yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • oylar (9)
  • medya (5)

  1. lymphatic drainage sağlayıcı. ne yaparsam yapayım ayda bir kere yanağımdaki noktada aynı yerde sivilce çıkıyordu. (link: https://www.suslusozluk.com/fungal-sivilce?i=740251 şurada) bahsetmiştim. genelde sivilce(aslında ödem) çıkan yerlerin kaş ortası, yanak gibi stereotip bölgelerin yeşille gösterildiği ve yüze jade roller ile yapılması gereken masajın görselini ekliyorum.

  aynı zamanda göz altı şişkinliklerini de indiriyor bu meret. genel olarak uyandıktan sonraki şiş görüntüyü indiriyor. onun dışında bununla yapılan masaj kırışıklara da iyi gelip anti aging etkisi varmış ama o konuda bir fikir belirtemeyeceğim.

  ilgili medya:
  2
  1 mart 2018 01:04 1 mart 2018 01:08

  2. sabahları yüzümü canlandırmak için kullandığım yüz masaj aleti.

  uzak doğu geleneklerinde yüze masaj yapmak için kullanılan popüler ürünlerden biri. (gizlinot: çok popüler olanlardan bir diğeri de gua sha) genelde yeşim taşından yapılıyor ancak pembe kuvarstan yapılanı da mevcut.

  ben değerli taşlara ilgi duyan biri olarak yeşim taşının pozitif enerjilerinden yararlanmak için yeşim taşı olanını satın aldım.

  bildiğimiz derma roller'ın ucunda iğneler olmayanı denenebilir şekli için. ucunda yeşim taşından döner bir silindir var. aşağıdan yukarı doğru hareketler yardımı ile yüzümüzün istediğimiz yerlerinde gezdirince güzel bir masaj etkisi gösteriyor.

  satın almadan önce internetten araştırdığımda hakkında çok iddialı yorumlar okudum, kırışıklıkları azaltır, lenfatik drenaj noktalarını uyarır, ödem atar vs. ancak ben çok uzun süreli kullanmadığım için bu gibi etkileri ile karşılaşmadım elbette. dolapta tuttup sabah şiş yüzüme soğuk soğuk masaj yaptığımda güzelce yüzümü canlandırdığını hissediyorum. ince bir başlıklı olanı daha var bende, onunla da göz altlarımı masaj yapıyorum. rahatlatıyor, canlandırıyor. uyandırıyor her şeyden önce.

  kullanmaktan memnunum ben, sanmıyorum ama bahsedilen etkilerini görebilirsem bir gün, kesinlikle burayı güncelleyeceğim.

  5 temmuz 2018 13:23

  3. yaklaşık 3-4 aydır kullandığım alet. ben yeşim taşının rengini çok sevemediğimden ötürü pembe kuvarstan olanını sipariş etmiştim. geniş kısmını yüzün tamamına ve boynuma, küçük kısmını da göz çevresine, burun kenarlarına uyguluyorum. en başından beri gözlemlediğim etkisi yüzümü ciddi bir şekilde rahatlatması. nasıl omuzlarımıza masaj yapıldığında, ayaklarımız ovulduğunda böyle inceden gelen bir rahatlama hissi olur ya kan dolaşımı hızlandığı için, işte o hissin aynı.

  sabahları genelde vaktim olmuyor ancak geceleri neredeyse hiç atlamıyorum. unutmamak için de çekmeceye oraya buraya koymak yerine başucumda tutuyorum hep, hiç olmadı gece yattığım yerden birkaç dakikalık masaj bile işimi görüyor.

  agresif cilt bakımları ve yapay müdahaleler pek bana göre değil sanırım. düzenli ve disiplinli bir şekilde bunun gibi ufak bakımlarla, az vakit harcayarak uzun vadede güzel yaş almış bir cilde sahip olma fikri çok hoşuma gidiyor.

  19 şubat 2019 20:56


  4. Çin kökenli, adını yapıldığı yeşim taşından alan bir çeşit masaj aleti. Bu mantıkla pembe kuvarstan olana face roller denebilir sanırım. Serum ve maskelerin performansını arttırdığı söyleniyor ama asıl merak ettiğim anti aging etkisi. Bir de kullananlar taşın temizliğini nasıl yapıyor, merak ettim.

  5 mart 2019 17:47

  5. Jade yeşim taşı anlamına geldiği için jade roller yalnızca yeşim taşlı yüz masaj aletini kapsar. Rose quartz roller ise pembe kuvarslı olanın ismidir. Taşların etkisinin farklı olduğu söylense de temelde ikisi de aynı göreve hizmet ediyor. Kan dolaşımını hızlandırmak, cilde masaj yapmak ve cilt esnekliğini artırarak kırışıklıkları önlemek, morlukları ve şişlikleri azaltıp gözenekleri sıkılaştırmak vs vs. Taşın etkisini göstermesi için sizden başkasının dokunmaması ve sadece sizin enerjinizle çalışması gerektiği de söyleniyor. Biri dokunduysa taşı toprakta bekleterek arındırabiliyorsunuz. 

  Ben de bir süredir sabah-akşam olmak üzere cilt bakım rutinime dahil ettim bu yüz masajı adımını. Henüz uzun bir süreç olmadığı için vaadettiği gözenek sıkılaştırma, morluk ve hatta sivilce azaltma etkilerini görmedim. Fakat taşın o soğuk dokusuyla yüzüme masaj yapınca gerçekten cildime iyi bir şey yaptığımı hissedebiliyorum. Özellikle rollerın küçük taşlı olan ucu göz altlarımı inanılmaz rahatlatıyor. Cildiniz rahatlayınca otomatikman siz de rahatlamış hissediyorsunuz zaten. Henüz buzdolabında bekletip denemedim ama zaten yüz masajınızı yaptıktan sonraki tekrar aleti elinize aldığınızda taş yine aşırı soğumuş oluyor. Ben geceleri nemlendiricimi sürdükten sonra kullanmayı tercih ediyorum, böylece ürün cilde daha iyi yediriliyor. Kullandıktan sonra da rollerı suya tutarak temizliyorum.  

  Yukarda da söylenmiş, sırtınıza masaj yaptırınca gelen rahatlama hissi vardır ya, bu aletle de aynı öyle yüz masajı sonrası sakinliği geliyor bana. Açıkçası verdiği rahatlama ve ferahlık hissine bayıldım ve aldığım için çok mutluyum. Herkese de tavsiye ederim.

  Edit: imla

  11 mart 2019 22:57 11 mart 2019 22:59

  6. Buzdolabinda bekletip sonra küçük kısmıyla göz altlarına, büyük kısmıyla şakaklara yağ uygulamak bana çok rahatlatıcı geliyor. Arkadasim buzlukta da bekletiyordu ama çatlamasından korkup denemedim hiç. Migrenle savaşta da mentollü kremi soğuk soğuk bununla sürmek ise yarıyor.

  24 mart 2019 19:05

  7. Barbara palvin’in de cilt bakım rutinine dahil ettiği alet. (link: https://youtu.be/ZpwsQUVSB3k Link)

  31 mart 2019 12:49


  8. Pembe olanından satın aldım, buzdolabında saklıyorum rahatlatıyor fakat uzun süre kullanamadım buzdolabında olduğu için hep unutuyorum. Bir şey merak ediyorum benimkinin demirle taş sürtünmesinden siyah şeyler dökülüyor bu normal mi? Aliexpresste gerçek değildir filan diye bir sürü para verip bir siteden almıştım oysa ki! 

  10 haziran 2019 00:08

  4

  9. Sabahları hep yüzüm gözüm şiş uyanırım, o şişliğin inmesi de bir iki saati bulur. Hem çok kahve içiyorum hem de tuzu çok seviyorum. Tabi bu ikisi çok ciddi ödem yapıyor. Bu önbilgiden sonra jade roller ile tanışmamı anlatayım.

  Dün hafif alkol de alınan bir yemek dönüşü doğal taşlar satan bir dükkanda bunu görünce bir tane aldım. Eve gelince temiz cildime buzlukta beklettiğim jade roller ile masaj yaptım, güzel rahatlattı. Zaten benim alırken amacım da masaj sonucu rahatlama ve kan akışını hızlandırmasıydı, öyle kırışıklık giderme sivilceleri bitirme gibi bir şey beklemiyordum. Bu sabah yüzümü yıkarken aynada kendimi gördüm ve şaşırdım. Yüzümde gram şişlik yok, sanki hiç uyumamışım, ne bileyim dün akşam daha bitmememiş gibi. Ki yukarıda da belirttiğim gibi kahve ve tuzun üstüne bir de alkol girdi işin içine dün gece. Sevdim ben bunu. 

  Bir de yeşim taşı kolye seçtim tamamen tesadüf ve öyle ilginç bir etki gördüm ki, eskiden gülüp dalga geçen beni 30 yaşından sonra taşlara inandıracaklar. 

  30 ağustos 2019 12:46

  4

  10. rollerturkey isimli siteden ametist olanı aldım. bir fayda görmedim cildimde ancak sürdüğüm ürünleri daha iyi yediriyor. geceleri yatağa girmeden önce kremlenince birkaç dakika bununla takılıyorum kremler yastığa gitmesin de emilsin diye

  6 nisan 00:26