yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (1)

  1. Isvicre de cok ucuza cok kaliteli bir cok urun almami saglayan satis yontemi.

  Estee Lauder in re-nutriv cilt bakim setini 50 franka aldim. Orjinal fiyati 500 franka yakin. Tl cinsinden soyleyeyim, 2000 tl lik seti 200 tl e aldim.

  Too faced chocolate serisinden bonbon paleti, too faced better than sex mascara,too faced eyeliner, kat von d allik ve bunun yaninda bir cok drugstore makyaj malzemesini(sephora,sleek,nyc,loreal, essence, catrice,make up) 45 franka aldim. Tl olarak yaklasik 200 tl. Ve hepsi yeni gibiydi.

  Massimo dutti nin bir sezonluk ceketini 14 franka aldim, tl cinsi 60 tl. Yepyeni tertemiz.

  Ben cok seviyorum bu sebeple ikinci el almayi. Ihtiyacim olmayani satip, ihtiyacim olani ucuza almak harika bir olay.

  26 mart 2018 16:28

  2. hem bütçe hem de doğa için en doğrusu olduğunu düşünüyorum ve destekliyorum. evimdeki çoğu eşyam ikinci el, kıyafetlerim de aynı şekilde. bu konuda keşke daha çok farkındalık yaratsak.

  19 şubat 2019 10:23

  3. Kozmetik ayakkabı gibi konularda düşününce sağlıklı bulamadığım.

  Ama dış giyim temiz elektronik ev eşyası gibi konularda aşırı mantıklı olan durum.

  Günümüzde her şey aşırı pahalı ve gereksiz yere çok fazla alım var. Unu önüne geçmek için en mantıklısı bu. Bir de ikinci elden alıp dönüştürme olayı var o apayrı güzel. Mesela sağlam eski moda bir sandalye alıp kendine göre boyamak şekillendirmek hem ucuz hem el emeği hem özgün

  19 şubat 2019 10:29


  4. Bence türk milletinin asıl sorunu ikinci el kalıbından anladığı.

  O ikinci el uygulamalarına girenler bilir, yer bezi yapacağı tişörte kıyamamış 30 liradan satmaya çalışıyor. Ayakkabının tabanı açılmış, ımı mırkı bıııı diyerek 100 liradan koymuş.

  Kitaplık satacak, kitaplık yan duruyor devrildi devrilecek. 

  İkinci el sizin eskiniz değil, yeni düzeyinde olup kullanmadığınız eşyalardır diye alnıma yazıp dolaşmak istiyorum bazen.

  Fotoğrafta görüp aldığı kazağın sırtında dana gibi delik görünce millet doğal olarak önyargılı yaklaşıyor, görgüsüz eskici tayfalar sağolsun.

  19 şubat 2019 10:54

  5. genellikle sıfırının pahalı olduğunu bildiğim ürünleri ikinci el olarak almayı tercih ediyorum. tabii ikinci el ürünlerde de bazı kategorileri tercih etmiyorum; elektronik ürünler, bazı makyaj malzemeleri gibi. elektronik ürünler benim biraz güven sorunumdan kaynaklı.

  örneğin dış giyimden bir şey alacaksam öncelik olarak ikinci elde neler var diye bir bakarım, bu ürünler zaten kolay kolay yıpranmadığı için. çantada da ikinci el tercih etmeye çalışıyorum çünkü indirim dışında çantalar genel olarak pahalı geliyor bana. 

  makyaj malzemelerinde ise tercih edebileceklerim fondöten (likit), preslenmiş ürünler, oje, tüp ambalajlı kremler gibi. 

  maskara, ruj gibi aparat olmadan uygulanan ürünleri pek tercih etmem.

  tabii bu iş içerisinde ölücüler de mevcut, haddinden fazla fiyat veren satıcılar da. 

  19 şubat 2019 11:21

  6. biz millet olarak ya ölü seviciyiz ya da nasıl kazıklarım bu safları kafasında olduğumuz için bizde etkin çalışmıyor bu sistem. sıfırını alacak durumda değilsen, sırf ikinci el diye yok pahasına alamazsın arkadaş elbette belli bir bedeli olacak değil mi yani. aynı şekilde ihtiyaçtan satıyorum, acil satılık deyip ikinci el araca sıfır muamelesi de yapamazsın. astarı yüzünden pahalıya gelirse kim alır ki?

  kazıklama durumu kimlerle muhatap oluyoruz dedirtecek derecede içler acısı. hazır ikinci el demişken arabalardan söz etmezsem olmaz. adam aracını aldığından beri doğru düzgün bakıma sokmamış, lastikler olmuş mu sana pert, motor desen inatla yok bir şey dese de acayip sesler geliyor, gitmiş bir de son muayenede aracın km'siyle oynamış bir tek o uyanık ya anlaşılmayacak sanıyor. buna rağmen iki lafından biri kız gibi araba. yürü git sahtekar seni, piyasa senin gibilere kalmış. sonra ikinci el satışlar durgun, yaprak kıpırdamıyor diyorlar bir de neden acaba?

  19 şubat 2019 12:33

  7. yaşadığım ülkede bit pazarı gelenek halinde.bizdeki gibi nur yağmış da değil çoğu şeye. Özellikle çanta almayı seviyorum ikinci el,oldukça nostaljik parçalar var. Sonra çocuk kitaplarını da online olarak ikinci el satın alıyorum.

  İkinci el,insanların çoğunda tabu ama kullanmadığınız bir hem bir eşya başkalarına yarıyor,hem boşa masraf olmuyor.

  19 şubat 2019 21:56


  8. daha sürdürülebilir alışveriş yapmanın ulaşılabilir bir yoludur. İkinci el alışverişe daha fazla yer vermeye çalışıyorum artık, hem çevreye zarar vermemiş oluyorum hem de etik olmayan bir alışveriş yapmadığımı bilmek beni daha huzurlu hissettiriyor.

  4 eylül 2019 01:08

  9. Bu girdiden ötürü eksilenebilirim fakat yazmak istedim.

  Benim çocukluğumda, giymediğimiz düzgün kıyafetlerimizi ihtiyacı olanlara verirdik.

  Ben ve annem hala bu şekilde devam ediyoruz. Yıllarca yerel belediyeye verdik. Son 1 yıldır şehir dışında olan iki öğrenci kıza gönderiyorum.

  Şimdi bu ikinci el sitelerine bakıyorum 10-15 tl ye kıyafetler koyuluyor. tamam koyalım fakat bunlar zaten bizim çok pahalıya aldığımız şeyler değil. Bunlardan kazanç elde etmektense birilerine göndersek de faydalansalar fena mı olur? Öğrencileri hariç tutuyorum fakat benim gibi çalışanlar da koyunca..

  Mango, Hm gibi yerlerden aldığımız kıyafetleri satsak ne olur bilemiyorum. Bizlerden daha kötü durumda olan bir sürü genç kız var. O kıyafetleri gönderdiğimde karşı taraftan aldığım mesajı gördüğümde çok duygulanmıştım. Düzenli göndermeye devam edeceğim.

  Toplumumuzda her şey gibi bu anlayışta zamanla değişti sanırım. Umarım bazı şeyler tekrar eskisi gibi olur.

  25 eylül 2019 11:29 25 eylül 2019 11:30

  10. Yaklaşık 2 yıldır kıyafetlerimi ikinci el alıyorum. Bugüne kadar da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Birçok kaft tişörtü bu şekilde edindim, onlardan indirimli bile alsam 50 tlye alacaktım. (gizlinot: 10-15 tlye ikinci el aldım) Bir de Şöyle bir şey oldu: dolap ilk satışımda kazandığım paranın yarısı kadarını hediye etti. (gizlinot: 64 tl kazanmıştım, 96 tl oldu) bu hediye edilen parayı kullanarak 2 adet etiketli kazak ve bir mango pantolon aldım. Sonraki arayışlarımda 10 tlye çok temiz bir kazak buldum, en ufak tüylenmesi bile yoktu. Onu da aldım. %60 flaş indirim dönemlerinde bir anneme bir kendime kışlık kaban aldım, ikisine yaklaşık 55 tl ödedim. Geçtiğimiz günlerde ise modacruzda iyi durumda bir levis 501 pantolon buldum, (gizlinot: 30 tl) beli tam oluyordu ancak paçaları gereğinden fazla uzundu. Terziye götürüp boyuma uygun şekilde ayarlattım. Şu an sahip olduğum en güzel pantolon kendisi. Gerçekten ikinci el almaya başladığımdan beri cebim ve içim daha rahat.

  öğrenciyim - tek gelirim aldığım burs. Mağazalardaki fiyatların durumunu da hepimiz biliyoruz artık. Polyester tişörtlere dahi 60 liradan az isteyen yok. Mağazaya gidip 2-3 yeni parça alsam bursun tamamını verip çıkacağım. Bunu yapmaya gücüm de isteğim de yok. Anneme de bu konuda yük olmak istemem. O yüzden kıyafete ihtiyacım olduğu zaman önce 2. Ele yöneliyorum, güzelce yıkayıp temizledikten sonra sıfır giymekle hiçbir farkı olmuyor benim için. 2. Ele Ön yargıyla yaklaşmaya devam etsem 2 kazak giymek uğruna yemek param kalmayacaktı belki de. O yüzden almaya devam edeceğim. Size de tavsiye ederim.

  25 eylül 2019 12:16

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar