yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  1. nasıl başlığı olmaz diye şaşırdığım friends dizisinin en sevdiğim karakteri.dizinin oburluğu ve matematik hesabı yapmamasıyla meşhur çapkınıdır. çok seviyom la bu adamı. dizinin ilk başlarında çok önde değildi ama sonlara doğru resmen yıldızı parladı. friends bittikten sonra joey diye bir diziyle karakterini devam ettirmiştir.

  edit: doğrusu çift b ile yazılıyormuş

  4 ekim 2014 13:29 4 ekim 2014 16:35

  2. Her 'How you doin?' dediğinde içimizi hoş edendir.İnanılmaz mimiklere sahiptir.

  4 ekim 2014 13:35

  3. Rachel'ın minnak kızı emma'yı doğduğu gün emzirmeye çalıştığı sahnedeki tepkilerini ve uyduruktan fransızca konuştuğu bölümü unutamıyorum..

  4 ekim 2014 19:16 4 ekim 2014 23:54


  4. (bkz: joey tribbiani)

  knicks taraftarı, pizza canavarı, kadın mıknatısı. asla yemeğini paylaşmaz. (Gizlinot: swh)

  Erkek anlayışımı komple değiştirmiş şekerpare. Aşık olacağım adam zeki, kültürlü olsun gibi takıntılarım yoktu ama böylelerini çekici buluyordum genelde. joey'i tanıdıktan, izledikten sonra onun gibi saf, duygusal ama eğlenceli birini istiyorum valla. düşünsene, okuduğu kitapta hastalanan karakterin ölmesinden korktuğu için kitabı buzluğa koyuyor. (gizlinot: swh) artık bilmiş bilmiş konuşan, lafı sürekli şunu okudum bunu izledim'e getiren adamları görünce "pfff bu da ne gösterişçi ne sıkıcı çıktı, anladık en zeki en sofistike sensin" falan diyorum içimden, asla çekici bulmuyorum. joey saflığını ve hafif salaklığını istiyorum valla. bir de onun gibi seksi olursa tadından yenmez. (gizlinot: swh)

  dizide arkadaşlığa en çok önem veren karakterdir. chandler ve phoebe'yi özellikle çok sever. chandler ile ev arkadaşlıkları ve dostlukları harikadır. ördekleri ve tavukları, langırt masaları, joey yüzünden soyulmaları, joey'in chandler'ı kutuya kapatması, monica ve rachel'ın evini iddiada kazandıkları bölüm eve köpek üstünde girişleri unutulmaz. chandler'ı oynayan matthew perry alkol bağımlılığı dolayısıyla aldığı kilolar yüzünden geri plana düşünde öne çıkan joey olmuştur. dizi boyunca düzenli bir ilişkisi olmadı çünkü bunu istemedi, ama finalde herkes çift ve mutluyken ve kendilerine bir yol çizerken onu yalnız görmek beni üzdü ne yalan söyleyeyim.

  ---- spoiler ----

  dizi boyunca tek sevmediğim hareketi rachel'a aşık olmasıydı. rachel gibi kadınların harika, rüya gibi, aşık olunası falan diye gösterilmesini de hiç anlamam zaten. joey, birine aşık olacaksan bencil, sığ rachel'a değil phoebe'ye aşık olmalıydın şekerparem :(

  ---- spoiler ----

  11 ağustos 2016 01:32

  5. Friends dizisinde Matt LeBlanc tarafından hayat verilen karakterdir. mesleği aktörlüktür. dizinin bir bölümünde erkekler için üretilen ve sadece japonya'da yayınlanan "ichiban" isimli bir ruj reklamında oynadığı ortaya çıkmıştır. (link: https://www.youtube.com/watch?v=VovxYs-aigw reklam şu)

  hayat kendisi için çoğunlukla yemek ve kadınlardan ibarettir. "how u doin'?", "joey doesn't share food" replikleriyle aklımıza kazınmıştır.

  11 ağustos 2016 09:22

  6. friends ten sonra dizinin devamı niteliğinde ve aynı isimle karakterin hayatını anlatan başka bir dizi çekilmiştir. Dizi pek tutmamış. joey karakterini çok severdim ama karakter her ne kadar sempatik olsa da fazlasıyla yüzeysel bi karakterdi. böyle bi karakterin hayatını anlatan bi dizinin tutmamasına şaşmamalı. bence böyle bir karakter friendsdeki gibi sadece dizinin bi parçası olabilir. tamamı olmak için yeterli olduğunu düşünmüyorum.

  11 ağustos 2016 12:08

  7. (bkz: joseph francis tribbiani )

  ruh ikizim olduğunu düşündüğüm dizi karakteri. dizinin başlarında monica-chandler yerine monica-joey olacakmış ama sonradan değişmiş,bence iyi de olmuş. hep chandler ile ev arkadaşı kalsınlar istemiştim. (bkz: we used to be inseparable) bi de chandler'ın mon ile taşındıkları evde joey'nin yaşlanacağı bi oda ayırması birazcık ağlattı. birazcık.

  11 ağustos 2016 15:05


  8. Bence o çapkınlığının, saflığının altında yumuşacık bir kalp yatıyor. Rachel' a aşık olduğunda gördük bunu. Ve nedense hep gruba en bağlı olanın joey olduğunu hissetmişimdir. Joey&chan > monica&chan. Son olarak, how you doin??

  22 mart 2018 16:21

  9. dizinin başında bir içim su idi kendisi. ancak sezonlar geçtikçe baya bi kilo aldı, hala yakışıklıydı ama o eski halinden eser yoktu.. joey doesn't share food! (gizlinot: so true) karakter olarak çok severim, çocuk ruhludur kendisi.

  14 ağustos 2019 00:11

  10. joey tribiani deyince ilk üç beş saniyelik duraksamalardan sonra jeton düşünce gözlerini (link: https://ia.tmgrup.com.tr/3506da/0/0/0/0/1728/905?u=http://i.tmgrup.com.tr/es/2018/04/21/esq-favori-joey-tribbiani-1524316837834.jpg belertmesi) canlanıyor kafamda hep tabi birde how you doing?

  altılının arasında arkadaşlık anlamında en verici, en destekleyici joey geliyor bana özellikle son sezonlara doğru bu doz iyice artıyor. gençliği de baya yakışıklı söylemeden edemeyeceğim (gizlinot: swh)

  14 ağustos 2019 01:02 14 ağustos 2019 01:07