yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (2)

  1. (gbkz: milan kundera ), çok sevdiğim (gbkz: var olmanın dayanılmaz hafifliği )kitabında o kadar güzel anlatmış ki bunu; okuduğum zaman kafamdaki her şeyi bu denli güzel özetlemesi bende yazara karşı bir kez daha hayranlık uyandırdı.

  ''tümüyle benliksiz bir aşktı bu; tereza (gizlinot: kadın ), karenin(gizlinot: köpek )'den bir şey istemiyordu; onu sevdi diye karşılığında kendisini sevmesini bile beklemiyordu. üstelik hiçbir zaman kendi kendine; insan çiftlerine yaşamı zehir eden soruları da sormamıştı: beni seviyor mu? benden daha çok sevdiği bir başkası var mı? benim sevdiğimden daha çok seviyor mu beni? aşkı ölçmek, sınamak, denemek ve kurtarmak için aşka yönelttiğimiz bütün bu sorular belki de aşkı kısaltmaya yarıyor.''

  ''bir şey daha var; tereza, karenin'i olduğu gibi kabul etmişti; onu kendi imgesinden yeniden yaratmaya çalışmamıştı; daha işin başında onun köpek yaşamıyla uzlaşmış, onu bu yaşamdan yoksun etmeye çalışmamış, kendine özgü gizli kapaklı işleri kıskanmamıştı.''

  ''sonra şu da var: hiç kimse onu karenini sevmeye zorlamamıştı; köpek sevmek insanın kendi isteğiyle olur.''

  ''köpekle insan arasındaki sevgi idilsidir. çatışma nedir bilmez, tüyler ürpertici sahneler tanımaz; gelişme bilmez.''

  sadece bu kitapta okuduklarım nedeniyle bile hayvanları gerçekten seven insanlara çok farklı bir gözle bakıyorum. tabii ki hepsi dört dörtlük değil ama bir canlıya karşılıksız sevgi beslemek, bir çıkarı olmadığı halde onu önemsemek ve bütün ihtiyaçlarını karşılamak günümüz koşullarına baktığımızda şaşılacak derecede güzel. böyle insanları görmek umut aşılıyor bana.

  ukte: (yazar: muskulpesentim )

  22 ekim 2016 01:06 22 ekim 2016 02:13

  2. İzlediğimde beni çok duygulandıran (link: https://m.youtube.com/watch?v=nwl_bKFuXXs şu videonun) linkini önce yazarların bugünkü mutluluk sebebi başlığına mı bıraksam mutsuzluk sebebi başlığına mı diye düşünürken burası geldi aklıma.

  Gökçer Korkmaz kırklareli babaeski'de sokak hayvanları için canla başla çalışan, kendi tanımıyla "Hayvanları çok seven, aklı ve yüreği hep onlarla olan bir adam".

  instagram sayfasının linkini de vermek isteyip beceremedim ama "gökçer korkmaz ig" diye aratırsanız şıp diye bulursunuz zaten süslüler.

  Hayvan sevgisi, bir insanda bulunabilecek en anlamlı içsel özelliklerden biri bana göre.

  27 haziran 2017 20:38 27 haziran 2017 20:39

  3. içinde olmayanların asla anlayamayacağı aşktan öte çok değişik ve güzel bir duygudur. hepsini evlat yerine koyup, hepsinin annesi olmak istersiniz. hepsine yetebilmek, her birini bağrınıza basmak ve bulunduğu çöplükten söküp almak istersiniz ama ne yazık ki yapabildikleriniz kısıtlıdır. defalarca kurtaramadıklarınız ve arkanızı dönüp gitmek zorunda kaldıklarınıza ağlarsınız. o çaresiz bakışlar gitmez gözünüzün önünden. umarım herkese ama herkese nasip olur bu 'yüce' sevgi.

  27 haziran 2017 21:15


  4. çok güzeldir. hayatında herhangi bi hayvana dokunmadığın, sarılmadığın, öpmediğin tek bi an olsun istemezsin. bütün gün yaptığı her şeye gülebilir, korktuğunda, üzüldüğünde de sımsıkı sarılabilirsin. her dışarı çıkışında belki bi tanesine rastlarım diye yanına mama alırsın, yediğini görünce de evladının karnını doyurmuş gibi mutlu olursun. keşke herkes bilse bu duyguyu. keşke herkeste olsa da dünyada cehennemi yaşamasa bu güzellikler.

  28 haziran 2017 00:44

  5. Kendime çikolata almak için parama kıymazken,  yemekhane kapısından yemekleri kesen tek gözlü tombik kediyi görüp açtır şimdi diye ona yemek almaktır. o aç kalmasın da ben zevkimden eksik kalırım demektir. 

  5 aralık 2017 19:36

  6. Keşke küçükken bana kazandırılsaydı dediğim.

  Hayatımda hiçbir hayvana dokunmadım,dokunamıyorum.En fazla uzaktan ay çok tatlı diyip geçiyorum.Nu yüzden öyle aman aman bir sevgi beslemiyorum hayvanlara karşı ve zaman zaman merak ediyorum cidden dokunabilseydim bir kediyle vs yaşamak nasıl olurdu diye.

  5 aralık 2017 19:39

  7. Özellikle pisi pisiler. İçim eriyor resmen. Alıp kucağıma basasım geliyor. Dünyanın en masum varlıklarından onlar. Sinirli veya üzgünken onların videolarına denk gelirsem hemen istemsizce gülümsüyorum.oy benim minnoşlarım

  5 aralık 2017 19:51


  8. İnsanlar sevgilerine karşılık bekler ama hayvanlar sizi karşılık beklemeden sever. İyi ki ailem bana hayvan sevgisi aşılamış şimdi ben de 3 yaşındaki oğluma aynı sevgiyi aşılıyorum. Hayvanlardan değil insanlardan korkun.

  5 aralık 2017 20:09

  9. Çantanızda hep üleş kokulu bir poşet kedi maması ile gezmek, pazarcı tanıdık gibi kanka veterinerlere sahip olmak, yüreğinde her daim dert, gam taşımak demektir. 

  6 aralık 2017 03:49

  10. insani duygularla ilişkilendirdiğim hede.

  6 aralık 2017 18:47