yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (9)
  • medya (1)
  5

  1. (yazar: danlabilicinfedaisi) uktesi parfüm. Kalıcılığı sabah sıktığımda akşama kadar süren ve benim için sonbahar- kış kokusu. İlk sıktığımda kırmızı meyveler, meyvemsi koku çok baskın. Ardından hafif bir çiçek kokusuyla birlikte daha çok amber- odunsu notalar kalıyor. Ama yine de meyve hissini hissediyorsunuz. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, çok başarılı bir parfüm.

  2 ekim 2020 22:11 7 aralık 2020 14:49

  5

  2. neredeyse 3 senedir kullandığım, geçen ay 6. şişemi aldığım parfüm. sınıfa girdiğimde "danlabilicinfedaisi geldi kokuyu alıyorum" dedirten imza parfümüm, tatlı ve çiçeksi bir koku.

  30 ekim 2020 10:04

  3. Meyveli açılışı bana göre sonrasında şekerli bi kokuya dönüşüyor, kesinlikle 20-25 arası yaş için çok uygun kalıcılığı da sabahtan akşama sürüyor bende. Fakat ben ne kadar sevdiysem annem o kadar nefret etti o yüzden herkesin sevebileceği bi koku olduğunu düşünmüyorum. 

  26 nisan 2021 18:35


  4. Çilek kokan bir parfümü seveceğim hiç aklıma gelmezdi ama burberry her'ü gerçekten çok seviyorum. İzninizle biraz öveceğim. 

  Açılışı bam diye çilek ve ahududu kokuyor. Vücut spreyleri tarzı sentetik bir çilek kokusu canlanmasın ama kafanızda kesinlikle kaliteli bir kırmızı meyve kokusu. Bir saat sonrasında ise çilek kokusu arka plana geçiyor ve notalarla tarif edemeyeceğim bir hal alıyor parfüm. Hem tatlı, hem yasemin gibi çiçekler ile misk, hafif odunsuluk hepsi bir arada. İşte bu koku tam olarak bacarate rouge'a benziyor. Özellikle yayılımı bacarate rouge'dan baharatlı o arabik havayı çıkarıp yerine çilek/ahududu tatlılığı koymuşsunuz gibi. Gibi değil tam olarak öyle. 

  Bana havalı, gösterişli ama spor ve genç de bir parfüm gibi geliyor. Ben hep kot-tişört giyiyorum olgun olmayan ama iddialı da bir parfüm istiyorum diyorsanız buyurun. Mükemmel. Üniversite yıllarıma yolculuk yapıp kendime bu parfümü hediye etmek isterdim. İnsana enerji de veriyor mutlaka. 

  Zaten bu parfümü bilenler bacarate rouge'n yaratıcısının bacarate rouge'n genç versiyonunu bu parfümde yaptığını da biliyorlardır. Kendisi böyle açıkladı mı bilmiyorum ama herkes burberry her'ü öyle bilir. 

  Burberry parfümlern normalde kalıcılığı aşırı iyi değildir ama her öyle değil. Kalıcılık, koku kalitwsi ve yayılımı çoook iyi. Zaten bu ara maskeye rağmen dışarıda bu parfümün kokusunu çok alır oldum. 

   Hatta şöyle bir anım var bu parfümle. Bir gün öğlen home office çalışırken omzuma bir fıs sıkmıştım moral olsun diye. Sonra akşamüstü duş aldım çıktım tam biri çağırdı. Saçlarımı kurutup üstüme bir tişört kot giydim çıktım hemen parfüm sıkmayı unuttum diye de üzüldüm. İki üç saat oturduk tam kalkarken biri "parfümünü değiştirmişsin galiba bu da çok güzel kokuyor" dedi. Dedim neee sonra bi kokladım omzumdan gerçekten burberry her yayılıyor. 

  Edit: bu parfümün kokusu bana direk cluless filmindeki cher karakterini hatırlatıyor. Kesinlikle tam olarak onun kullanacağı bir parfüm. 

  10 temmuz 2021 20:29 10 temmuz 2021 20:34

  5

  5. Dekantını deneyip tam benlik bir koku olduğunu düşündüğüm ve indirimde yakalayıp hemen satın aldığım parfüm. Güvenli limanım da diyebilirim. Gündüzleri acaba şu ortama olur mu bu ortama tuhaf mı kaçar demeden rahatça sıkabiliyorum. Bence yaz kış güzel olur ama çok soğuk havalarda daha tatlı, ağır parfüm dekantlarıma şans vermeyi tercih ederim. Gece dışarı çıkıyorsam ve şık giyindiysem de bunun verdiği hava biraz spor kalıyor bence, o yüzden yine başka kokulara gidiyor elim. Yine de genel olarak kokladıkça bana huzur veren bir koku. İyi ki bulmuşum dediklerimden. Koklayan arkadaşlarımın tümünün çok beğendiğini de söylemeden geçemeyeceğim (ki koklattıklarım farklı farklı parfüm zevkleri olan kişilerdi).

  6 eylül 2021 12:26 6 eylül 2021 12:27

  5

  6. aşığım, mükemmel bir koku. müthiş kalıcı, yayılımı çok iyi. baccarat'ı hafiften andırıyor, aynı kişi tarafından tasarlanmış bir koku zaten yanılmıyorsam. baccarat'ın bayağı tatlılaştırılmış, içine şekerli çilek eklenmiş hali gibi.

  15 mart 15:08

  5

  7. 30 yaşında bir kadın olarak severek kullandığım imza kokum diyebilirim. Son fiyatlardan sonra son şişeyi sadece özel günlerde kullanmaya başladım o üzüyor.

  18 mart 09:21


  5

  8. İntense versiyonunu kullandım. Kışa hafif, yaza ağır kaçmayacak bir kokuydu. Olgun, meyvemsi diye tabir edebilirim. Kalıcılığından da koku geçişlerinden de keyif aldım. Denemeden almanızı tavsiye etmiyorum çünkü açılışından sonra kokusu tene göre çok fark gösteriyor.

  18 mart 10:11

  9. kokusunu çilekli şuruba benzettiğim parfüm. açılışını çok şekerli buluyorum. biraz zaman verdikten sonra daha tolere edilebilir bir hale geliyor ama kesinlikle benim parfümüm değil. burberry'nin diğer parfümlerine nazaran epey kalıcı bu arada.

  18 mart 16:32

  3

  10. bugün denedim ve gerçekten hayal kırıklığına uğradım. şu an beş saattir falan üzerimde kafamı her çevirişimde buram buram şeker kokuyor. Tamam abartmayayım alt notaları belki biraz geliyor, o şeker kokusunun altından biraz. 

  Burberry bu kokuyu genç kitlelere yönelik tasarlamış diye düşünüyorum, çünkü bu parfüm 17 yaş üzeri gibi gelmiyor bana.

  açılış notaları Çilek, Ahududu, Böğürtlen, Vişne, Frenk Üzümü, Mandalina ve Limon; orta notalarda Menekşe ve Yasemin; Alt notalarda Misk, Vanilya, Kaşmeran, Odunsu Notalar, Amber ve Paçuli bulunuyormuş. Vanilya, amber ya da pudra çok belli belirsiz geliyor, ki beş saat oldu hala şekerli gibi. Belki sandal ağacı biraz. Bilmiyorum şaşkınım çünkü benim imza kokum burberry body, inanılmaz karakteristik bir koku, fakat her victoria's secret body mist ayarında.

  25 mart 23:09