yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  2. Başlık sahibi süslüden allah razı olsun öncelikle. Vakko wedding, dovita nişantaşı, banu güven ve ivory and more'u ziyaret etmeyi düşünüyorum. 2023 fiyatlarını yazarım :( 

  22 mayıs 2023 15:32

  1. Gelinlik araştırması yaparken internette doğru düzgün gelinlikçi tavsiye rehberi olmadığını fark ettim, bu nedenle İstanbul için gittiğim gelinlikçilerden bahsetmek istiyorum. Gittiğim yerleri genellikle instagram'dan buldum, aklımda kaldığı kadarıyla aktaracağım. gelinlikçi arayan gelin adaylarına yardımcı olmasını umarım. Çayınızı kahvenizi alın gelin.

  Başlamadan önce, ben İstanbul için yazacağım. İnceleme konum yeni nesil gelinlikçiler, gelinlik butikler. Geleneksel yerlere gitmedim çünkü geleneksel model prenses/kabarık bir gelinlik istemiyorum. Balık model ve A kesim gelinliklerde baktım. Prenses tarz ve ağır gelinliklerden hoşlanıyorsanız tavsiyelerim size uymayabilir. Başlayalım;

  -Oleg cassini (cevahir avm) :

  Gelinlik arayanların geneli gibi ben de önce Oleg Cassini ile başladım aramaya. Mekan temiz, çalışanları kesinlikle çok ilgili ama gelinlikler kirli. Yani denediğim tüm gelinliklerde bir grileşme vardı kirden dolayı bu da sizin sağlıklı muhakeme yapmanızı engelliyor. Denediğiniz gelinliği satın alıyorsunuz,üzerinizde tadilat yapıyorlar. Deneme bedenleri 40-42 beden olduğu için tam duruşunu anlamak da imkansız. 3.000-8.000 aralığıydı fiyatlar benim baktığım gelinliklerde. Genelde dantel ağırlıklı çalışmışlar. Kabarık ve A kesim modelleri bolca vardı ama balık model yoktu, balık modele en yakın düz kesim vardı onlar da elbise görüntüsündeydi nikah için uygun olabilir.

  -Gelinnist (Nişantaşı) : instagram'da popüler bir gelinlikçiydi, nişantaşını gezmeye ilk bu butikle başladım bu yüzden. Kabarık gelinlik bakıyorsanız birşey bulamazsınız genelde A kesim ve balık gelinlikler vardı. Gelinliklerin tasarımları güzeldi, Nişantaşında bir çok yer birbirine benziyor zaten hem mekan hem gelinlik modeli olarak, ama bu butiğin tasarımları daha özgün geldi bana. Olumsuz yanı gelinlik deneten kişi (muhtemelen butiğin sahibi) çok güler yüzlü olmasına rağmen beğendiğim tüm gelinlikleri denetmedi (5 tane filandı 3 tane deneyebildim), sağlıklı muhakeme yapmanızı engelleyecek kadar çok yönlendiriyor. Gelinlikçide bir kasıntılık var, Nişantaşı gibi semtlerde genel olarak bir kasıntılık var herkeste bir de üzerine ekstra gelince rahat hissedemiyorsunuz. Gelinlikte şunu beğenmedim deseniz gelinliği savunmaya başlıyorlar. Fotoğraf çekimi de yasak olduğu için giydiklerimi unuttum. Hatta satın alınsa dahi çekim yapılamayacağı(?) söylendi. Bütçe olarak da 10.000-16.000 aralığında fiyat verdiler. Bunlar sizin için sorun değilse bakın, balık ve a kesimde gerçekten güzel modeller vardı çünkü.

  -beyaz butik (Nişantaşı) : ücretsiz olarak 3 gelinlik deneme hakkınız var. çalışan kişi çok yardımcı oluyor. Duvak getirdi, fotoğraf çekimine izin verdi,her sorumu yanıtladı. Farklı ışıklarda Gelinliklerin duruşunu gösterdi. Üzerime göre ayarladı. 2 tane A kesim bir tane balık kesim denedim, modelin üstümde duruşunu sevemediğim için almadım ama gelinlikler zarifti. Ben denediğim sırada %50 indirim vardı bu nedenle Kadıköydeki gelinlikçiler ile aynı fiyata geliyordu. Almaya en yakın hissettiğim yer burasıydı.Kesinlikle bakılması gereken bir yer. İthal gelinlikler satıyorlar. Fotoğraf çekimine de izin verdikleri için dönüp bakıp karar vermeniz çok daha rahat oluyor.

  -nssposa (Nişantaşı) : instagram üzerinden gördüğüm bir yerdi yine, tarzı diğer Nişantaşı butiklerine göre bariz farklı, yani romantik ve zarif değil daha ağır geleneksel tarz gelinlik çalışan bir mağaza. Çok fazla gelinlik modeli var. kabarık/prenses tarz yoğunlukta bu yüzden bu model düşünüyorsanız kesinlikle bakın. Ben daha hafif zarif ve küçük detaylı bir gelinlik istediğim için tarzı bana çok hitap etmedi, kaba ve ağır buldum ama dediğim gibi beklentiyle alakalı, ağır gösterişli gelinlik isteyenler sever ve aradığını bulur çok fazla model var çünkü. Taşlar işlemeler danteller gösterişli modeller vardı. Minimum 10.000 TL fiyat vermişlerdi. Fotoğraf çekimi yasak.

  -Büşra Has (Nişantaşı) : instagramdan gördüğüm bir gelinlik butiğiydi. Gelinlik sayısı çok azdı. Balık model ve kabarık yok, A kesim çalışmışlar. Gittiğim butikler arasında bir an önce bitse de gitsek dediğim tek yer burasıydı. yeri çok terste. Diğer gelinlikçilere göre alakasız bir yerde kalıyor. İçeri giriyorsunuz kimse yüzünüze bakmıyor. Ne oturun diyorlar ve model soruyorlar kendi kendimize baktık. Küçücük butik 2 kişi var biri zaten sahibi, 15-20 gelinlik anca var buna rağmen ilgi alaka sıfır. deneten kişi o kadar yavaş ki, bir gelinliği giydirip çıkarana kadar kanser etti beni. 2 gelinliği deneyip çıkmak tam 1 saat sürer mi, sürdü.

  Üzerimdeki gelinliğin askısı şöyle dursa daha iyi durur diyorum askıyı yukarı alıp, çalışan hayır öyle kötü böyle güzel diyip eski haline indiriyor o kadar söylüyorum. Fotoğraf çekiminde sadece 1 model çekiyorlar, kendi telefonlarından çekip size gönderiyorlarmış o da ters ışıktan ve uzaktan. Gelinliğe dair gördüğünüz tek şey karaltı yani. Fotoğrafı biraz yakın alır mısınız hiçbirşey görünmüyor diyorum çalışana, butiğin sahibi olmaz diyor bilgisayardan kafasını kaldırmadan. Muameleleri o kadar kötü ki gelinlikle ilgilenmiyorsunuz bitse de gitsek modundan.Öyle bir yer yani. Gelinlikleri bedene güzel oturuyordu, minyonlar için denediklerim arasında en iyi oturan burasıydı. 2 gelinlik denedim fiyatları 12.000 TL ve üstüydü. Sonuç olarak tavsiye etmem.

  -rent is the new chic (Nişantaşı) : burası gelinlik veya abiye kiralayabildiğiniz bir yer. Satılık gelinlikler de var ama geneli kiralık. Denediğim en pahalı gelinlik 6.000 TL idi. Kiralık olmasına rağmen gelinlikler temizdi. Çalışanları çok ilgili. Fiyatta yardımcı oluyorlar fotoğraf çekimine sorun çıkarmıyorlar. Model çeşitliliği de vardı. daraltma bollaştırma boy kısaltma gibi ufak tefek tadilatları da hallediyorlar. Kadıköy-fatih-bakırköy tarzını sevmiyorum ama Nişantaşı-Bağdat cad. Bütçemi aşar diyorsanız burayı kesinlikle tavsiye ederim. Gidin görün sonra da bana dua edin.

  -elbise kirala(Nişantaşı) : burası da Nişantaşında gelinlik kiralayabildiğiniz bir yer. Burayı pek beğenmedim maalesef. Öncelikle gelinliği kendim giydim çalışanlar gelinliği bırakıp gidiyorlar. İkinci olarak gelinlikler kirliydi, fondöten lekesi vardı bir tanesinin içinde. Dışı da grileşmişti. Bir balık bir kabarık denedim ikisi de üzerime oturmadı. Sevemedim bu nedenle fiyat da sormadım.

  -Hello bride (arnavutköy) : Çok tatlı bir mekan çalışanı da ilgili ama gelinlikler aşırı sade. Beyaz elbise formunda bir çoğu ve model çeşitliliği de çok çok az. Elbise formunda aramıyorsanız tavsiye etmem.

  -gözde karadana (bebek) : Mekan tatlı çalışan ilgili. Hem a kesimde hem balık modelde gerçekten güzel Gelinlikleri var. 24.000 TL gibi bir fiyat verdiler beğendiğim gelinlik için. bütçesi uygun olan düşünebilir.

  -vakko wedding: hem zorlu avm hem suadiye vakkoya gittim. En beğendiğim yer burasıydı o yüzden üzerinde duracağım. İlk olarak çalışanları çok ilgili. Sizi dinliyorlar kendi modellerini size kabul ettirmeye çalışmıyorlar.vakko diye çekinmeyin valla Nişantaşı çok daha kasıntı öyle söyleyeyim. Samimi ve ilgili bir ortam var. İkinci avantaj gelinlik modelleri çok. En az model çalışılan gelinlik balık olmasına rağmen birçok balık gelinlik buldum ben. A kesim ve prenses kesim çok çok daha fazla var. Bütçe olarak ise 10. 000 TL + idi benim gördüğüm. İndirim bölümü var orada 5.000 TL + olduğunu söyledi çalışan. Çok yüksek fiyatlara da var tabiki ama çoğunlukta değil. Genel çoğunluk 10.000-25.000 TL aralığı. Gelinlikler ithal olduğu için Denediğiniz gelinliği alıyorsunuz üzerinize göre ayarlaması yapılıyor. Gelinlikler kirli değildi ama ufak tefek zedelenmeler var tabiki çiçeği çıkması, tül zedelenmeleri gibi. Dantel ağırlıkta olanlar biraz da yıpranmış duruyor diğerlerine göre, özellikle pronovias. Çalışanlar size Bütçenize göre istediğiniz modelleri gösteriyorlar. Denemekten zarar çıkmaz diye düşünüyorum belirlediğiniz bütçeye uyuyorsa burayı tavsiye ediyorum gelinliklerin işlemesi vs kaliteli. Yalnız almadan önce sağına soluna iyi bakın denediğinizi alacağınız için sonradan sorun olmasın. Duvak vs diğer aksesuarlar ekstra ücretli ve duvaklar pahalı bunu da söylemiş olayım. Tavsiye ederim gelinlikler zarif.

  -aysira(Kadıköy) : tavsiye üzerine bakmaya gittiğim bir yerdi. Yoğun dantel, genelde kabarık prenses modeller, kalın ve kaba geldi bana. Karton üzerine işleme yapılmış gibi ağır bir kumaşı vardı bu nedenle hiç denemedim. Seri üretim yapıldığı için olabilir, kaliteli görünmüyordu. Geleneksel tarz arayanlar sevebilir. Fiyatları da ucuz değildi.

  -akay(Bağdat cad) : ellerindeki model çok sınırlı, genelde dikim çalışıyorlar. Gezip görülecek pek birşey yok.

  -narin moda (Kadıköy) :Aysira kopyala yapıştır.

  -Esra özcan (Kadıköy) :çalışan çok güler yüzlü ve ilgili. Küçük bir butik. Balık model gelinlik azdı ama özellikle A kesim arayanlar sevebilir. Küçük bir butik çok fazla model çeşitliliği yok yine de bakmaktan zarar gelmez.

  Siz de Denediğiniz memnun kaldığınız/kalmadığınız gelinlikçileri yazın süslüler,böylelikle benzer tarz arayanlara da güzel bir rehber olmuş olur. Her yeri teker teker gezmek çok yorucu zira. Gelinlik arayışında olanların yararlanması dileğiyle.

  14 mart 2021 10:38