yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (8)

  1. dönen bir silindir üzerinde bulunan bir sürü iğneden oluşan sistem. doktor formları ve ev formları vardır. özelliği ciltte minik delikler açmaktır. uygulanan ürünün daha kolay cilt altına nüfus etmesini sağlar.

  ev formları; hafif tartışmalar veya fikir ayrılıkları sonrası eş veya sevgili aracılığıyla kullanılmalıdır. bu durumda sevgili ya da eş dil yoluyla iğnelemek yerine cihaz vasıtasıyla iğnelediğinden dolayı, yaşam normale döner.

  en önemli özelliği vücudu uyarmaktır. uyarılmış hücre yeni sağlıklı hücre gelmesini sağlar. cildin üzerinde oluşturulan minik delikler fake sinyaller göndererek vücudu üretime sevk eder.

  daha çok yüz bölgesi için kullanılan sistem daha büyük başlıklı olanlar ile selülitin yoğun olduğu bölgelerde kullanılır.

  16 ağustos 2013 17:03

  2. çatlaklar için kullanılsa işe yarar diye düşündüğüm alettir.

  30 aralık 2014 16:45 31 aralık 2014 08:57

  3. İnternette araştırmalarım üzerine görüp sivilce izleri için uygulanabilirliğini doktoruma sormuştum. Hatta kendi kendine evde yapanlar bile olduğunu gördüm ama doktorum kesinlikle evde yapılmaması gerektiğini söyledi. Bir silindir üzerinde bir sürü iğne var. Bu iğnelerin boyutu çok önemliymiş ve tamamen sivilcesiz, yarasız ciltlere uygulanmalıymış. Bu durumda arada bir de olsa sivilceniz çıkıyorsa bu yöntem size göre değil.

  14 nisan 2015 13:16


  4. doktorların kullandıkları iğneler daha derine iniyormuş, evde kullanılmak üzere üretilenler de daha yüzeysel iğnelerden oluşuyor. sürülen kremlerin daha iyi emilmesi için falan. Mesela hyaluronik asit ile birlikte kullanıldığında iyi etki yaratıyormuş.

  14 nisan 2015 15:32 5 mayıs 2015 10:51

  5. Ben bir keresinde yaptırtmıştım bundan birkaç seans. Yararı olmuştur belki, ama yüzüm kızarıp morardığından pek de birşey anlamadım.

  24 ağustos 2015 11:39

  6. öyle kanama falan olmadı bende, ama çok çok acıtıyor vicdansız. hele o burun üzerine falan gelince insanın durduk yere gidip sevgilisine falan yumruk atası geliyor. hoş zaten onun saçı için almıştık ama ben önce kendi yüzümde bi deneyeyim dedim elbette :)

  birkaç kez de tahammül edip yaptım ama o acıyı düşününce bile sinirleniyorum ve sinirimin somut hedefini bulamadıkça daha bi gıcık oluyorum.

  not: dövme, lazer epilasyon, scuptra yaptırmış, lokal anestezili bir adet acılı ameiyat olmuş acı eşiği yüksek biri olarak dermaroller acısının sinir yapmasını bir sürü iğnenin minik minik yüzüne batmasına bağlıyorum. bak yine sinirlendim.

  edit: like unlike umrumda değil de, böyle bir entry nedene eksilenir arkadaş akıl hastalığı mı bu? kendi deneyimimi yazıyorum, bir görüş ya da fikir bile yok ortada.

  18 eylül 2015 21:23 26 eylül 2015 22:56

  7. (link: http://www.lilakutu.com/lilasirlar/dermaroller-nedir dermaroller nedir)

  linkindeki açıklamayla beraber pergusa dan 1 mm lik olanından sipariş ettim. Siparişimle beraber ampullerden aldım.(bkz: )(link: https://www.pergusa.com/index.php?route=product/product&path=200_203&product_id=174 pergusa)

  Baya büyük bir ampul, iki kullanım için ideal bence.

  Sonuç olarak nasıl uygulanması gerektiğini youtube anlatan birçok video var.(bkz: ) (link: https://www.youtube.com/watch?v=yWTQ5_vG8zY uygulama)

  kendi deneyimim olarak iki haftadır yapıyorum dikkatle ve gözle görülen bir iyileşme var diyebilirim :) aktif sivilcenin olmaması gerkiyor bu arada hijyen açısından da çok titiz olmalısınız. Benim yanaklarımda akne scarları vardı orta seviyede şuan daha hafif düzeyde diyebilirim.

  1 ekim 2015 17:22 1 ekim 2015 17:30


  8. hem yüzümdeki akne hatırası deliklerden kurtulayım hem de anti-aging uygulaması olsun diye 2 sene önce yapmaya başlayıp kış rutini haline getirdiğim alet ve uygulaması. nasıl kullandığıma geçmeden önce akne izlerimde kabaca %60-70 iyileşme sağladığımı belirteyim.

  ben bu uygulamayı haftada bir, toplam 10 kez yapıyorum kış dönemlerinde. cuma akşamları yapmayı tercih ediyorum ki ertesi gün dışarı çıkıp çıkmamak kendi insiyatifimde olsun. çıksam bile çok yüksek faktörlü yağsız bir güneş kremi sürüyorum. efendim sterilizasyonu çok önemli evde kendiniz yapıyorsanız. ben alkol ve asit türevleri (salisilik asit vb.) içeren bir toniği fısfıslı şişeye doldurup bolca üstüne sıkıyorum, kurumasını bekleyip uyguluyorum. yüzümü ise normal rutinimdeki gibi yıkayıp tonikledikten sonra bir de elma sirkesi sürüyorum. en son ellerimi de defalarca yıkadıktan sonra hiçbir yere dokunmadan uygulamaya geçiyorum. uygulamanın nasıl olduğu (aleti yatay,dikey, çapraz yönlerde gezdirme) internette bolca yazıyor, o kısmı geçiyorum, altını çizmek istediğim, tüm yüzümü birden yapmıyorum. önce alnım, serum, sonra bir yanak, serum,... gibi kısım kısım uyguluyorum. ben hyaluronik asit, c vitamini ve kolajen serumlarımı dönüşümlü olarak kullanıyorum. uygulamadan sonra yastık kılıfımı da yüksek ısıda güzeeeeelce ütüledikten sonra ertesi sabaha kadar yüzüme su değdirmeden mutlu mutlu uyuyorum.

  bir de baskı çok önemli. ben tüm gücümle bastırmıyorum, okşar gibi de sürmüyorum. elinizin ağırlığının vereceği baskı yeterli. hiç kanama, morarma yaşamadım bugüne kadar.

  10 kasım 2015 11:00

  9. çatlaklar için kullandığım dönemde memnun kaldığım ürün.1.5 mm iğnelilerinden cosmodeep markalı bir ürün kullanmıştım.ürünle beraber gönderilen mini broşüre göre uyguladım tüm yöntemleri.herhangi bir enfeksiyon,iz gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşmadım.çatlak görsel tedavisinde krem uygulamalarının etkinliğini arttırmak için bence gayet geçerli bir yöntem.

  29 mayıs 2016 19:20

  10. 4-5 yıllık akne izlerimi iyileştirmeyi başaran teknoloji.

  29 aralık 2016 00:33