yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

  1. Yaşarken öldürenlerden. Adet sancısı bir bu iki. Kadınlarda daha sık görülüyor. vajinada dehşet bir yanma ve acı hissedilir özellikle idrar yaparken. Tuvaletin uzun süre tutulmaması lazım daha çabuk enfeksiyon kapabilirsiniz. Bol su içmek de çok iyi geliyor.

  Ukte sahibesi: (yazar: gokcio )

  6 haziran 2015 08:21

  2. hayatımda iki defa idrar yolu enfeksiyonu kaptım ve ikisi birbirinden çok farklıydı. sanırım etkileri bakteri cinsine göre değişiyor.

  ilkini üniversitede yaşamıştım. devamlı küçük tuvaletim geliyormuş gibi bi yanma hissediyordum. tuvalete gittğimde 2 damla bile gelmiyodu ama hala tuvaletim varmış gibi bi his ve sürekli yanma oluyordu.

  ikincisi annem ameliyat olduğunda hastanede refakatçi kaldığım zaman tuvaletlerden kaptım. 1aydan uzun süredir devamlı kusacak gibi hissediyordum. yemeden içmeden iyice kesilmiştim. baya zayfladım da hatta. o da idrar yolları enfeksiyonu çıktı.

  heralde başka türlü etki gösteren başka idrar yolu enfeksiyonları da vardır diye tahmin ediyorum. hastalık işte, iyisi olmaz.

  6 haziran 2015 10:19

  3. saat başı çişiniz geliyor, hatta altınıza kaçıracak gibi mi hissediyorsunuz? tuvalete çıktığınızda yanarak sadece bir damla mı geliyor ? kendinizi prostat olmuş bir amca gibi mi hissediyorsunuz ? o zaman hemen bir purinol için. suda çözülmesini bekleyip içiyorsunuz ve daha içerken adeta por-çöz gibi içinizi temizliyor. gerçekten birkaç dakikada etki eden harika bir ilaç.

  ayrıca bu belirtiler 'genelde' üşütme (gizlinot: her ne kadar tıp literatüründe böyle bir tabir olmasa da ) sebepli enfeksiyondan kaynaklanıyor. soğuk zemine oturunca çok olur.

  6 haziran 2015 14:27


  4. neredeyse düşündüğümde bile olduğum sinir bozucu rahatsızlık.

  sürekli yanma, sürekli idrar varmış hissi... tuvalete gidersin yanarak 1 damla çıkar. sıcak su torbalarıyla aşk yaşarsın.

  ben dışarda asla tuvalete girmem. ya sabah evde yaparım, ya hiç yapmam eve gidene kadar tutarım. aslında bu rahatsızlıkları olmamak için yapıyordum bunu ama doktorumun demesi tuttuğunda da aynısını yaşarsın. (gizlinot: vay ben nerelere gidem )

  ben de monurol kullanıyorum ilaç olarak. doktorum vermişti. her zaman evde 1 şase bulundururum.

  allahım yine çok konuştum bu konuyla ilgili.

  benden uzak ol ne olurr...

  6 haziran 2015 14:29

  5. Egenin buz gibi soğuk denizinden sonra böyle bir rahatsızlık geçirmiştim. Tesadüfen bir tahlilde, çok belirtilerini yaşamadan teşhis kondu. Siz siz olun girdiğiniz suya, tuvalete dikkat edin. İlaçlarınızı alın, altınızı sıcak tutun.

  6 haziran 2015 14:54 6 haziran 2015 14:55

  6. eğer şüpheleniyorsanız lütfen peşini bırakmayın ve doktora gidin. sonu kötü yerlere gidebiliyor. ayrıca çok yaygın bir durum. tuvalete gitmeye üşenmeyin. suyunuzu ihmal etmeyin.

  6 haziran 2015 15:03

  7. Cinsel ilişkiden hemen sonra tuvalete gidip idrarımı yaparak, kendime göre çözümünü bulduğum hastalık. Ayrıca idrarınız varken de sevişmemek lazım. Bu hastalık başınıza gelince yapılacak en basit şey litrelerce suyu içip tuvalete çıkmaya çalışmak. Ne kadar acılı bir süreç olsa da, gerçekten bol bol tuvalete çıkarak azalıyor. Tabi siz yine de bir doktora gidin.

  6 haziran 2015 16:14


  8. Bu rahatsızlığa sahip olan kişinin yaşam kalitesini altüst eden olay. Tüm gün cisiniz varmış hissi sizi hayattan soğutuyor. Başka hiç bir şeye odaklanamaz ondan başka hiç bişey düşünemez oluyosunuz. Aşk acisi gibi mübarek. Hatta bazen insanın öyle canına okuyor ki içinden bütün o enfeksiyonlu bölgeleri söküp çıkarası geliyor insanın. Siz siz olun enfeksiyon riski taşıyan etmenlere karşı her zaman dikkatli ve önlemli olmayı ihmal etmeyin canlar :)

  6 haziran 2015 17:45

  9. idrar yaparken yanma yapana sistit deniyor, halk tabiriyle "dikenli tel işemek." bol su ve purinol ya da monurol işe yarıyor evet ama ben her seferinde doktora gitmeyi tercih ederim.

  idrar yolu enfeksiyonunda ise farklı çeşitler mevcut, ben bir defa mide bulantısı ateş halsizlik iştah kapanıklığı şikayetleriyle gittim o da enfeksiyon sebepliymiş. bir defasında da başka bir sebeple idrar tahlili yaptıracaktım, yine enfeksiyon çıktı.

  bir kere kapan ara sıra hep olur diyor annem her seferinde doktora gitme diyor ama benim içim rahat etmiyor. kiraz sapı kaynatıp içmek söküyormuş enfeksiyonu, ev arkadaşım o şekilde kurtuldu.

  6 haziran 2015 19:37

  10. İlk okulda bol ateşli, kusmalı versiyonunu geçirip 10 gün serum yememe sebep olan illet. Çok uzun süre tuvalete çıkmamanın da tetiklediği bir hastalık. Geçirmesi de, geçmesini beklemek de oldukça zordur.

  6 haziran 2015 19:51