yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. eskiden bana hayal gibi, ütopya gibi gelen şeydi. şimdi "iyi ki de olmamış" diyorum. düşünsene, hiç aşk acısı çekmemiş olmak demek bu. aşk acısı çekmeyen aşk acısını atlatmayı da bilmez. o özgüvene sahip olmaz. ne bileyim, cehalet mutluluktur ama ilk sevgilimle evlenseydim ben, ben olamazdım gibi geliyor. hep yarım kalırdım. hep dünyadan bi'haber kalırdım.

  evlenmeden önce bol bol insan tanımaya inanıyorum artık ben. adamları tanıyın, adamların annelerini, kızkardeşlerini, kankalarını tanıyın. hangi masal 3 elmadan sonra devam eder ki?

  18 ocak 2016 15:27

  2. eğer gerçekten sevdiğiniz ve sizi sevdiğinden emin olduğunuz biriyse, şimdiye kadar sizi kırıcak üzücek birşey yapmamışsa, aldatmamışsa yalan söylememişse dünyanın en mutlu çifti olabilirsiniz ilk sevgilinizle evlendiğinizde. aslında ilk son farketmez mutlu olmak için ama her ilki beraber yaşamış insanların arasında farklı bir bağ oluşuyor. aslında farketmeden ilk sevgiliniz en yakın arkadaşınız oluyor. aşk ve arkadaşlık ilerleyen yıllarda yerini sevgiye dönüşüyor. çevremde örnekleri çok. hepsi mutlu huzurlu. birbirlerine ilk günkü gibi aşkla sevgiyle bakıyorlar. o çiftlerden biri olmaya hazırlanıyoruz. boşanmak için sebep, bahane çok.ha ilk sevgiliyle evlenmişsiniz ha sonuncuyla. önemli olan ilk günkü gibi sevgi dolu kalabilmek.

  18 ocak 2016 16:09 18 ocak 2016 16:10

  3. Ahh basligi okumak bile icimi yakiyor. Bu sozluk devamli ask yarami desiyor. Atlatmami zorlastiriyor. İlk sevgili ile evlenmek bazen sans bazen sanssizlik olabilecegi icin genelleme yapmanin dogru olmayacagi bir konudur bence.

  18 ocak 2016 16:35


  4. İhtimaline dahi sahip olmadığım olay.

  Dert eder miyim? Asla. Hatta bence en doğrusunu yapıyorum. İnsanlar o kadar ilginç ve o kadar çeşitliki, ilk görülen kişiyle tecrübe edinileceğine kesinlikle inanmıyorum.

  Ben ilk ciddi ilişkimde henüz gözü açılmamış bir körpe olduğumdan çok yıprandım. Biraz da yaş farkı vardı tabi. Her hafta tartışma yaşamayı, saçma sapan kısıtlamaları, yerli yersiz kıskançlıkları ilişkinin normalı sanıyordum. Çünkü ben bi tek bunu görüp bunu bildim "ilişki" diye.

  Gelin görünki o işler öyle olmuyormuş. Ben bayağı alemin enayisi olarak ömrümün iki yılını çöp etmişim. O ilişkiyi bir cesaret bitirmeseydim eğer çok daha uzun yıllarımı belki ömrümü de çöp edecektim.

  İnsanları tanıyın, sınırlarının sandığınızdan ne kadar geniş olabileceğini görün. Ancak o zaman kendinizi korumayı öğrenebilirsiniz ve evliliğinizin köleliğe evrilmesini engelleyebilirsiniz.

  18 ocak 2016 16:59 18 ocak 2016 17:00

  5. İlk sevgilim insanın hislerinin, duygularının, değer yargılarının, düşüncelerinin ne kadar değişebileceğini bana göstermiş olduğu için (no:101103) kendi adıma son derece tehlikeli bulduğum eylemdir.

  18 ocak 2016 17:10

  6. İyi ki başıma gelmemiş dediğim hadise. İlk sevgilim beni öyle acı şekilde terketmeseydi ben asla bugünkü kadar güçlü ve ayakları yere sağlam basan birisi olamazdım. Yani bu tarz durumların insanı olgunlaştırdığına inanıyorum. Ha tabi hali hazırda karakteriniz oturmuş mükemmele yakınsanız mutlu olabilirsiniz. Orasını da bilemem tabi ki.

  18 ocak 2016 17:33

  7. İlk ciddi ilişkilerini yaşayan süslülerin aklına karpuz kapuğu sokan başlık afşghdkl

  Okudukça "Acaba ben kendimi mutlu mu zannediyorum ya" diye düşünmüyorum değil.

  18 ocak 2016 19:18


  8. Ilk sevgilim bana çok şey kattı, geriye dönüp baktığımda kötü anıların yanında bir sürü iyi anı buluyorum. Ama hayata bakışımız o kadar zıttıki ilişki içindeyken bile evlensek diye düşünmedim. Çok sevmiştim ya da o anki duygu dağılımıma göre sevdiğimi düşünüyordum, daha sonra kimseyi sevmemem sanırken yine sevdim, üstelik yaşımla birlikte sevgi anlayışım da değişti. Bir keresinde romantik romantik Konuşurken evlensek dedi, ben sana bir ömür tahammül edebileceğimi sanmıyorum dedim de 1 ay küs kaldık. Bu konuda fazla gerçekçiyim sanırım, hoş evlilik düşünmüyorum ama çocukça bir hata yapmadığım için çok mutluyum, olgunlaştıkça hayatta istediğin şeyler değişiyor. Bu durum fazlasıyla romantik olabilir ama yüzdeye vurulduğunda ilk sevgilisiyle Evlenip sonsuza kadar mutlu yaşayanlar eminim çok azdır, o yüzden hayal dünyasında yaşamamak lazım.

  18 ocak 2016 19:37

  9. ilk ve tek sevgilimin yanına atanarak doğuya geldiğimde gerçekleştirdiğim eylem. (gizlinot: 22 yaşındayken)

  18 ocak 2016 21:06

  10. İlk sevgilimle evlenmiş olsam belki de 3.5 yaşından beri kimseyle görüşmemiş olacaktım hahah. Yanlış okumadınız. Ben 3.5 yaşındaydım o 4.5 (gizlinot: swh) (gizlinot: çok hızlıymışız ) bir yaz kampında tanışmış resmen yaz aşkı olmuştuk. O kadar tatlı fotoğraflarımız var ki. Bütün kampın sembolü olmuşuz. Bir kaç kare zar zor hatırlıyorum bazen. Başka kızlardan kıskanmışlığım olmuş mesela, onu ilk ben gördüm diye. Beni deniz aksesuarlarını göstermeye odalarına çağırmıştı bu kısım net, orda da minik bir buse kondurmuştu. Hayatımda en eski hatırladığım anı bu mesela. Yıllar sonra ailecek bizim evimize gelmişlerdi ancak bulamayıp not bırakmışlar.

  İlk sevgili böyle bir minik rüya sanki, evlenmek için çok uzakta kalmış. Başka bir boyutta.

  18 ocak 2016 21:17

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar