sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (4)

1. Kendisi insanlara zerre saygısı olmayan, postlarında yanlış bilgiler verip bu konuda ısrarcı olan yeni instagram makyaj gurusu.

Sünger uçlu göz makyajı aplikatörlerini hepimiz biliyoruz.

Ürünü göz kapağın yerleştirmek için muhteşem aplikatörlerdir. Alternatifi olan parmaklardan ziyade daha hijyenik ve uygulanacak alanı daha rahat gösterirler. Zaten çoğu makyaj paletinden çıkıyorlar.

Başlıktaki "guru" bunların çöp ve hijyenik olmadığını iddia ediyor. Parmakları kullanmak daha hijyenikmiş. Diğer fırçalar ise kesinlikle daha hijyenikmiş. Nereden başlasam bilemiyorum...

Fırçalar gibi bu süngerler de yıkanabildikleri için fırçalar daha hijyeniktir diyemeyiz.

Üzülerek söylüyorum ki ellerimiz de sandığımız kadar hijyenik değiller. Hele ki makyajı başkası yapıyorsa, örneğin kuaförde yaptırıyorsanız, yapan kişinin parmaklarının hijyenikliği sorgulanabilir.

ilgili medya:
1
4 şubat 2018 22:30

2. Bugün yine basit ve ezik olduk çok şükür.

Yine de kendini bir make up gurusu sanıp far karıştırmaktan bi haber olup YouTube da bilmediği şeyi öğretmeye çalışmaktan iyidir.

ilgili medya:
2
11 haziran 2018 00:25

3. Kendisini tanımam, varlığından da şimdi haberdar oldum. Zaten hakkında da bir adet girdi varmış. O da gayet haklı şeyler yazmış. Çeşitli uygulama türleri vardır, almak istediğiniz sonuca göre bu yöntemleri kullanırsınız. Bu noktaya girmeyeceğim. Hatta sözlüğe sallamasına da uzunca bir yazı yazacaktım ama vazgeçtim. Kendisine tavsiyem türkçe yazım kurallarına çalışması. instabloggerlıktan vakit bulmak zor olacaktır ama kaç senedir türkçe dersi alıp hâlâ "yada, birşey, çoğusu" yazıyorsanız sizi ciddiye alamıyorum.

11 haziran 2018 01:24 11 haziran 2018 01:24

4. Primci, paragözcü ve yazıcı parçaları mı demiş o? Süslü ahalisine mi? Bir de paylaştığı fotoğrafta süslümüzü göstermiş. Çok sinirlendim. Ama bizden bıktıkları için oradalarmış (gizlinot: Kıyamam) Okuma o zaman kardeşim.

Kimseyi aşağılamak gibi bir amacım yok ancak instabloggerlar ne işe yarıyor tam olarak? Bana bir faydaları yok, instagram kullanmıyorum. Fakat instabloggerlığın bir meslek olduğunu zannetmiyorum. İnsanlara kolayca ulaşabiliyorlarmış, bana ulaşamadın ama onu ne yapacağız? Alanları yalnızca İnstagram, onun dışında hükümleri nerede geçerli? Ay ne farkı var instabloggerımızın bizim gibi süslü ahalisinden? İçimizde en azından sponsorlu ürün tanıtan yok bizim.

Elin "instabloggerı" kalksın bize ezik desin. Tövbe rabbim çok tövbe

11 haziran 2018 01:50

5. Aradan aylar geçmesine rağmen süslüde sadece benim girdiğim bir (1) girdi dışında ilgi dahi çekmeyen instablogger.

Kendisi haklıdır. Başlık açmaya dahi gerek yoktur kendisi ile ilgili.

11 haziran 2018 16:11

6. "Orası bir mağaza ve insanlar nasıl kaynatıp su dökecek"

Çünkü mağazalarda ofis olur ve o ofislerde soğuk sıcak su için su sebili olur. Olay tam olarak açıklığa kavuşmamışken bir markaya bu kadar biat etmek nasıl bir yalakacılıktır.

Ece'nin açıklaması bile bu kadar sinirlendirmemişti beni, bir insan ne kadar antipatik, ne kadar duyarsız ve at gözlüğü ile yaşayabilir acaba.

ilgili medya:
1
17 haziran 2018 16:49

7. Samimiyet noktasinda problemli. bu kız hakkındaki tek yorumum. ve bence yeterli.

18 haziran 2018 14:45 12 temmuz 2018 21:48

8. Tesadüfen keşfette çıkmıştı. İlk başlarda takip ediyordum, samimi buluyordum. Ama sonra kendisinin çok samimi olduğunu diğer bloggerların da samimiyetsiz olduğunu sürekli tekrarlamaya başlayınca bir soğudum.

Diğer bir konu da sözlüğe savaş açması. Resmen hakaretler yağdırmış. Kendisi güzellik konusunda bir guru olsaydı herhalde evde oturup insagramdan paylaşım yapmazdı. Sanki yıllarca bu konuda bilimsel makaleler yazmış biri gibi davranıyor. Google'dan bulduklarını gönderiye koyup bir de "ben buna emek verdim okuyun, kaydedin, beğenin" diye story atıyor ahaha. Biz hayatımızı kazanmak için ne emekler veriyoruz. Hazır yemiyoruz. Böyle emeğe asla saygım olmaz.

4 temmuz 2018 12:25

9. kendisini charlotte tilbury sanan bloggerımsı.

4 temmuz 2018 13:28

10. Dandirik bloggerlardan bir tanesi. Süslü sözlükte olan birine kendince akıl vermeye çalışmış. 1000 yıllık postları paylaşıp para kazanmak da güzel iş. İlk önce o kaşlarını doldurmayı mı öğrensen acaba?

22 ağustos 2018 10:38