yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. Az önce ziyarete gittiğim anneannemde maruz kaldığım kanal d programı. Anneannem ve yan komşusu bayılıyorlarmış programa, televizyonu kapatmama izin vermediler. 4 gelin yemek yapıyor, 4 kayınvalide de 4 gelinin yemeklerini puanlıyor, deyimi yerindeyse çok afedersiniz itin g.tüne sokuyor ve kendi gelininin tabağını bulmaya çalışıyor. 

  Maruz bırakıldığım süre boyunca aklımdan milyon tane soru geçti. Yemeğe dair herşeye “nimet” gibi Manevi bir anlam yükleyen bir millet olarak, kalkıp yemek üzerine böyle hakaretlerin döndüğü programları izlemek ve Reyting kazandırmak bana ikiyüzlülük gibi geliyor. Hani nimet kutsaldı? Sokakta yerde ekmek görünce bir ateist olarak hala alıp kaldırıyorum ya. Bu şekilde büyümedik mi biz? Yemeği beğenmeyince, evde sevmediğimiz bir yemek olunca annemiz bize hep “bunu bulamayanlar da var.” diye diye yedirdi. Bu şekilde çocuk büyüten halkın, evinde kurulup yemeklerle bu derece dalga geçilmesini eğlenerek izlemesi gerçekten bana riyakarlık geliyor ya. aynı şey “yemekteyiz”de de vardı çünkü. Dünyayı bırak, Ülkenin bile her yerinde aç olan insanlar varken böyle yemekleri tv’de göstere göstere yerin dibine sokmak artık terbiyesizliktir ya. 

  Yurtdışında da var yarışma şeklinde yemek programları. Ama orda ne eksik, ne fazla söylenir, daha dikkat et denilir, puan verilir ve geçilir. En manyak tartışmaların döndüğü masterchef’te bile gordon ramsey’e rağmen muhabbetin bu seviyelere düştüğünü yada tartışmaların bu kadar uzatıldığını görmedim. ülkece seviyesizlik ve çirkefliğe bayılıyoruz, ev hanımları da kendi hayatlarındaki aksiyonsuzluktan böyle 28. kalite programlara prim veriyorlar heralde. 

  Tekrar söylüyorum, bayat ekmekle doymaya çalışan, aç karnını çeşmeden içtiği suyla doyurmaya çalışan insanlar var bu ülkede. ayıptır. 

  9 temmuz 2018 18:09

  2. müthiş 1 (gbkz: guilty pleasure) gibi duruyor. hemen gidip birkaç bölüm açıcam. resmen akşamıma neşe geldi ay sen çok yaşa süslü (gizlinot: swh)

  9 temmuz 2018 22:02

  3. Baştan aşağı itici,bol kurgulu ve dayanılmaz bir format.Hele o Fatih ürek’in söylediği  iğrenç program müziği yok mu..

  Kor-kunç 

  10 temmuz 2018 08:28


  4. Burda bir kadın vardı "cansu"(gizlinot: Adından dolayı gıcıktım) balayına giderken kaynanasınıda yanında götürmüştü(gizlinot: Burada daha da gıcık oldum), hem de kendi isteği ile. Kocasıyla sıkıldığı için kaynanasıyla vakit geçirmek istediğini söylemişti. bu hamileydi, neredeyse yayın sırasında doğuracaktı, Baya doğumu, sancı sürecini falan gösterdiler sonra programda, neyse efendim çocuk doğmuş, çocuğa instagram hesabı açılmış ve tek bir fotoğraf var o da ultrason görüntüsü ama takipçi sayısı 26,8k.

  Bazen türk halkını anlamak çok zor.

  6 ekim 2018 23:08

  5. gerilim mutfakta olarak anılması gereken garip ötesi bir program.

  bu kadar gerilim olamaz. ama en güzel versiyonu (gbkz: jet sosyete)'de işlenmiş olanıydı kesinlikle.

  insanlar kendilerini parçalıyorlar daha ne kadar terbiyesizleşsem diye. neden izleyicilere bu kadar kötü hareketleri normal gösteriyorlar televizyonda, bu ısrar neden hala anlamakta zorluk çekiyorum.

  10 ekim 2018 01:17

  6. yakında insanları yatak odalarında da yarıştıracaklar, bu olacak yani bekliyorum.

  10 ekim 2018 13:44

  7. bu programı görünce duvara kafa atmak istiyorum. gelinin evideki eşyaya karışanmı istersin lafı kıçından anlayanmı. gelin evine sövüyordum. bu beter çıktı. yani neden çalışayımda kazanayım demek yok hiç anlamıyorum

  10 ekim 2018 21:43


  8. Birkaç kere denk gelip izleme gafletinde bulundum da aman yarabbi... cidden neden yani?

  10 ekim 2018 21:53

  9. Oturup 2 dk izlememişimdir ama kanalları zaplarken hep o ok kaşlı kadına denk geliyorum.Hep aynı gelin ve kaynanalar mı var bu programda? Bir sezon aynı tipler götürüyor herhalde.

  11 ekim 2018 05:10

  10. yine kadına kadın olma ,ev işi yemek çocuk görevlerinin olduğunu spesik bir aptal program . izlemedim. böyle şeylere aşırı gıcığım. damadım mutfakta niye olmuyor?ya da ne bileyim oğlum bir şeyde. yıl kaç hala kadınların sadece yemek vs yapmak dışında da herşeyi başarabildiklerini, üstümüze yapışan etiketi kazımaya çalışıyoruz.

  11 ekim 2018 07:41