girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. (gbkz: jacquemus) kankisinin sayesinde ünlü olmuş fransız model. debutsü şu (link: https://vimeo.com/26201727 video)yla olmuştur, sonrasında bi şekilde yürü ya kulum kuralları (gizlinot: ya da iyi bir pr'ın işi de diyebiliiriz kıpss ) işledi, kendisi baya baya dünyaca ünlü oldu. tarzı ve makyajı (gbkz: less is more ) havasındadır. öyle ahım şahım bir güzellikte değildir kendisi, hatta kusurlu yüz hatları var bence; ama karakteristik bir duruşu olduğundan, bu durumu iyi bi şekilde kotarıyor...

kış kombini genelde kürk, ya da trenchcoat veya maskülen bi ceket, derin dekolteli bluz, kesik straight cut bi jean(gizlinot: genelde levi's 501) ve süet yarım bot şeklindedir; yazlarıysa espadril, mini jean etek ve basic t-shirt ya da mini çiçekli fırıl elbiseler giyer, hasır çanta(gizlinot: jane birkin stylaa) kullanır.. fashion week sezonu açıldığı için new york senin paris benim showları bol bol geziyo bu aralar, eğlenceli bi instagramı var. bu arada 92 doğumlu olduğunu ilk duyduğumda epey şaşırmıştım, çünkü bu olgun tarzı ve imza stili o yaşlarda yakalamak oldukça zor iş.. parizyen olmak bunları gerektiriyor sanırım..

23 şubat 2017 22:52

2. jane birkin 2010+ edition

bloggerlıktan dünyaca ünlü it girl'lüğe yükselmiş kişi. kendisi, tarzı havalı güzel. tam parizyen dediklerinden. o kadar ki neredeyse stereotip halinde olduğundan ben kendisini sevdim mi sevmedim mi bilemiyorum. o makyajsız yüz ama her daim ruj, düz dağınık kaküllü saçlar, uğraşılmamış gibi gözüken kıyafetler, entelektüelliği illa bir yerde gösterme çabaları falan. tam fransız işi yani. ben fransızların bu aşırı parizyen triplerini sevmem belki ondandır. verdiği makyaj ürünü listesinde de ten makyajı yok klasik touche eclat dışında, şaşırdım mı elbette hayır. bu farklı ve doğalmış gibi gözükme tandanslı olup aslında sıfır yaratıcılıkla herkesin birbirine benzemesiyle sonuçlanan akımı sevmiyorum sanırım. aynı ekolden bir başka hanım da (gbkz: lou doillon)

bir de french chic starter pack temalı bir markası var. adı da (link: http://www.rouje.com/eshop.html rouje) (gizlinot: bu isim de son derece beklendik)

kırmızı ruj ve topuklu ayakkabısız (link: http://nymag.com/thecut/2014/05/jeanne-damas-cant-live-without-lipstick-heels.html olmazmış). neyse anladınız siz yani (gbkz: French Girls do it Better) işte. güzen giyiniyor tabii, şık, kendi tarzı var, olmadık parçaları olduruyor falan.

sanırım sevmediğime karar verdim (gizlinot: swh)

23 şubat 2017 16:42

1. 1992 doğumlu fransız it girl. düz kaküllü saçları ve kırmızı rujlu kalın dudakları en belirgin özellikleri.

makyaj rutinini aşağıdaki gibi paylaşmış. (link: http://www.harpersbazaar.com/beauty/makeup/g5583/beauty-vanity-jeanne-damas/? Harper's Bazaar ile)

Mac brow gel

kirpik kıvırıcı

çok ince siyah eyeliner

maskara (gizlinot: çoğu zaman maskara kullanmıyormuş, doğal kirpik görünümünü seviyormuş)

MAC Venemous Violet (gizlinot: parmaklarıyla lip balm gibi sürüyormuş)

Herhangi bir mat kırmızı ruj

çantasına sadece YSL Touche Eclat luminizing pen attığını ve gün içinde sadece bunu kullandığını, ayrıca çantasında Nuxe honey dream el kremi bulundurduğun belirtmiş.

gece dışarı çıkarken aşağıdaki rujlardan kendi rengini oluşturduğunu belirtmiş;

MAC Venemous Violet & MAC Diva & MAC Viva Glam 3

bu üç ruju bolca sürüp taşan kısımları pamuklu çubukla temizliyormuş.

(yazar: cocuk parki) nın uktesidir.

23 şubat 2017 14:47