yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (1)

  1. Bugüne kadar bu başlığa nasıl yorum yapılmamış valla şaşırdım. İnstagram popüler olmaya başladıktan sonra bir anda her yerde instagram anneleri türedi. Önce bir kaç tane anne blogger vardı. Bu anneler, Bebeklerinin/çocuklarının gün gün gelişimlerini fotoğraflıyorlar sonra instagramda diğer annelere sanki bu konunun uzmanıymış gibi tavsiyeler veriyorlar. Sanırsın her biri psikiyatr, uzman psikolog ya da çocuk doktoru. Bu meslekten olanları ayrı bir yere koyuyorum tabi ki. Önceleri bu annelerin hepsinin ortak özelliği üst segmentten olmalarıydı. Zaman geçtikçe bir baktım herkes bu işe soyunmuş. Birde instagram fotoğraflarının altında sürekli bir kavga kıyamettir gidiyor. Bir de bunların hepsi anne yani ben okuyunca utanıyorum. Ayrıca çoğunun amacı yaşadığı lüks hayatı takipçilerinin gözüne sokmak. Hepsi böyle değil ama çoğu bu şekilde. Çok sempatik bir şekilde diğer annelere faydalı olmak isteyen anneleri bu grupla aynı kefeye koymuyorum kesinlikle. (gizlinot: socialmomm ı takip ediyorum bitek) (gizlinot: dünya tatlısı bir oğluşu var ayrıca kendisi bildiğim kadarıyla psikolog)

  11 şubat 2016 22:39

  2. sevimlilik,like adına çocuğun mahremini düşünmeyen annelerdir. belki çocuğunuz bu kadar tanınmak istemeyecek? zorunda mı o çocuk sizi sevimli göstermeye? acıyorum ya. arada bir konur belki de malzeme yapmanın anlamı yok.

  turuncubirkız diye hesap vardı instagramda . bir ara severek kadını takip ediyordum oğlu da tatlıydı maşallah. ama çocuğunu çıplakken çekip bi yerinin üstüne de cupcake koyarak sansürlemişti. sonra sildi. ama o kaldığı süre içinde bile bu nedir ya? bir sürü pedofil ruh hastası var.

  sonra en azından farketti deyip takip etmeye devam ettim. ve gene düşüncesiz bir fotoğraf daha koydu

  çocuk arkasını dönmüş yüzü kanepeye dönük tutunuyo gibi. arka çırılçıplak poposu falan gözüküyor. ne gereği var? giyinikken koyuyorsun zaten yeterince çıplakken niye? yorum yapsam bile demek ki bu kadar düşünemiyor bilinçli değil kesin tersleyecekti sinirim bozulacaktı bir şey demedim takipten çıktım. fotoğraf hala duruyor mu bilmiyorum

  sözde modern anne bilinçli anne.

  kimse de çocuğumu senden daha çok düşünüyorum demesin. bazen düşünemeyenler çıkıyor demek ki.

  11 şubat 2016 23:00

  3. Ünlülerin manasız şekilde çocuklarının yüzlerini göstermeme akımından etkilenip kendi çocuklarının suratlarına çiçek, böcek ifadeleri koyarak saklayan annelerdir.

  Sınıf anneleri 1 internet anneleri 2!

  11 şubat 2016 23:03


  4. Bazıları "sırf fotoğraflarda güzel çıktığı için anne olmuş gibi" dedirtir.

  12 şubat 2016 00:42

  5. şimdi isim verip burada yerim yapmak istemiyorum.evet çocuklarınız çok tatlı, evet çocuklarınız çok güzel hepsine 41 kere maşalah allah analı babalı büyütsün

  yalnız afedersiniz çocuğun b*kunu bile çekip koymaya çocuk fotoğrafları üzerinden instagramda takipçi kasmaya ne gerek var? çocuğu olmayan çocuk özlemiyle yanan bir çok kadın varken böyle insanların gözüne gözüne sokmak doğru mu? evet aynı şey tüketim maddeleri içinde geçerli belki. alan var alamayan var diyeceksiniz, kabul ancak burada bir çocuktan bahsediyoruz, bir eşyadan değil. çocuklarınızla mutlu bir ömür dilerim ancak lütfen onların çoçolarını kendinize saklayın

  12 şubat 2016 09:16

  6. kendi adıma konuşacak olursam 15 aylık anneyim,

  ilk fotoğrafını koydğuğum andan itibaren bu tip sayfalardan saldırıya uğradım; takip isteği saldırısı, bir ikisini kabul edeyim dedim aman yarappi!

  herkes diyetisyen, herkes psikolog, herkes pedagog!

  önce bir ikisine mesleğimden dolayı yardımcı olma ihtiyacı hissettim sonra baktım hunharca çemkiriyorlar vazgeçtim.

  ara ara çok sevimli bulduğum fotoğrafları olursa ve elbette ona zarar vermeyecek şekilde, bunları eklediğim oluyo

  onun haricinde bilimsel bir makale, bir ilaç, bir kullanılmaması gereken ilaç bilgisi edindiğimde paylaşmak dışında sosyal medya hesaplarım bekar bir insanınkinden pek farklı değil

  ben bu toplumda "anne" olarak var olmadım, öyle gibi davranmayı reddediyorum, sıfatlarıma "anne"lik eklenmeden önce pek çok sıfatım vardı zaten, bazıları için üzücü bir varoluş problemi aslında bu durum. hiç bi konuda dikiş tutturamamış bari toplumca kabul görmüş "anne"liğe sarılayım kaygısı, iş bu sebepten kendi düşüncelerinin yanlış olduğunu göstermeye kalktığınızda ağızlarından salya savurarak çemkirmeleri!

  12 şubat 2016 09:36

  7. bunlardan biri ben olabilirim.

  oğlumun fotoğraflarını paylaşıyorum ama birincisi hesabım kapalı, ikincisi öyle çıplak falan koymuyorum.

  takipçilerim de tanıdığım insanlar hep, bir sürü abuk sabuk hesaptan gelen istekleri kabul etmiyorum.

  instagramı biraz dijital albüm gibi kullanıyorum ve mütemadiyen oğlumun fotoğrafları değil başka temalar da paylaşıyorum.

  not: öyle uzmanlık vs bilgi paylaşımı yapmıyorum, sadece eğlenceli anları paylaşıyorum.

  12 şubat 2016 10:00 ed.27 kasım 2016 18:40


  8. hamileyken algıda seçicilik durumuyla birer birer gördüğüm, takibe aldığım anneler.

  başta seviyordum, hoşuma gidiyordu. hele hamileliğim boyunca oku, öğren, araştır durumundayken buralardan da bir şeyler kaparım dedim. ama takip ettikçe işin öyle olmadığını anladım. psikolog, çocuk gelişim uzmanı vs. annelerden bahsetmiyorum. senin benim gibi anne olmuş kadınlar, anne olunca sanki "uzmanlık" bonus olarak gelmiş gibi davranıyorlar. bir de bebeklerinin her şeyini sergiliyorlar, gıcık oluyorum. takipçi sayısı arttıkça da nefes eğitmeni, ebeveyn koçluğu gibi işlere soyunanlar var. kadın resmen reklamını yapıyor instagram'da.

  12 şubat 2016 10:02

  9. Bende bu gruba dahilim .

  Bir anne çocuğuna hergün avakadolu krepler. öğle yemeğine balık , akşam yemeğine sebze yapıyor üşenmeden, sıkılmadan

  diğer annemiz " montessori" etkinliklerinin dibine vuruyor

  ilgili anne)x

  çalışan bir anne olduğumdan çocuğuma çorba yapıp buzluğa atıyorum.. Yalan yok çoğu zaman menemen patates kızartması, makarnayla geçiştiriyorum yaparsamda sebze yediriyorum biliyorum kötü bir durum ama

  bu anneler beni utandırıyor kendimden ,kötü hissettiriyor. Ama ne yapayım çalışmak zorundayım süslüler. Kötü bi annemiyim !!??

  12 şubat 2016 11:20

  10. ben de bir anneyim ve instagram kullanıyorum ama bahsettiğiniz annelerden değilim çok şükür :) ben ki çocuk doğurmadan önce çocuklara hiç tahammül edemezdim ve çocuk doğuran herkesin paso yavrusunun fotoğrafını paylaşmasına kıl olurdum. ama ne oldu? doğurduktan sonra tam bir çocuk manyağı oldum ve hesabımda zırt pırt oğlumun fotoğrafını paylaşıyorum :)) demek ki neymiş? insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş :) tabii ki benim hesabım kendi halinde bir hesap, tanımadığım insanları çoğu zaman eklemiyorum. sadece benim gibi kendi halinde anneler filan eklerse onları kabul ediyorum. kimseye tavsiye filan da vermiyorum. tatlişko oğlumun güzel fotoğraflarından oluşan bir albüm gibi bişey oldu benimkisi. tabii ki başka fotoğraflar da paylaşıyorum ama artık eskisi kadar değil.

  12 şubat 2016 11:33