yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (1)

  1. dönen bir silindir üzerinde bulunan bir sürü iğneden oluşan sistem. doktor formları ve ev formları vardır. özelliği ciltte minik delikler açmaktır. uygulanan ürünün daha kolay cilt altına nüfus etmesini sağlar.

  ev formları; hafif tartışmalar veya fikir ayrılıkları sonrası eş veya sevgili aracılığıyla kullanılmalıdır. bu durumda sevgili ya da eş dil yoluyla iğnelemek yerine cihaz vasıtasıyla iğnelediğinden dolayı, yaşam normale döner.

  en önemli özelliği vücudu uyarmaktır. uyarılmış hücre yeni sağlıklı hücre gelmesini sağlar. cildin üzerinde oluşturulan minik delikler fake sinyaller göndererek vücudu üretime sevk eder.

  daha çok yüz bölgesi için kullanılan sistem daha büyük başlıklı olanlar ile selülitin yoğun olduğu bölgelerde kullanılır.

  16 ağustos 2013 17:03

  2. çatlaklar için kullanılsa işe yarar diye düşündüğüm alettir.

  30 aralık 2014 16:45 31 aralık 2014 08:57

  3. İnternette araştırmalarım üzerine görüp sivilce izleri için uygulanabilirliğini doktoruma sormuştum. Hatta kendi kendine evde yapanlar bile olduğunu gördüm ama doktorum kesinlikle evde yapılmaması gerektiğini söyledi. Bir silindir üzerinde bir sürü iğne var. Bu iğnelerin boyutu çok önemliymiş ve tamamen sivilcesiz, yarasız ciltlere uygulanmalıymış. Bu durumda arada bir de olsa sivilceniz çıkıyorsa bu yöntem size göre değil.

  14 nisan 2015 13:16

  4. doktorların kullandıkları iğneler daha derine iniyormuş, evde kullanılmak üzere üretilenler de daha yüzeysel iğnelerden oluşuyor. sürülen kremlerin daha iyi emilmesi için falan. Mesela hyaluronik asit ile birlikte kullanıldığında iyi etki yaratıyormuş.

  14 nisan 2015 15:32 5 mayıs 2015 10:51

  5. Ben bir keresinde yaptırtmıştım bundan birkaç seans. Yararı olmuştur belki, ama yüzüm kızarıp morardığından pek de birşey anlamadım.

  24 ağustos 2015 11:39

  6. öyle kanama falan olmadı bende, ama çok çok acıtıyor vicdansız. hele o burun üzerine falan gelince insanın durduk yere gidip sevgilisine falan yumruk atası geliyor. hoş zaten onun saçı için almıştık ama ben önce kendi yüzümde bi deneyeyim dedim elbette :)

  birkaç kez de tahammül edip yaptım ama o acıyı düşününce bile sinirleniyorum ve sinirimin somut hedefini bulamadıkça daha bi gıcık oluyorum.

  not: dövme, lazer epilasyon, scuptra yaptırmış, lokal anestezili bir adet acılı ameiyat olmuş acı eşiği yüksek biri olarak dermaroller acısının sinir yapmasını bir sürü iğnenin minik minik yüzüne batmasına bağlıyorum. bak yine sinirlendim.

  edit: like unlike umrumda değil de, böyle bir entry nedene eksilenir arkadaş akıl hastalığı mı bu? kendi deneyimimi yazıyorum, bir görüş ya da fikir bile yok ortada.

  18 eylül 2015 21:23 26 eylül 2015 22:56

  7. 0,25mm 0,5mm 0,75mm... şeklinde devam eden iğne ölçüleri olan döner başlıklı cildi güzelleştirme, düzeltme vadeden alet.

  ben dizimin arkasındaki ve kalçamdaki çatlaklıklar için 1,5mm olanını alıp kullanmıştım. sadece 2 kere uygulayabildim çünkü acısı katlanılacak gibi değil. ben ki ağda yaparken gıkım bile çıkmaz, hiçbir şekilde ağrı sızım olmaz, çoğu acıya dayanıklıyımdır. yaparken bastıra bastıra uyguladım çünkü bilirsiniz çatlaklar derin olur. bayağı kanadı, yara oldu. 2 kere yaptığım için olabilir bilmiyorum ama hiçbir işe yaramadı. daha da yapmam zaten o acısı çok fena. bence ağrımadı diyenlerin iğne ölçüsü küçüktür ya da bastırmadan yapmışlardır çünkü böyle bir aletin kanatmaması mümkün değil. diyeceğim o ki çatlaklara uygulamak bence çok zor. yüzeysel yaparsanız hiçbir işe yaramaz, bastırarak yaparsanız acısına dayanamazsınız. almadan önce düşünün derim ben.

  19 eylül 2015 01:16 ed.2 ekim 2015 17:01

  8. (link: http://www.lilakutu.com/lilasirlar/dermaroller-nedir dermaroller nedir)

  linkindeki açıklamayla beraber pergusa dan 1 mm lik olanından sipariş ettim. Siparişimle beraber ampullerden aldım.(bkz: )(link: https://www.pergusa.com/index.php?route=product/product&path=200_203&product_id=174 pergusa)

  Baya büyük bir ampul, iki kullanım için ideal bence.

  Sonuç olarak nasıl uygulanması gerektiğini youtube anlatan birçok video var.(bkz: ) (link: https://www.youtube.com/watch?v=yWTQ5_vG8zY uygulama)

  kendi deneyimim olarak iki haftadır yapıyorum dikkatle ve gözle görülen bir iyileşme var diyebilirim :) aktif sivilcenin olmaması gerkiyor bu arada hijyen açısından da çok titiz olmalısınız. Benim yanaklarımda akne scarları vardı orta seviyede şuan daha hafif düzeyde diyebilirim.

  1 ekim 2015 17:22 1 ekim 2015 17:30

  9. hem yüzümdeki akne hatırası deliklerden kurtulayım hem de anti-aging uygulaması olsun diye 2 sene önce yapmaya başlayıp kış rutini haline getirdiğim alet ve uygulaması. nasıl kullandığıma geçmeden önce akne izlerimde kabaca %60-70 iyileşme sağladığımı belirteyim.

  ben bu uygulamayı haftada bir, toplam 10 kez yapıyorum kış dönemlerinde. cuma akşamları yapmayı tercih ediyorum ki ertesi gün dışarı çıkıp çıkmamak kendi insiyatifimde olsun. çıksam bile çok yüksek faktörlü yağsız bir güneş kremi sürüyorum. efendim sterilizasyonu çok önemli evde kendiniz yapıyorsanız. ben alkol ve asit türevleri (salisilik asit vb.) içeren bir toniği fısfıslı şişeye doldurup bolca üstüne sıkıyorum, kurumasını bekleyip uyguluyorum. yüzümü ise normal rutinimdeki gibi yıkayıp tonikledikten sonra bir de elma sirkesi sürüyorum. en son ellerimi de defalarca yıkadıktan sonra hiçbir yere dokunmadan uygulamaya geçiyorum. uygulamanın nasıl olduğu (aleti yatay,dikey, çapraz yönlerde gezdirme) internette bolca yazıyor, o kısmı geçiyorum, altını çizmek istediğim, tüm yüzümü birden yapmıyorum. önce alnım, serum, sonra bir yanak, serum,... gibi kısım kısım uyguluyorum. ben hyaluronik asit, c vitamini ve kolajen serumlarımı dönüşümlü olarak kullanıyorum. uygulamadan sonra yastık kılıfımı da yüksek ısıda güzeeeeelce ütüledikten sonra ertesi sabaha kadar yüzüme su değdirmeden mutlu mutlu uyuyorum.

  bir de baskı çok önemli. ben tüm gücümle bastırmıyorum, okşar gibi de sürmüyorum. elinizin ağırlığının vereceği baskı yeterli. hiç kanama, morarma yaşamadım bugüne kadar.

  10 kasım 2015 11:00

  10. göz çevreme 0.5 mm olanını yüzüme ve hatta dudaklarıma da 1.5 mm olanını kullanıyorum.cildim alerjik değil yani sonrasında kızarıklık oluyor ama bir kaç saate tamamen geçiyor. acı eşiğim de tahmin edersiniz ki hayli yüksek.aynı zamanda yüz yogası da yaptığım için ve biraz da genetik olarak yüzüm zaten gergin ve sıkı. ben daha çok serumların emilimini arttırmak ve cilt yüzeyinin kalitesini arttırmak amacıyla kullanıyorum. yalnız bende her zaman bir iki tane sivilce olur ya da aktif sivilce olmasa da pütürler,komedonlar olabiliyor (bu durumda kullanımı ile ilgili türkçe ingilizce her hangi bir kaynağa ulaşamadım bilgisi olan süslüler mesaj atarsa çok memnun olurum. tabii ki aktif sivilcenin olduğu alana yapmıyorum ama kapalı komedonlar bakteri ya da iltihap içermiyor sonuçta onların üzerinden geçerek doğru mu yapıyorum emin değilim.

  şunu söyleyebilirim göz çevresi kırışıklığı için en etkili ve kalıcı yöntemlerden biri. kırışıklığın sebebi kuruluk,nemsizlik değilse zaten kremlerden medet ummamak lazım.

  bir de cilt serumlarınızın emilimini yüzde üç yüze kadar arttırıyor. yalnız dermarollerdan sonra her içerik kullanılmıyor ona dikkat etmelisiniz. ben genelde klasik anr serum kullanıyorum bazen de hyaluron ampul serumlardan.

  bir de ilk başta hassasiyeti almak için yatıştırıcı bir termal su bulundurun. 1,5 mm zaten evde kullanılabilecek en büyük iğne boyutu. haliyle ciddi bir kızarıklık ve yanma oluyor işlem sonrasında ama dediğim gibi termal su ya da buzla hafifliyor hemen. gece yatmadan yapıp serumunuzu sürüp uyumak en güzeli.

  28 mayıs 2016 16:50