yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (4)

  1. Ismi nedir bilmem ama kulağımın tam dönüm noktasında 2tane deliğim var. Taa lisedeyken yaptırmıştım. Ozaman bu kadar yaygın değildi ilkini elle deldirdim, ikincisini tabancayla. Bence ikiside anormal derecede acımadı. Ama benim ağrı eşiğim yüksektir siz bana bakmayın. 1 yıl düzenli taktıktan sonra ara sıra çıkarmaya başladım küpeleri. Delikler hala açık kulak memesi gibi kolay kapanmaz o yüzden severim kendilerini.

  2 ağustos 2014 19:44

  2. Aylardır sürekli isteyip yeni yaptırma fırsatı bulduğum piercing çeşidi mi desem. Kadıköy'de deldirdim, iğne kullanarak. Siz siz olun sadece tabanca kullanan mekanlarda kıkırdak deldirmeyin. Kıkırdak gibi bir dokuyu tabanca dağıtabiliyor. Kulağımda bildiğiniz kulak memesinden başlayan 3 delik var. Kulağım küçük olduğundan 3. Deliği deldirirken şüphe etmiştim, tabancayla delen bu canım mekan da "yok yok ben etli kısmı denk getiririm" diyerek 3. Deliği tabancayla delmişti. Bilin bakalım noldu? Bir kısmı kıkırdağıma geldi ve inanır mısınız iltihaplanma ağrı sızı derken 1 yılda geçti. Çektiğim acıları çekmeyin diye yazılan bu entrymde son olarak helixten bahsedeyim. Lokal anesteziyle delindi, acımadı. Deldirdikten sonra 1 hafta sabah akşam batikon uyguladım, mikrop da kapmadı. 2. Gün üstünde uyuyabiliyordum. Tabi acıya ne kadar dayanıklı olduğunuza göre değişir ama iyi baktığınız sürece sorun yaşamazsınız. El ile çevir yapışmasın mantığını kesinlikle uygulamayın ve birkaç ay ilk takılan küpeyi değiştirmeyin. Tavsiyelerim bu kadar :)

  31 ocak 2017 04:28

  3. çok beğeniyorum gözü de kararttım yaptırıcam çok zarif duruyor bence. yalnız yazın yaptırırsam denize girmemi engeller mi merak ediyorum:/ izmirde veya istanbulda yapan güvenilir bir yer önerisi olan varsa da bir tık uzaktayım <3

  16 temmuz 2017 21:32


  4. Front versiyonundan sol kulağımda 3 adet bulunan piercing çeşidi. Üçünü de aynı gün içerisinde, Ankara'da bir yerde yaptırmıştım. Soğutucudan ziyade ben gitmeden evvel emla krem sürmüştüm delinecek yerlere, 7-8 yıl kadar önce septum piercingi yaptırırken acı eşiğim baya yüksek olmasına rağmen tansiyonum falan düşmüştü çünkü. Emla sayesinde çok çok hafif bir acı hissettim gelinirken. Ancak delindikten sonraki akşam muazzam bir baş ağrısı tuttu ki evlerden ırak. Yaklaşık 2-3 ay o kuşağımın üstüne yatamadım. İyileşme sürecinde terramycin sürdüm tavsiye ettikleri için, sürdükten sonra da piercingleri ileri geri oynattım kulağımda. 2-3 gün takmadığımda kapanıyor gibi olduğu için sürekli küpe bulunduruyorum orda.

  Özellikle front helix'te küçük ve minimal küpeler Harika ve çok zarif duruyor. Üstelik normal helix oldukça popüler olmasına rağmen front Helix'i kendimden başka sadece bir kişide gördüm. (gizlinot: orbital olanları tenzih ediyorum tabii ki)

  24 eylül 2017 03:20

  5. 6 gün önce yaptırdım; sprey ve iğne ile. Acıyor arkadaş ya, değince acayip acıyor. Gitgide daha iyi duruma geliyor ama başlarda gerçekten acıtıyor. Bi aa diyorum yani bi yere değince. Kardeşim halka taktırdığın için acıyor diyor ama bilemiyorum.

  14 ocak 2018 15:14

  6. 1 adet standart helix, 1 adet anti helix çeşidine sahip olduğum aksesuar.

  Delimler iğne ile yapıldı, ilk 24 saat su değirmeme şartı ile ilk delim yapılan piercingleri 1 buçuk ay civarı taktım. Aslında ne kadar uzun süre ilk piercingi takarsanız iyileşme süresi o kadar zahmetsiz oluyor.

  İlk piercingi çıkardıktan sonra 2 ay boyunca ara ara iltihaplanma yaşadım bu sebeple de sürekli olarak terraymcin kullandım.

  Aklımda 2 adet anti helix yaptırmak vardı ama delim yapan kişi kulağıma sığmayacağını söyledi. Sırada tragus var cesaretimi toplarsam.

  Delim ücretleri Eskişehir için 35-40 TL.

  ilgili medya:
  1
  29 temmuz 2018 16:09

  7. İki tane sağ kulağımda olan piercing çeşidi. İkisiyle iğneyle , bir buçuk ay arayla delindi. Dayanılmayacak bir acı değil , sadece soğutucu sprey kullandılar. Delindikten yarım saat sonra yanma oldu biraz. Ben iki hafta boyunca batikon + fucidin pomadı sabah akşam düzenli kullandım. Birkaç günde suyla temas etmedim. Tam olarak iyileşmesi en az birkaç ayı bulduğu için hala nemli kalmamasına dikkat ediyorum banyodan sonra. 

  ilgili medya:
  1
  3 ekim 2018 14:12


  8. Birini sol birini sağ kulağıma aynı anda yaptırdım. Bugun yaptıralı 4 gün oluyor ve fucidin sagolsun dünden beri her iki tarafıma da rahatça yatabiliyorum. İkinci gün biraz ağrım oldu ama o kadar da olsun dedim. Hatta iki kulağıma aynı anda yaptırdığımı söylediğim arkadaşlarım bir ay uykuyu unut vs neler neler söylediler ancak hiç korktuğum gibi olmadı. İlk günden duş da aldım bir sıkıntı yaratmadı. İğneyle delindi ve yalnızca fucidin kullandım. Şuan da acısı normal küpe deliği açtırdığımdaki ki acıdan dahi az

  19 ocak 2019 01:02

  9. tam bir haftadır sahip olduğum piercing çeşidi. iğneyle delindi. soğutucu sprey kullanmadı delen kişi ama acısı dayanılmayacak gibi değil. ilk iki gün aralıklarla sızladı ama bunu bekliyodum zaten. bir gün su değmemesi gerekiyomuş, sonrasında da ıslanınca hemen kurulamak gerekiyomuş. bir de duşa girmeden vazelin sürersem sudan daha iyi korunacağını söylediler. bir ay boyunca da ilk takılan piercingi çıkarmamamı önerdiler. deldirdiğim yerden bir de piercing bakım spreyi aldım günde 5-6 kez sıkıp piercingi hareket ettiriyorum, sabah akşam da fucidin sürüyorum kulak çubuğuyla. hareket ettirirken oluşan hassasiyet oldukça azaldı. iki gündür dikkatli olmak koşuluyla üstüne de yatabiliyorum. hijyenik bir yerde yaptırırsanız ve bakımını ihmal etmezseniz sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. çok güzel görünüyo süslüler aynaya baktıkça mutlu oluyorum :)

  12 mart 2019 17:50 12 mart 2019 17:51

  10. lisedeyken hangi akla hizmetse gidip tabancayla deldirmiştim bu ''helix'' denilen kulağın kıkırdak bölgesini. bir 15-20 gün acıya dayandım sonra öperler diyerek fırlatıp atmıştım küpeyi. dün ataşehirtattoo'ya piercing iğnesiyle deldirdim. sağolsunlar sertleştiriyor ve sonradan şişmesine sebep oluyor diye soğutucu sprey,uyuşturucu krem vs sürmeden yaptılar :) abooo o neydi... çocuk ben sana yaparken haber vericem derken son kelimesinde soktu iğneyi... çok acıyormuş arkadaşlar şişse de sonrasında bence mutlaka uyuşturucu bişey yaptırın. bana akşamları sadece terramycin sürmemi söyledi. dün evde fucidin vardı onu sürdüm ama bugün alacağım. 2 yıl evvel tragus yaptırmıştım ve tam 1 yıl sürmüştü iyileşmesi şu an kulak memem gibi sıfır acı. darısı heliximin başına.

  tanım: kulağın kıkırdak kısmına yapılan piercing çeşidi.

  16 temmuz 2019 13:24