yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Eylül 2018’de piyasaya sürülmüş, audrey hepburn’e ithafen şişesi tasarlanmış , eski yıllardaki gibi şişesi(1957).Başlangıç beyaz çiçek buketi portakal çiçeği, yasemin ve sümbülteberin müthiş uyumundan oluşuyor.. Bence meyvemsi, çiçek notalarından oluşan gurme kokulardan. ve yine bana “ l’occitane neroli orchide “ kokusunu da anımsattı... yani koklayınca çok değişik gelmedi.bir yerlerden çağrışım yapan bir koku.

  edit:benzerlerine göre baş ağrısi yapmamasi ve durdukça gizemini koruması artı puan.

  7 nisan 2019 15:24 25 ağustos 2020 03:03

  2. aldım,allah affetsin körleme aldım. gelsin editlicem.

  edit:efsaneler efsanesi.hayatımda hiç hafif koku sevmedim zaten.aldığıma hiç pişman olmadım şekerli değil,çiçeksi. ben bayıldım

  24 ağustos 2020 10:06 28 ağustos 2020 18:37

  3. sephorada deneyip beğendikten bir süre sonra edindiğim koku.

  mağazada tenimde değilde kağıtta denediğimde daha fresh bir koku olarak algılamıştım.

  ilk sıkıldığında şekerli bir koku gibi, zamanla biraz daha hafifliyor fakat benim için zaman geçse de biraz ağır ve alışmam gereken bir koku. çok tanıdık da gelecektir denediğinizde.

  parfümleri genelde tenime değil kıyafetime sıkmayı tercih ederim. kokusu kıyafette kalıcı.

  body lotion ile set olarak aldım. losyonun kokusu da kalıcı.

  dağılımı konusunda yorum yapamıyorum.

  24 ağustos 2020 11:31


  4. kesinlikle çok farklı ve hoş bir koku. geçenlerde sephoradan aldım. şekerli kokuları sevmiyorum, bu koku şekerli ama tatlı bir koku hiç rahatsız etmiyor. kış için uygun, meyveli ve sofistike bir koku. tenimde çok güzel duruyor, tavsiye ederim

  24 ağustos 2020 12:39

  5. bu parfüm ile ilgili hiç alt-üst-orta nota muhabbetine girip , fragrantica copy-past'i yapmadan veya meşhur Audrey Hepburn'lü hikayesine girmeden, direkt bana çağrıştırdıklarını anlatacağım;

  hani böyle sephora/sevil/boyner gibi mağazalara girip de, parfüm departmanına yaklaştığınızda burnunuza o bilindik, "jenerik" ama sizi kendine doğru çeken, "evet şimdi pahalı parfümlerin satıldığı bir mağazaya girdim" hissiyatı veren, sanki o "mağazadaki bütün kokuların karışımı" bir koku gelir ya. Çekicidir, feminendir , tatlıdır, elegandır ama bilirsiniz işte , tanıdıktır. O bilindik "müşteri çekme kokusu"dur. Portakal çiçekleri, gardenyalar, yaseminler, ballı, vanilyalı bitişler... Üç aşağı beş yukarı bellidir herşey. İşte bu parfüm o tüm tanıdık karmaşanın vücut bulmuş hali.

  bu parfümün bende edp'si var. hayatımda elie saab-le parfum'dan sonra herhalde kullandığım en "office friendly" parfümdür.

  ben bunu 25 yaş üstü , artık iş hayatına yavaş yavaş giriş yapmış , ya da hadi biraz ihaleyi büyütelim; yüksek plazalarda çalışan , otuz yaş üstü , jilet gibi beyaz gömleğini, stilettosunu çekmiş , fönlü saçlı, manikürlü , hafif makyajlı beymen evrak çantası ile salına salına yürüyen özgüveni ve enerjisi yüksek, buğday-beyaz tenli hafif flörtöz ama profesyonel bir kadının üzerinde hayal ediyorum.

  Kendi deneyimime gelecek olursam,

  benim üzerimde açılışı tatlı armut ve beyaz çiçeklerle yapan, zamanla,durdukça olgunlaşıp hafiiif sentetik ama hala floral-odunsu sakin bir şekilde tene yerleşen, yine de arada ufak ufak vanilyalı/tatlı atışları ile ben hala buradayım diyen , iki-üç saat içerisinde tamamen ten parfümüne dönüşen bir koku l'interdit. Yani benim genel vücut ısım düşük ve nabız noktalarımda cildim kuru olduğundan bende kalıcılığı maksimum 3-4 saat.

  Genel beğenisi oldukça yüksek. Sıktığım günlerde iş hayatında, arkadaş çevresinde çok sorulan, iltifat alan bir parfüm. Belki tam da "man-hunter" diyemeyiz ama , özellikle erkeklerin bir hayli dikkatini çektiğini söyleyebilirim. Çünkü eleganlığını bozmadan cilveli olabilen, basbayağı tatlı (şekerli değil) bir açılışa rağmen sofistike kalabilen bir koku bu .Tüm jenerik detaylarına rağmen hala klas hissedebiliyorsunuz. Çünkü parfüm katmansız veya lineer ilerlemiyor. başarılı bir harmanı var. Klasik bir Dominique Roupion tarzı aslında, şaşırmamak lazım.

  İmza parfüm olabilir mi? İnanılmaz "unique" bir şey aramıyorsanız, kalabalıklar arasında parmakla gosterilmesem de olur, niş dünyalarında, gourmand dünyalarında gezmesem de olur, zaten ben parfümde çok risk almak istemem diyorsanız tabii ki olabilir.

  Bu parfümle ilgili her şey söylenebilir ama sanırım şu iki cümleyi kuranın burnu filan yoktur;

  1- "ne kadar da ucuz ve kalitesiz kokuyor"

  2- "ne kadar da ağır ve rahatsız edici bir koku"

  Kısacası şahsi puanlamam şu şekilde;

  koku : 7/10

  kalıcılık : 6/10

  yayılım : 6/10

  uygun mevsim : sonbahar,kış,ilkbahar (ben parfümde mevsim olayına çok takılmıyorum ama yine de yaz için çok daha uygun opsiyonlarım varken bunu sıkmam)

  uygun ortam : bence özellikle iş ve toplantı ortamları (mesela bir "first date" kokusu olduğunu düşünmüyorum)

  fiyat : 6/10 (bence edp olmasına rağmen yeterli kalıcılık alamadığım bir parfüm için pahalı)

  11 şubat 18:12 12 şubat 18:54