sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. sazan avlayan sanal dükkanlar sitesi. real techniques makyaj süngerini 59 tlden satan mı ararsın sahte ürünlere 10-15 tlden alıcı bulan mı... memleket enayi ve gerzek kaynadığından fazla şaşırmamak gerek.

15 mart 2014 01:05

2. iki tane satıcının beni mahkemeye vermekle tehdit ettiği alışveriş sitesi. ipini koparan satıcı olmuş. ben ettim siz etmeyin, 10tl fazla verip en bilinen satıcılardan alın. iade konusunu muhakkak sipariş öncesi konuşun.

(gizlinot: avukat süslülere sesimi duyurmak için bu girdiyi yazdım. )

15 ekim 2014 08:14

3. Mac'ın bile bilmediği "Mac" ürünleri satan bir e-bay yavrusu. Bir de utanmadan 9.90tl'ye 6'li clinique göz kalemi satar. çok ayıp.

3 ocak 2015 00:28

4. 3 tane max factor mascarayı (plastik kokulu) orijinal diye 19.90tlye sattığınıda unutmamak gerek :))

4 ocak 2015 00:06

5. herkes keşke bildiği, orijinalliğine güvendiği satıcıları buraya yazsa da güvenli alışveriş yapsak diye düşündüğüm site.. açıkçası bakıp bakıp yok yaa diyorum her seferinde bu siteye. %99 başarılı satıcılar var mesela diyorum ki hmm o %1? sahte mi ki?

sonuç olarak aklımı çelen ama alışveriş yapmaya cesaret edemediğim site.

12 haziran 2016 23:31

6. Online alışverişte en çok kullandığım sitelerden biri kendisi fakat doğru satıcıyı bulmak da önemli çünkü başımın ağrıdığı çok uğraştığım da oldu.

Ha bu arada elimde fazladan olan kullanmadığım ürünleri de koyuyorum satışa. Kullanıcı adım glsmmc bakmak isterseniz

16 şubat 2017 01:04

7. Burada satış yapan universalpeace3658 adli satıcının ürünleri sahte.alışveriş yapanlar dikkat etsin.

21 mayıs 2017 16:19

8. son alışverişim fiyasko ile sonuçlandı.bir daha işimiz olmaz.şarj aleti telefona uymayınca satıcıya mesaj attım,cevap yok.iade süresi 2 gün,şaka gibi.iade için ilçeye gidemedim.süreyi uzatın dedim,alakasız cevap geldi.bu arada satıcı hala ortada yok.kayıplara karıştı sanki.puanı da yüksekti,sonra fark ettim ki olumsuz yorumum yayınlanmadı.bir de satıcıya parayı aktarmadan önce bana sorsaydılar bari.şikayetvar sayfasına yazdım,mail geldi hesabınıza indirim tanımlayalım,onay için gittigidiyor kargo başlığına yazın.yazdım ama gelen cevapta konuyla ilgili bilgimiz yok yazıyordu.yoruldum bıraktım ipin ucunu.çok soğuyorum tüketiciyi önemsemeyen markalardan.artık alışveriş yapmam,onlara en güzel cevap bu.

25 ağustos 2017 04:57 25 ağustos 2017 05:03

9. iade konusu çok sıkıntılı olduğundan benim de bir daha alışveriş yapmayacağım sitedir.

Burada bir satıcıdan ürün aldım, yanlış ürün gelmiş. bana gönderilen ürün ile benim aldığım arasında 10tl fark var. nasılsa 14 gün süre var iade ederim diye koydum kenara. meğer para 3 gün içerisinde satıcıya aktarılınca iade butonu falan kalkıyormuş siteden. neyse yasal hakkımı kullanmak için müşteri hizmetlerine yazdım -ki bu kısma ulaşmak çok zor, sürekli yardım sorularına yönlendiriyor, en son tüm konuları deneyerek "bize yazın" butonuna ulaştım ve alakasız bir konudan yazdım-. buradan da iade isteğimi belirttim, mesajlara hızlı cevap geliyor güzel ama pek çözüme yönelik olmuyor.

bana iade yapabileceğimi, aldığım kargo firmasıyla ürünü satıcıya ulaştırmam söylendi. bu arada iade yapacağımı da satıcıyı arayıp ben bildirecekmişim, bana telefonunu veriyorlar. satıcı iadeyi havuz hesabına geri gönderecekmiş ki onlar da bana iade yapabilinler. o zaman ben niye aracı diye seni kullandım gittigidiyor? neyse aradım adam da tamam gönderin dedi. yurtiçiyle bana geldiği şekilde gönderdim kargoyu, satıcı teslim almamış kargo ücreti çıktı diye, kargo bana geri döndü. inat ettim ben de almadım. gitti gidiyora yazdım tekrar. biz satıcıyla görüşüp kargoyu almasını söyleyeceğiz dediler, bu sefer de kargo firması götürmek istemiyor yine alınmazsa diye. neyse tekrar gitti, satıcı beni arayıp gittigidiyor size kargo kodu vermedi mi diyor, hayır diyorum vermedi. tamam diyip kapatıyor falan bu şekilde bir ay geçtikten sonra çok şükür iadeyi alabildim. ama bu kadar uğraşa değmezdi yani, bir müşteri olarak olayın bu kadar uzamasına izin verdiği için beni kaybetti gitti gidiyor.

edit: alttaki girdide iade sürecinin böyle olduğu zaten bana özel sayfasında yazıyor denmiş ancak orada yazması bunun yanlış olduğu gerçeğini değiştirmiyor. tüketicinin korunması hakkında kanuna göre iade için 14 gün süremiz var, gitti gidiyor ise bunu sistemden yapmayı 3 gün ile sınırlandırmış. eğer bu süre dışında iade yaparsanız sistemden talep ve takip yapamıyorsunuz ve satıcının insafına kalıyorsunuz. ha ben paramı tüketici hakem heyetine de gider söke söke alırdım o ayrı ama bir daha bu kadar uğraşmamak için alışveriş yapmam daha iyi. ayrıca n11'de sistem bundan farklı olarak 14 gün iade seçeneği sistemde aktif olarak kalıyor ve size "aldığınız kargoyla gönderin işte ya" demek yerine doğru düzgün kargo ismi ve iade kodu veriliyor ayrıca n11 şimdiye kadarki iadelerimde hiç beni satıcı ile muhatap olmak zorunda bırakmadı. o yüzden gittigidiyor yerine tercihim olacak bundan sonra.

25 ağustos 2017 08:34 5 eylül 2017 08:45

10. iade konusunun bilinmemesi noktasında şaşırdım cidden çünkü gitti gidiyorun alışveriş yöntemi hiç değişmedi, hep böyleydi ve bana özel sayfasında alışveriş detayınızda bu açık açık yazmaktadır.

 Üründe sorun varsa iade talebinde bulunup para aktarımı sürecini durduruyor ve isterseniz hiç satıcı ile muhattap olmadan iade edebiliyorsunuz ki iade ettiğim ürünler oldu.

Bu arada n11’de aynı sistem ile çalışıyor, alış verişlerinizde buna dikkat edin iade süreci ile ilgili bilginiz yoksa.

25 ağustos 2017 11:23