sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • medya (3)

1. basligini gorunce sok oldugum oyun. seneler once ps2 aldigimda gow1 i hediye vermislerdi. ben de "bu ne boyle yaa" diyerek istemeye istemeye acmistim oyunu. o gun bu gundur ben bundan daha iyi bir oyun oynamadim arkadas. yunan mitolojisine olan ilgim ortaya cikti bir anda. su anda mitolojiye oldukca hakimim. 1. Sini hic abartmiyorum 7-8 kere bitirmisimdir. 2. Sini 4 kere falan. gow3 u ps cafede oynadim evde ps3 olmadigi icin .d. tum erkeklerin tuhaf bakislari altinda. malesef ascension ve remastered versiyonlarini oynamadim. yakin zamanda oynarim ins. kratos da benim ilk askim olabilir evet.

edit: psp icin olan 2 oyununu da bitirdim tabi ki :))

14 haziran 2016 23:48 14 haziran 2016 23:50

2. en sevdiğim oyun olmasına rağmen şu bir gerçek ki sony'nin play stationların satılması için yayınladığı, stratejik taktik olarak gördüğü bir oyun bu. böyle hikayesi olan oyunları seviyorum ben. oyun zekası olmayan oyuncuların oynayabileceği basit bir oyun değil. üzerinde kafa patlatmanız gerekiyor. öyle bölümler geliyor ki günlerce 3 kişi oturup düşünüyorsunuz nasıl geçicez diye. sinirlenip başlarım böyle ise diyerek bırakıyorsunuz oynamayı ama asla vazgeçemiyorsunuz.

hikayesine gelirsek kaslı kahramanımız kratos sparta ordusunun komutanı. savaş tanrısı aresle anlaşma yapıyor. ares'in bütün düşmanlarını öldürmesi karşılığında ares'in emrine girmeyi kabul ediyor fakat hain ares kratos'un karısını öldürüyor :'(

daha sonra düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı ile kratos olimposdaki tanrılara yıllarca hizmet ediyor.

ares'i sadece pandoranın kutusu ile yenebileceğini öğrenen kratos bizi uzun süre uğraştırdıktan sonra kutuyu buluyor. ares bunu öğrenir öğrenmez kratosu öldürüyor. yer altı dünyasında aylarca boğuştuktan sonra (gerçekten aylarca) yer yüzüne çıkabiliyoruz.

pandora'nın kutusunu yeniden ele geçirerek aresle savaşacak güce ulaşıyoruz. ares'i savaşarak bileğimizin hakkıyla öldürüyoruz. pandoranın kutusunu kullanmamız tabi ki hile sayılmaz :p

ares'i öldürmesi ne yazık ki kratos'un acısını hafifletmiyor. bütün bu acılarına son vermek için ege denizi'ne atlayarak intihar ediyor. fakat bir tanrıyı öldürdüğü için onun yerine geçmesi gibi saçma bir olay oluyor. bu yüzden tanrılar ölmesine izin vermiyorlar. bu sadece başlangıcı daha sonra olimposta olaylar olay...

fragmanı yayınlanan yeni oyununa gelirsek bu sony'nin bizlere hiç saygısı kalmamış. grafikler üst düzey olsa da oynayan bilir god of war'ı god of war yapan hiçbir şey kalmamış bu yeni versiyonda.

tüm seri boyunca savaşmaktan başka bir şey yapmayan adam neden avlanıyor şimdi? skyrim evreni mi burası? ejderha gelmiş bir de mitolojiler arası geçiş resmen. baktılar yunan mitolojisinden ekmek çıkmıyor artık kratos ortada tanrı bırakmadı, iskandinav mitolojisine geçmişler. thor ile de kapışır şimdi kratos. madem elinde malzeme kalmadı bitirin, güzel hatırlayalım bizde.

blade of chaos dururken o balta da ne bileyim kratos sanki birazdan gömleğini giyip kerestecilik yapıcakmış gibi. sen de mi uydun sakal modasına :( sen ki herkülle, zeusla bilumum tanrılarla, titanlarla savaşmış onları alt etmiş bir savaşçışın. yakışıyor mu?

ya madem iskandinav mitolojisinin ekmeğini yemek istiyorsun yarat yeni bir karakter, yeni bir hikaye biz de heyecanlanalım. benim sırf god of war için play station 4 aldığım düşünülürse sony'nin bu seriyi sırf ps5 satılsın diye devam ettirdiği apaçık ortada. benim gözümde artık adeta gereksiz yere uzatılan bir yapım gow. sırf izleyenler var diye yıllardır kurtlar vadisinin çekilmesinden bir farkı kalmadı bu oyunun. bu kadar yerin dibine soktum ama oynarken grafiklerinden zevk alacağımı düşünüyorum.

2 mayıs 2017 20:17 10 mart 2018 09:38

3. Serinin yeni oyunu ps4 exclusive god of war ign tarafından 10/10 masterpiece olarak oylanmıştır, gamespotta ise the last of us'ı geçerek zirveye oturmuştur. Ki bu oyun için söylenebilecek tek şey var: masterpiece.

Kusursuz, müziği kulağınızın pasını siliyor, grafikler, görüntüler, renkler görsel şölen yaşatıyor, hikayesi sizi hem beyninizden hem kalbinizden vuruyor, combat deseniz yağ gibi kayıyor. Kendimi bildim bileli "kill gods, fuck bitches" mottosu üzerine kurulu,sadece vahşet ve seks ile satan, toxic masculinitynin kusursuz bir örneği olan god of war serisini sevmem, evet doğru sevmiyorum, ama bu oyun god of war için bir milat. Yapımcıların alıştığınız god of war'ı kırarak parçalarını altınla birleştirerek ustalık eserlerini ortaya koydukları bir oyun. Bu oyunda intikam tutkusu ile kavrulan kratos gitmiş, kaybettiği diğer yarısının son arzusunu yerine getirmek için bütün zorlukları göze alan, yasını kalbine gömen ama gözlerinden okuduğunuz ve bunun yanında oğlunu eğitmeye ve büyütmeye çalışan bir kratos gelmiş. Karısını kaybeden bir adamın yasını, annesini kaybeden bir çocuğun öfkesini ve bu ikisinin çatışmasını size her damlasıyla hissettiren bir oyun, eğer ps4ünüz varsa oynanması üzerine pazarlık bile yapılamayacak bir oyundur. İlk bölümden sona kadar size bir masal anlatıyor, sizi görmediğiniz diyarlara götürüyor, içinde aşk,aile,sevgi,büyüme, korku,öfke, dehşet her şey var. Uzun yıllardır oynadığım en iyi oyundu, her şeyiyle. 10 üzerinden oyum 9000. Tadı damağımda kaldı.

Valhalla!

ilgili medya:
1
15 haziran 2018 20:21 18 haziran 2018 02:35

4. erkek arkadaşımın sayesinde keşfettim. Yılların diablocusu ben, daha ilk seride bayıldım . Dur bak sana göstereyim derken günlerce sabahlara kadar oynadık. Şimdi bu sevgiyi kardeşime aşıladım. Bir de onla oynuyoruz. Yeni serisi de çıkmış galiba, aman sabahlar olmasın. Annemin ismini 'godo. var' diye tanımladığı oyun. :)

15 haziran 2018 21:08

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar