yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. nişantaşındaki favori kafelerimden biri.

  çok mütevazi duruyor aslında, çok sıcak bir yer. sezonluk değişen menüleri var. füzyon mutfağı da var menüsünde. isli patlıcan çorbası gibi değişik yemekleri de, cheesecake gibi aşırı basic tatlıları da çok güzel yapıyorlar. tatlı sevmeyen beni bile çikolatalı cheesecakeleri bağımlı hale getirdi. doymak için giderseniz pek ucuza çıkmazsınız ama bence sohbet etmelik bir cafe. küçük bir yer ama her nasılsa bitkisi ağacı bol. mutlaka çikolatalı cheesecake yiyin ve yanına 4 kişilik limonatadan isteyin. limonatayı sunuşları bile çok güzel. buzlu su sürahisinin üzerinde küçük konsantre limonata özü sürahisi geliyor ve limonatanın yoğunluğunu bardağınızda siz ayarlıyorsunuz. her damak tadına uyabilir yani. suyunuz biterse yeniliyorlar ve leş mekanlar gibi ücret almıyorlar. gerçekten güzel bir yer ve giden insanların da çok sevimli olduklarını düşünüyorum. özellikle osmanbey civarında oturuyorsanız müdavimi olabilirsiniz

  4 aralık 2015 00:07

  2. İsmini görünce filmi aklıma gelen hede. 17 yaşında bir kızın hamile kalıp bebeğini büyütme kararlılığını ve bağımsızlığını vs gösteriyordu. Aynı türkiye, diyebileceğiniz bir film yani :p

  4 temmuz 2016 09:23

  3. oyuncu ellen page'in en iyi kadın oyuncu oscarına aday olduğu sevimli bir film. yönetmeni, ayrıca (gbkz: ghostbusters) elemanlarından olan jason reitman.

  4 temmuz 2016 14:45


  4. feel good movie çeşidinden... filmde hiçbir sıkıntı yok, keyifli bir film deneyimi istiyorsanız tavsiye ederim. ne anne baba kızını yalnız bırakıyor, ne sevgilisi terk ediyor; paralel evrende olması gerekenler gibi bir film. küçük yaşta hamile kalan bir kızın yaşadıklarını anlatan, gayet sıcacık bir hikaye.

  10 temmuz 2018 02:51

  5. jüpiter'in karısının ismi. aynı zamanda nasa'nın jüpiter hakkında araştırma yapması için temmuz 2016'da gezegenin yörüngesine gönderdiği uzay aracı. burada harika bir kelime oyunu yatıyor.

  (gbkz: jüpiter) (yun. zeus), roma mitolojisinde tanrıların tanrısı. aynı (gbkz: zeus) gibi çok çapkın, eline geçirdiğiyle birlikte olan biri. karısı (gbkz: juno) (yun. (gbkz: hera)) çok kıskanç. jüpiter'i sürekli göz altında tutmaya çalışan, görüştüğü kadınlara bile saldıran bir tanrıça. bu baskıdan kurtulmak için kimi zaman hayvan şekline girip kaçtığı bile olmuş jüpiter'in.

  jüpiter gezegeninin bilinen 67 uydusu var, ama bunlardan 4 tanesi ve en büyükleri; io,europa, ganymede ve callisto (hepsi de yunan mitolojisinden isimlerdir).

  (gbkz: io), zeus'un fani sevgililerinden biri.

  (gbkz: europa), zeus'un beyaz boğa kılığına girip ayarttığı bir kadın.

  (gbkz: ganymede), ilyada'da "yaşamış olan bütün olumlülerin en güzeli" şeklinde geçer. zeus, kartal şekline girip oğlanı olympos'a kaçırır ve kendisini "tanrıların şarap taşıyıcısı" ilan eder. hera'nın gazabından korktuğu için ise dayanamayıp ganymede'i (gbkz: aquarius) (kova) takımyıldızında bir yere yerleştirir (aquarius ile kartal takımyıldızları birbirlerine komşudur. burada da güzel oyun var)

  (gbkz: callisto) ise arcadialıların meşhur ayı annesi. güzellik tanrıçası (gbkz: artemis)'in nymphelerinden biriyken zeus, artemis kılığında yaklaşıp tecavüz eder. buna çok sinirlenen artemis ise callisto'yu ayıya çevirir. zeus ise ayı haliyle doğum yapan callisto'yu ve oğlunu gökyüzünde iki farklı takımyıldıza koyar. callisto'nun takımyıldızına (gbkz: büyük ayı) ((gbkz: ursa major)), oğlu arcas'ın takımyıldızına ise (gbkz: küçük ayı) ((gbkz: ursa minor)) diyoruz o günden beri.

  özetlersek;

  - jüpiter'in uyduları, tanrı jüpiterin sevgilileri ve birlikte olduğu kadınların isimlerini taşıyor.

  - nasa jüpiter'e bir mekik yolluyor. juno.

  - juno kim? jüpiter'in karısı.

  - nasa jüpiter'e karısını yolluyor; jüpiteri, sevgililerini ve birlikte olduğu kadınları kontrol etmesi için.

  19 ekim 2019 01:55

  6. 2007 yapımı bir film.

  ----spoiler----

  vanessa'ya çok üzüldüm be. bebeği ilk kucağına aldığında brenda (üvey anne) ile karşılaşmaları çok anlamlı bir sahneydi. brenda da juno'nun öz annesi değildi, buna rağmen ona öz annesinden çok değer verdi, sevdi, ilgilendi... mark tam bir şerefsiz. ilişkileri toksikti ama bu mark'ın şerefsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor. juno'ya yavşayacak, bir şeyler karıştıracak diye yüreğim ağzımda izledim ikilinin sahnelerini, neyse ki olaysız dağıldık.

  leah çok tatlı bir arkadaştı. ellen page oscar adaylığını sonuna kadar hak etmiş. (link: https://www.youtube.com/watch?v=MbM88BG9Ae8 cate blanchett'in tepkisi muazzam.) (gizlinot: swh)

  ----spoiler----

  benim için normal bir seyirlikti. özetle çok sevmedim ama sıkılmadım da. şans verilebilir. (gizlinot: yaş uyarısı: babanız j.k. simmons değilse aileyle izlemeyin canınız sıkılmasın)

  hamburgerli telefonu çok sormuşsunuz. aşağıya link (link: https://www.amazon.com/Hamburger-Cheeseburger-Burger-Phone-Telephone/dp/B0016CVUR8 bıraktım). (gizlinot: swh)

  4 haziran 2020 22:25 26 aralık 2020 15:36