yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (140)
  • medya (15)

  140. 2 yıl önce yaptırmıştım çoğu gitti. Ancak hala rahatsız eden tüyler görünce yine başladım yüz için. Bende kabuklanma pek olmuyor. İğne atışında o kök yanma sesini duymanız lazım ve kıl çekişlerini hissetmemeniz gerekiyor. Eğer kılın çekildiğini hissederseniz kaş alırkenki gibi, olmamış demektir.

  Bir de makine de hissedilen acıda önemli. Eski tip olanları bir kez denedim, bir daha da gitmedim. Yeni tip makinelerde daha az acı hissediliyor. Yaza kadar 2-3 seans daha gideceğim. Durumu editlerim.

  10 şubat 11:52 10 şubat 11:53

  139. 2 senedir, antalyada bu işte en iyi olduğunu iddia eden yere gidiyorum. bu iki senede her 21 günde bir randevuma gittim. (uzman kişi 21 gün döngüsünün atlatılmaması gerektiğini söyledi; herşeye uydum) sadece 1) covid olduğumda; 2) covid zamanı tam kapanma olduğunda randevuma gidemedim. tüm seyahatlerimi buna göre ayarladım. sonuç olarak 2 yılda 30 küsur kadar seansa gittim ama benim çenemdeki tüyler gitmedi. yoğunluğu azaldı evet ama 30 seansta da azalsın ya...

  Hemen bi not daha paylaşayım. neredeyse 7 yıldır tiroid bozukluğu olan takipli bir hastayım. hipertiroidim 1 sene önce aldığım atom tedavisi ile hipoya döndü. doktoruma göre hormonlarımda raşitizm gibi bir durumu tetikleyecek bir şey yok. ama bu merkezdeki uzmana göre mutlaka bi sorunum var.

  Bu arada bu çok iddialı uzman kişi antalyada en pahalı iğneli epilasyon yapan yer.

  isteyenlere mesaj kutumdan adını da veririm.

  antalyada konyaaltı öncelikli olmak üzere iğneli epilasyon yapan bir yer önerisi olan varsa da mesaj kutuma beklerim.

  11 aralık 2023 13:36 11 aralık 2023 13:37

  138. hormonal bozuklukları sonunda atlattığım için artık şu çenemdeki kılların çaresine bakmam lazım diye düşünerek başladığım işlem. Merkez seçimindeki kriterlerim temiz olması, iz bırakmadığına dair yorumlar görmem ve bir de evime yakın olmasıydı çünkü bir kısmı çıktığında bile gidebiliyor olmam lazımdı, çenemde siyah kıllarla dolaşmak istemiyordum hepsi çıksın birlikte gideyim diye.

  iki seans oldu henüz ve ben çok çok memnunum. ortalama olduğunu düşündüğüm bir acı eşiğim var ve bence asla dayanılamayacak, inanılmaz acılı bir işlem değil. kıl yoğunluğu fazla olursa belki biraz daha acılı olabilir ama çeşitli platformlarda okuduğum şişme, haftalarca iyileşmeme gibi bir sorun hiç olmadı bende. maksimum bir hafta noktasal kızarıklık şeklinde gözüküyordu ama asla ilk bakışta fark edilen bir şey değildi. zaten ilk seansımdan çıkıp derse girdim, kimse de senin çenene ne oldu demedi. bana önerildiği şekilde bakımını yaptım, ilk 12 saat su değmedi ve aklıma geldikçe onarıcı bir krem sürdüm (madecassol önerilmişti, eczaneden almaya üşenip elimdeki la roche posay cicaplastı sürdüm tüm süreç boyunca ki o da ilk iki gün oldu benim için) fiyatları da eskiden pahalıydı ama artık kuaför fiyatları o kadar yüksek ki ilk seansta kendinize özel iğneyi de satın aldıktan sonra ağda fiyatına geliyor.

  özet olarak çok iyi ilerliyoruz, ilk seansta alınan kıllar hala (üç haftadır) geri çıkmadı ki iple-cımbızla vs alındıktan sonra 4. gün tekrar görünür hale geliyorlardı. kendim biraz korkarak başladığım için buraya da yazmak istedim, belki fikir olur sizin için de. olası bir sorunda burayı da güncellerim

  8 aralık 2023 15:19


  137. tüm yüzüme ve bacak kenarlarıma yaptırmayı çok istiyorum kış gelince yaptırcam ama güvenilir bir yer bulamadım iz kaldığını duydum ve korkuttu.

  19 temmuz 2023 17:42

  136. Yanak, çene ve boyun için 7. seansımı tamamladığım uygulama.

  Öncesinde elbette 20 seansa yakın lazer denedim lakin anlık olarak azalmış olsa da sonrasında oldukça kalın ve yaygın olarak çıkmaya başladı. Kıllarım çok da hızlı uzar. Kesin çözümün iğneli epilasyon olduğunun farkına vardım ve instagram'da denk geldiğim bir uzmanla başladım.

  Acı eşiğim yüksektir lakin hem acı seviyesi, hem de sürecin uzunluğu yıpratıcı gerçekten. Maddi boyuta değinmiyorum bile. İlk 2 seansım 80 küsür dakika sürdü. Düşünün ki o kadar yoğundu kıllar... Sonraki seanslarımda süre gitgide azaldı ve son 3 seanstır 30 dakika civarlarında sürmekte.

  Bu arada hiç aksatmadan 3 haftada 1 gidiyorum çünkü cildim iyileşmemiş oluyor. İşlem sonrası 4 gün boyunca yüzümün şeklini değiştiren bir şişlik ve yoğun bir kızarıklık yaşıyorum. O kızarıklık azalsa da hiç geçmiyor. İlk 1 hafta utalk pudra ile kuru tutup sonrasında geceleri centella asiatica içerikli bir krem veya serum, gündüzleri güneş kremi ile devam ediyorum. Annem bu işlemi 90'larda yaptırmış birisi ve ona kremlerle olabildiğince nemli tutmasını söylemişler. Asla böyle bir kızarıklık yaşamadığını söylüyor. Tek kıl yok yüzünde. Doğrusu hangisidir emin değilim.

  Büyük kısmı oldukça inceldi. Eskisi kadar yoğun değiller. Lakin kılların uzama hızında hiçbir değişiklik yok. Kökleri kalıcı olarak zayıflamış mıdır bilemiyorum. Bu sebeple gittiğim yerin ismini vermiyorum. Kendi adıma, yüzümdeki kılları tam anlamıyla bitirene kadar mucize olduğunu söyleyemeyeceğim. Bittikten sonra da diğer hiçbir yerime yaptırmam.

  19 temmuz 2023 14:10

  135. İstenmeyen kılları sonsuzluğa yolculadığını vaad eden epilasyon yöntemi. Bu başlığa daha önce yazdım mı emin değilim, aramaya da üşendim açıkçası. O yüzden tekrar deneyimlerimi anlatmak istiyorum. 

  Ben birden fazla bölgeye iğneli yaptırdım. Hemen hemen her bölgede deneyimim var diyebilirim. Kaş, favoriler, bıyık (burun iç kısmı dahil), çene, dudak altı, boyun, göğüs etrafında çıkan tek tük siyah kıllar, el parmakları, koltuk altı, el üstü, kol, göbek, bel, popo, ayak parmakları. Ben iğneli epilasyona lise sonda başladım. En son bu yılın mayıs ayında gittim o da tek tük inceler için. Gitmesem de olurdu yani, o kadar rahatsız etmiyorlar ama neden olmasın diyerek gittim. Gittiğim süre uzun gelebilir ama ben baya baya aralıklarla gittim. Toplasan 10 kere gitmişimdir öyle diyeyim. 10 kere dememe bakmayın, x bölgesi için 10 kere değil, x bölgesi bitince yeni bir bölgeye başlandığı için genel olarak 10 kere diyorum. Neyse gelelim tecrübelerime. Benim acı eşiğim düşüktür ama hiçbir seansımda uyuşturucu krem kullanmadım. Deli cesareti sanırım. En acıyan bölge kesinlikle bıyık bölgesi ama burun içine doğru olan kısım tam bir cehennem azabıydı. Bir diğer deli gibi acıyan yer ise kesinlikle ayak parmakları. Yok böyle acı, zınk zınk beynime vuruyordu resmen. Yapan kişinin eli hızlı olduğu için çabucak bitiyordu da kurtuluyordum. Popo bölgesine gelirsek ben sadece bir tararına yaptırabildim çünkü değişik bir acı oluyordu orada. Kas seğirmesi mi ne bilmiyorum ama sürekli istemsiz bacağım atıyordu. Acı gibi de değil de aşırı rahatsız edici bir histi. O yüzden  yarıda bırakıp lazere gittim. Memnunum. Şimdi gelelim koruma kısmına. Arkadaşlar bu çok dikkat isteyen bir işlem. Kollarıma ve koltuk altıma işlem yapıldığında 3 hafta yatakta sırt üstü put gibi yattığımı bilirim. Üstelik kış ayıydı. Doğru düzgün yorgan da örtemiyordum. Bir de asla sırt üstü yatmayı sevmem. Siz düşünün yani. Keza yüzüm için de öyle. İlk 3 gün su değmiyor, sonra dikkatli şekilde normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Benim cildim hassas ve alerjik, her işlem sonunda istisnasız yüzüm kızamık atmış gibi oluyordu ve birkaç gün sonra sivilcemsi bir hal alıyordu. Kabukları asla ellemiyoruz, kendi kendine düşmesini bekliyoruz. En son gittiğimde zaman tuttum kendime. Kabukların düşüp geride bıraktığı kırmızımsı izlerin geçmesi tam 1 ayımı aldı. Bu süreçte çok ama çok iyi baktım. Şimdi normal cilt bakım rutinime döndüm ve bariyer onarıcı ve güçlendirici serum ve kremlerle kalan hafif izleri geçirmeye çalışıyorum. Gerçekten çok çok az kaldılar. Bazı insanlar delik kaldı leke kaldi diye şikayet ediyorlar ama dediğim gibi çok büyük özveri gerektiren bir durum bu. Kardeşim de gidiyor mesela, ama o hep sorun çıkarıyor yok öyle yatamam yok kolumu şöyle koyamam yok bunu nasıl yapacağım diye yüz kere söyleniyor. Çok çok çok dikkat ederseniz ve işinde iyi birine yaptırırsanız gerçekten kıllarınızdan kurtuluyorsunuz, bebek gibi oluyorsunuz. Soruları olan varsa mesaj atabilir, seve seve yanıtlarım herkesi. 

  Bu arada yaz aylarında yaptırmayın. Hem güneş hem terleme sıkıntı olur. Kış ayları en güzeli. Güneş kremi kullanmayı da asla unutmayın ki izler yüzünüze sabitlenmesin. 

  16 temmuz 2023 13:51

  134. koltuk altı tüylerimden beni 5-6 seansta kurtaran mucize. sonbaharda da yüzümün kalanlarına devam edeceğiz ama pek kalmadı onda da. resmen artık o erkek faüllerim yok ya, harika.

  öncelikle kesinlikle kişinin acı eşiğine göre çok değişken bir işlem. genellemek doğru olmaz. mesela benim gittiğim yer çok ince, hassas bir bölge olduğu ve herkes çok acı çektiği için bıyık çalışmıyor. onun için başka bir yer arayıp bulacağım. uyuşturucu kremler kullananlar varmış ama benimki hiç o aşamaya gelmedi neyse ki. hem yüzde hem koltuk altında bölgeye ilk başlanan 1-2 dakika allahım sana geliyorum diyorsunuz ama sonradan kesinlikle doğal olarak uyuşuyor ve acı falan kalmıyor.

  2 gün yüzünüze su değdirmemeniz ve batikonla silmeniz gerekiyor temizlensin yara üstleri diye. benim ilk iki gün yanaklarım bugs bunny gibi şişiyordu mesela. eğer hassas bir cildiniz varsa haftasonuna giderken ya da işe gitmeyeceğiniz bir günde yaptırmak iyi olabilir. ayrıca su değdirmediğiniz sürece biz bezin üstünden buz falan da uygulayabiliyorsunuz şişmesin diye.

  ben kadıköy'de namı ağızdan ağıza yayılmış olan (link: https://www.bulurum.com/details/117hbh6cceaf527kae2k0i60ad256b7d maya'ya) gidiyorum. çok çok memnunum. randevuları çok dolu, o yüzden biraz cebelleşmek gerekiyor ama hem fiyat olarak piyasaya göre uygundu hem de insani ilişkileri çok iyi. asla fazladan bir şey yapmaz. hem tatlıdır hem de ahlaklı.

  15 temmuz 2023 20:14


  133. aşamalarının çok sancılı olduğunu duymuştum, yaptırım yaptırmama konusuna çok ikilemde kaldım

  3 ocak 2023 12:35

  132. lazer de olduğu gibi iğneli epilasyon da ciddi bir gelir kapısı. ben istanbul anadolu yakasında özellikle de pendik'te işini layıkıyla yapan bir yere rast geleemdim. hoş hayatımda şansım hiç bendne yana olmadı, bu konuda da bir mucize beklememem lazımdı. ama bir gün ne olacaksın deseler sermaye, emek, bilgi vs.. vs kesinlikle bu işe gömerdim. çok mu geç bilmiyorum ama mağdur olan insanların ihtiyaçlarını ücreti mukabilinde karşımak, keriz silkelemek olmamalıydı.

  29 aralık 2022 11:16

  131. maalesef ben de çene kıllarından çok çekenlerdenim. zamanında yıllarca alexandrite da diod da buzlu lazer de denedim bilinçsizce, sonra kabullendim iğneli epilasyonsuz bu işin olmayacağını giderek kötüleştiğini.

  istanbul'dayken etiler'de epibeauty'de nurcan hanım'a 1 yıl kadar gittim, çok memnundum tek bir iz bile bırakmadan ince iğneleriyle benim yayılmış kıllarımı lokal hale gelecek kadar küçük bölgede toparladı ve inceltti.

  maalesef 1 ay önce istanbul'dan taşındığım için eskişehir'de iğneli epilasyon konumu arıyorum ama oldukça ümitsizim. yüzüm yara bere içinde kalmasın diye tedbiren 5-10dklık denemeye gideyim dedim, google'dan bulduğum süreyya güzellik merkezi diye bir yeri aradım, telefonu türkçe'si bozuk bir kadın açtı, burası deneme yeri değil 1 saatten az olmaz dedi, tamam 1saat parası vereyim 10dk için deyince de fiyat alamadım fiyat bilgisi telefondan vermiyoruz dedi (yıl 2022 wtf?)

  gerçekten bu kabasaba iç anadolu esnafıyla burada kaldığıma inanamıyorum.

  nerede istanbul'daki muamele, nerede bu köy gibi yerdeki muamele ben istanbul eskişehir zikzakına devam..

  22 ağustos 2022 14:40 22 ağustos 2022 14:45