yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. almanca'nın yurt dışında öğrenilmesine katkı ve destek sağlayan münih menşeili kurum. türkiye'de de istanbul, ankara ve izmir'de şubeleri var.

  almanca öğretme konusunda sadece türkiye'de değil dünyada bir numaralar. lakin kursları biraz tuzlu. alman disipliniyle eğitim veriliyor verdiğiniz paranın karşılığını aldığınız bir kurum.

  15 haziran 2017 01:47

  2. Kayıt dönemlerinde ankara'daki şubelerinde 200-250 kişilik sıra oluşan dil kursu ?!

  Hayır bir de diğer kurslara göre çok çok pahalı. 

  Almanca'yı parayla alnımıza mı yazıyolar nedir asdjdjd

  Şaka bir yana giden süslüler varsa tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevineceğim.

  (gizlinot: Acil alaman goca bulmam gerek swh)

  24 ocak 2018 23:11

  3. izmir şubelerinde ticari bir kurum olduklarını ve tek dertlerinin para kazanmak olduğunu dibine kadar hissettiren, özellikle üst kurlarda eğitim kalitesi hiç de iyi olmayan almanca eğitim merkezi.

  daha önce hem yurt dışında almanca dil okuluna gittim, hem de fransız kültür izmir şubesinde uzun süre ders aldım, bunlar kadar çok zam yapan, verdikleri eğitim aldıkları paranın karşılığı olmayan kurum görmedim. almanyada ne benim gittiğim dil okulunun ne de çevremdeki insanların gittiği dil okullarının hiç birinin duymadığı b1 - b2 plus seviyeleri var, normalde 2 kur süren seviyeleri 3 kura çıkarmışlar. aynı kitabı bölerek okutuyorlar. iki kurda çok rahat bitirilecek konuları yaydıkça yayıp sizi fazladan bir kur daha gelmeye zorluyorlar. sosyal etkinlikleri asla bir fransız kültür olamaz, hadi onu geçtim dil eğitimleri de o kadar iyi değil. başlangıç için gidilebilir ancak ileri seviyeler için kesinlikle önermem. izmir şubesi de kayıt dönemleri yer kavgalarının olduğu, insanların saatlerce sıra beklediği bir yer oluyor ayrıca. başlangıç kurlarında yer bulabilmek için aylarca bekleyenler duydum. 

  kütüphanesi fena degildir yalniz, özellikle fiyatinin ucuzlugunu düsününce üye olmaya deger, en azindan bir yilligina. cok fazla kaynak yok baslangic icin, 1 yilda rahatca biter düzenli okuyacak vaktiniz varsa ama baslangic icin türkiyede almanca kitap bulmanin zorlugunu da düsününce gayet faydali.

  25 ocak 2018 00:01


  4. alumni olarak açılın ben geldim. a2.2, b1.1 ve b1.2 seviyelerini bitirmiş olarak derim ki en iyi almanca kursu benim için. a2.2 yi düsseldorf da, diğer iki seviyeyi bonn´daki yerlerinde aldım (malesef Köln´de kursları bulunmamakta). akşam kurslarına gidiyordum ve hocalarımız bizleri çok iyi motive ediyordu derse katılmamız açısından. b1.1´deki hocamla zaten bayağa arkadaş gibi olmuştuk, sonrasında topluca yemeğe çıktığımız olmuştu. öncesinde ve sonrasında başka dil kurslarına gittim ama hiçbiri beni burası kadar etkilemedi. kaldığım yerde en yakın goethe münih´de ve hem zaman hem de maddiyat açısından çok çok zorlayacağı için gidemiyorum. buradan alacağınız dil sertifikasıyla (düzey testleri ayrı yapılmakta) bütün kapıları açabilirsiniz. b1 seviyesi sertifikam bulunmakta ve oturma izninden tutun iş başvurularına kadar her yerde kullandım. bir iki ipucu ve bilgi;

  - almanya´da bulunduğu şehre göre fiyatları değişmekte. bildiğim kadarıyla bonn en ucuz şehirlerden biriydi. düsseldorf, frankfurt ve münih en pahalı şehirlerden.

  - eğer çalısansanız ya da almanya´da ikahmet ediyor ve iş arıyorsanız, bazı eyaletlerde "bildungsscheck" denilen burstan yararlanıp indirim alabilirsiniz. Bundan son dakikada haberim olmuştu o nedenle sadece son seviye kursum için başvuru yaptım (nordrhein-westfalen).

  - sertifika testine girecekseniz, lütfen önden internette bulunan test örneklerine bakın derim. konuşma kısmında mutlaka yanınıza partner vermekteler. partnerinizle diyalog kurmanızı isteyebiliyorlar.

  - duyduğuma göre ülkeden ülkeye ücretleri değişmekte. arkadaşlarımdan biri sırbistan´da kursların ve sertifika testlerinin daha ucuz olduğunu söyledi.

  - sertifikanızı aldıktan sonra kursa devam etmiyorsanız ya da almanca konuşulan bir ülkede yaşamıyorsanız, sertifikanız sadece 6 ay boyunca geçerli olmakta. avrupa birliğinin dil seviyesi ve kurallarına göre 6 ay sonra dil seviyeniz bir aşağı seviyeye inmekte.

  27 ocak 2018 20:46