yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. 2.5 aydır kullanmaktayım.Gece,nemlendiricimden yirmi dakika kadar önce sürüyorum.Aslında yara bakım kremi.Rozalılara tavsiye ediliyor.Saf hyalüronik asit içerdiği söyleniyor.Ben iki-üç günde bir kullanmaktayım.(akneye meyilli olduğum için ).Gözle görülür bir farklılık yok.Yaşlanma karşıtı olarak kullanmaya devam edeceğim.

  25 mart 23:50

  2. Aldım, kullandım çok uzın bir entry geliyor bre savulun!

  Şimdi öncelikle cildim kuru ve nemsiz. Dudak kenarlarımın yan taraflarında (gizlinot: Anladınız siz onu) nemsizlikten oluşan çizgiler var ki bu durum zaten beni en çok sinir eden şey. Bunun dışında seboreik dermatitim var ve hyalo4'un da saf hyaluronik asit içerdiğini görünce hemen kendilerinden bir adet sipariş verdim. Elime ulaştığı akşam normal cilt bakımımdan sonra cilt serumumu sürüp peşinden hemen zat-ı muhteremleri cildime uyguladım ve "Acaba sabaha cildim nasıl olur, kesin bi prensese dönüşürüm." hissiyatıyla uyudum. O gün yanağımda bir küçücük sivilcecik vardı. Sabah uyandığımda o sivilce küçücüktü. Buraya kadar hiçbir problem yok. Hatta iyilik var, güzellik var! Devam eden günlerde de aynı rutini uyguladım ve aman Allahım! Bakın ciddi söylüyorum cildim kup-kuru! Baya baya kup-kuru! Günlerce cildime zibilyon tane nem maskesi yaptım yok! Düzelmiyor! İşin sonunda her zaman kullandığım nemlendiricime geri döndüm ve bir yığın para da çok kuru cildimi kuruya döndürmek için harcadım. (gizlinot: Bknz. Kozmetik sektörünün bizi mecbur bıraktıkları)

  Öyle işte. Almak isteyenler bir denesin öyle alsın hasılı. Yoksa böyle oluyor işte. (gizlinot: Hatta denemek isteyen varsa elimdekini verebilirim.)

  (gizlinot: Son)

  23 nisan 17:12

  3. sevgili (yazar: matahhayriye) tarafından denemem için gönderilen ürünü (gizlinot: kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum) bir haftadan fazla süredir başka hiçbir ürünle birleştirmeden kullandım, ürünün tam boyuna sahip değilim, yorumlarımı buna göre yazıyorum.

  öncelikle ürün hakkındaki bilgiyi, üretici firma olan (link: https://www.novapharma.com.tr/hyalo4-skin nova pharma'nın internet sitesi üzerinden) araştırdım. söz konusu internet sitesinde kremin çok yoğun miktarda Hyaluronik asit ve sodyum tuzu içerdiği, bu sebeple yoğun nemlendirme, kırışıklıklarda azalma ve cilt problemlerini, ciltteki yanık vb. yaraları iyileştirme etkisi sağladığı söyleniyor.

  ürün beyaz renkte, kreme göre hafif losyona göre biraz yoğun kıvamda ve neredeyse kokusuz. (gizlinot: sevgili yazarımız bana denemem için bu ürünle birlikte başka ürünler de gönderdiği için ilk seferde kokular bu kremden mi geliyor anlamamıştım ama daha sonraki kullanımlarımda fark ettim ki ürün neredeyse kokusuz.) cilt tarafından kolay emiliyor ama yine de hafif bir beyazlık bırakıyor. tedavi edici etkisini gözlemlemek adına ürünü hep gece kullandığım için makyaj altında nasıl hareket ettiğini deneyimlemedim, bu konuda yorum yapamıyorum.

  ben bu kremden çok az bir miktar alarak her gün cildimin en kuru bölgesi olan yanaklarıma ve dönemsel olarak kuruyan dudak çevresine uyguladım. son bir kaç gün ise tüm yüzüme kremden sürdüm ve başka hiçbir ürün kullanmadım. cildimdeki kuru bölgelerde ürünün işe yaradığını, sabah gerçekten nemli hissettiğim bir ciltle uyanmış olduğumu söyleyebilirim. kremi, kırışıklık karşıtı etkisini gözlemleyecek süre denemedim ama iyi nemlenmiş bir cildin otomatik olarak daha tok, daha doygun göründüğünü söyleyebilirim. cildimin halihazırda yağlı olan bölgelerinde kremin ekstra bir etkisini gözlemlemedim. aynı şekilde gözenek görünümünde de ciddi bir etkisi yok diyebilirim. mesela burun kenarına yakın bölgelerdeki gözeneklerim çok geniş değildir ama yine de kendini belli eder haldeler. kremi kullandığım süre boyunca aman tanrım diyebileceğim bir gözenek küçültme etkisi gözlemlemedim.

  ürünün tedarikinin zor olduğunu ve pek de uygun fiyatlı olmadığını söylemem lazım. bir de normalde tedavi amaçlı kullanılan, dermomedikal nitelikte bir krem olduğu için sürekli kullanımı uzun vadede cilde zarar verir mi, ürün cildime çok ağır gelir mi bilemiyorum, o yüzden de koşulsuz şartsız kullanmalısınız diye tavsiye edemiyorum.

  özetle şöyle bir yorum yapabilirim: nemlendirme konusunda çok başarılı bir ürün ve kuru bir cildiniz varsa bence cilt uzmanı tavsiyesiyle kullanılabilir. günlük nemlendirici olarak kullanmak için ağır gelebilir ama pekala kullanılabilir, tercih meselesi olarak bakıyorum bu duruma. gözenekler üzerinde bir etkisini gözlemlemedim. kırışıklık karşıtı olarak kullanmak için ise (gizlinot: ki yaşım itibariyle özellikle kaz ayağı kırışıklıklarım ve mimik çizgilerim oluşmaya başladı, bu ürünü bu amaçla kullanım için uygun bir cilde sahibim, swh) yeterli süre ve yeterli miktarda ürün kullanmadım, o yüzden net bir etkisi olmadığını söyleyebilirim.

  16 mayıs 11:34 16 mayıs 11:55

  4. Hyalo4 skin nova pharma adlı firma tarafından üretilen hyaluronik asit ve tuz içeren, nemlendirme, kırışıklık azaltma ve kızarık cilt problemlerini, ciltteki yanık vb. yaraları iyileştirme etkisi sağladığı belirtilen bir üründür. Ilk olarak sosyal eczacının instagram sayfasında görüp merak edip araştırmıştım. Uzun süre ürünü tedarik edemedim. Sonrasında ürünün kendi instagram sayfasında sorduğum zaman bana ulaşabileceğim eczaneleri söylediler. Ben de bu şekilde istanbul levent çarşıdaki yeni eczane'den satın aldım. Fiyatı düşük bir ürün olmadığını belirteyim.

  ürün tüp içerisinde satılıyor. Rengi beyaz, biraz bepantol kıvamında bir ürün. Yapısı bepantol kıvamında olduğu için ilk etapta arabın bol bulduğu yağ misali fazlaca sıktım elime. Emilmek nedir bilmedi. Casper gibi kaldım. Yedirmek istedikçe daha da beyazladım. Sonraki günlerde sürdüğüm miktarı azalttım.

  Kullanımına gelirsem, dermaroller uygulaması yaptığım günlerde hyuluyonik asit serumlarım sonrasında nemlendirici niyetine kullandım. Ilk günler sanki cildimi kuruttuğunu düşünsem de sonradan sonraya ıslak cilde uyguladığımda kurutmadığını farkettim. Bi sebeple yüzümü yıkayıp hafifçe nemli bıraktığım üzerine gül suyu sürdüğüm ıslak cildimde hem kolay emildi hem de ertesi gün kuruma olmadı. Böylece kullandığım günlerin ertesi gün daha doygun nemli cilde sahip olduğumu gözlemledim. Tabi ki bir mucize ürün. Ertesi gün mükemmel cilde uyandığımı söyleyemem. Haftada bir ya da bazı günler iki sefer dermaroller uygulaması sonrasi toplamda 3 ay kullandım. 3 aydır da kullanmıyorum. Cildim geniş gözenek ve derin çukurlara sahip kılcal damarları yuzeye yakın bir cilt. Dermarollerle birlikte kullandigim için kullanmadığım zamana göre bir miktar daha düzelmiş cilde sahip olduğumu söyleyebilirim. Etkileri salt bu ürüne bağlamam doğru değil.

  13 temmuz 21:12 13 temmuz 21:24