat tipte cilt tonundan bir veya yarım ton açık bir fondöten seçiyoruz. (bunun için en uygun ürünün mac studio fix fondoten pudra olduğunu düşünüyorum)

kaşları kalın olmayacak şekilde normalde kullandığımız renkten daha koyu bir renkte ürünle dolduruyoruz. (ben normalde füme ile kahverengi farı karıştırarak kullanıyorum bu makyajı yaparken hafif siyahla da karıştırıyorum ikisini)

gözlerin dış köşelerinde canlı kırmızı bir farı dağıtmadan hafif elips şekilde uyguluyoruz (ben hm in the red farı kullanıyorum)

gözlere çok ince eyeliner çekiyoruz. çekik bir görünüm vermek için eyelinerın kuyruğunu yukarı doğru değil gözün devamı olarak göze paralel çekiyoruz ve kuyruğu çok uzun tutmuyoruz.

gözlerde çok hafif maskara kullanıyoruz(tek kat) maskara yoğun olursa makyajı bozar çünkü.

dudaklarda ise ben kendim küçültmeden yapmayı tercih ediyorum kendim rival de loop 104 ile wet in wild spiked with rum'u karıstırarak uyguluyorum.

6 mart 2017 16:05 6 mart 2017 22:45