yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (6)
  • medya (3)
  4

  1. Beni etkileyememiş likit mat ruj serisi.

  Ambalajı gerçekten de çok şirin, uzun, ince ve zarif, ama Aplikatoru çok küçük, ilk bakışta çok pratik, detay çalışılır gibi görünüyor ama çok ince dudaklara sahip beni çok zorladı, taşırmamak için çok dikkat etmek gerek.ikincisi bu ruj opak değil, ikinci katta bile dudaklarımı alttan görebiliyorum. Bendeki rengi crucifix rengi,kahvelik içeren soğuk bir mor/bordo tanımlayabiliriz,genelde bu renklerde opaklık sorun olur tabi ama dudaklarımı tam kaplayabilmek için üç kat geçmem gerek. Ruj ince yapılı, o yüzden dudakları çok rahat ettiriyor ama o üç katı geçince o rahatlık kalmıyor.yapışkan bir ruj değil, dudakları birbirine bastırınca yapışmıyor. The balm likit mat rujları kadar kurutması var. Kalıcılığı the balm meet matt(e) hughes serisi ayarında, tavuk-pilav ayran ikilisine dayanmadığı kesin tabi, solarak değil sökülerek çıkan rujlardan.ama ruju sildiğinizde altta koyu pembe bir iz bırakıyor,o yönünü beğendim. Belirli bir kokusu yok. İtalya sephoralarında 20 euroya satılmakta. Ülkemize gelirse aşırı çok beğendiğim bir rengi olmadıkça pek yanaşacağımı düşünmüyorum. Dupeları kolay bulunabilecek renkleri var. Golden rose longstay serisinden daha başarılı değil, giderim ondan alırım. En azından opaklığı tek katta veriyor.

  Edit:şunu farkettim, crucifix rengi herkeste çok farklı duruyor, kiminde kahve kiminde koyu gri kiminde mor duruyor. Ben mor duranlardanım.

  12 ağustos 2017 12:59 16 ağustos 2017 00:36

  2. Pinterestte bloglarda daha ülkemize kat von d gelmeden o meşhur lolita renginin dupe'u olarak gösterilen nyx liquid suede soft spoken'ı almıştım çok beğenerek. Dedim bu bu kadar güzelse kim bilir kat von d nasıl güzeldir. Gerçekten rengi ve yapısı çok güzel. Ben bu tarz renkleri çok seviyorum fakat 110 liraya değer mi bence hayır gidip onun yerine onun gibi güzel bir renkte lipstick alırım. Likit ruja bu kadar verilmez.

  24 ekim 2017 15:47 15 kasım 2017 10:02

  3. Double dare rengine sahip olduğum likit ruj serisi. Yurtdışındayken Lolita veya Lolita II alırım diye girdiğim Sephora'dan iki rengin de beni ölü gelin gibi göstermesi sonucu Double dare alıp çıkmıştım. Ton olarak the balm charming'in biraz daha açığı ve biraz daha canlısı gibi diyebilirim. Kalıcılık ve dudaktaki rahatlık konusunda çok başarılı, ancak 20 euro'luk fiyatıyla öyle her beğendiğim rengini alayım denecek bir ruj değil bence... Flormar silk matte, nyx lingerie gibi seriler bunun üçte biri fiyatına benzer performans sunuyor zaten. 

  25 ekim 2017 14:24


  4. Lolita ıı adlı rengine sahip olduğum likit mat ruj serisi.

  Bende günlük kullanılabilecek kiremitimsi bir kırmızı gibi duruyor. Rengini, duruşunu çok seviyorum. Kalıcılığından da gayet memnunum. Beğenebilseydim başka renklerine de bakardım ama bunu bile zor seçtim desem yeri. Sıcak tonlu orta renklerden vazgeçemiyorum. Geçsem de alınca kullan(a)mıyorum.(gizlinot: first world problems(:)

  25 ekim 2017 14:33

  4

  5. gerçekten hepsi çok güzeller. bende lovecraft, lolita, lolita 2, malice ve nahz fur atoo renkleri var. dudakları fazla kurutmaması, gün içindeki dayanıklılığı ve renk seçenekleri açısından oldukça başarılı. kullandığım renklerin hepsini tavsiye ederim, günlük kullanıma uygun renkler. ama fiyatları biraz yüksek. özel bir renk aramadığınız müddetçe bu paraları vermeye gerek yok bence. mesela sephora collection'ın likit mat rujları da formül olarak aynı derecede başarılı ve fiyatları da üçte biri kadar.

  1 aralık 2017 12:42

  6. favori likit ruj markamdır kendisi, ne rengini bulduysam aldım diyebilirim: bendeki renkleri outlaw, nahz fur atoo, vampira, exorcism, sanctuary, double dare, lolita, mother, miss argentina, bauhau5 ve bachelorette. outlaw, gelmiş geçmiş en favori kırmızım diyebilirim, koleksiyonumdaki binlerce kırmızıya rağmen sürekli kendisini kullandığımdan bitirdiğim ilk ruj unvanını kazanmak üzere. sürmesi benim için çok rahat ve yumuşacık - cupid's bow'ı çok keskin dudaklarım var o yüzden çok dikkatli ruj sürmem gerekir genelde, bunlarla hiç sorun yaşamıyorum, bi de overline yapmadığım halde daha kalın gösteriyo dudaklarımı bonus olarak! what is this sorcery?! :) ek olarak bi kere sürdükten sonra yağsız ve aşırı dudak teması gerektirmeyen bi yemeği rahatça atlatır, tazelemesi de sorunsuz. opaklık rengine göre değişiyor ama genelde pek sorun yok diyebilirim, yine de koyu renklere dikkat etmek gerekebilir, exorcism falan gibi renkler biraz sorunlu mesela, dalgalanabiliyor.

  edit: exorcist yazmışım exorcism yerine lol

  7 ocak 2018 03:49 7 ocak 2018 03:52

  7. Kronik “lanet olsun, bunu da alamayacaksam neden çalışıyorum ulan ben eşşek gibi” histeri krizlerimden birinin sonrasında edindiğim rujdur kendisi. Herhangi bir ruj 120tl et-mez nşa da ama gelin görün ki ha ri ka! Fiyatını bilmesem dünyanın en süper ruju derim o derece. Mat ama kurutmuyor, gün içinde tazelemiyorsunuz 7-8 saat net gidiyor. İçten çıkma minimalde. Uçup gittiğinde ise yine de dudakta hoş bir renk bırakıyor. Özetle bayıldım. Bendeki lolita II. Kiremit-nude-gül kurusu-kırmızı arası tanımlayamadığım bir renk. Daha ucuz olsa serisini dökerim eve o derece beğendim. Saygılar, sevgiler.

  3 nisan 2018 08:28


  8. Elimde Ludwig,nahz for atoo ve bow n arrow rengi var. Kokusu yok denecek kadar belirsiz,ince bir yapısı var. Hepsi dudakta tek katta rengini veriyor. Fiyatını hakedecek bir ruj olduğunu düşünüyorum. Kalıcılık ise klasik mat ruj,yağlı şeylerden uzak durmak gerekiyor. Ben tazeleme yapamadım,becerememis olabilirim. :) 

  29 haziran 2018 15:22

  5

  9. Son birkaç aydır kat von d hakkında çıkan haberlerden dolayı elimdeki iki ruju bitireyim de kurtulayım şu markadan kafasındaydım. Bende lolita ve hawkwind renkleri var.

  Lolita'nın yapısını oldukça beğendim. Hafif pembemsi gül kurusu bir rengi var. Çizgilere en az dolan likit rujum diyebilirim. Kalıcılığı da oldukça iyi. Yağlı yiyecekler yemediğim sürece çok rahat akşama kadar dudağımda kaldığını gördüm, tazeleme gereği duymadım. Yapış yapış bir his de vermiyor. Yani gayet başarılı bir likit mat ruj diyebilirim. Fakat Hawkwind için aynı şey geçerli değil. Ruju sürüyorsunuz, kuruma esnasında dudakta heterojen bir görüntü bırakıyor. Az sürülmüş yerlerin üzerine ikinci katı geçeyim diyorsunuz, bu sefer kurumuş olan kısımları da yerinden oynatıyor. Parça parça bir görünüm söz konusu. Rengi bende lila alt tonlu gri gibi durdu ki hoşuma gitmediğini söylemeliyim. Aynı zamanda tüpü gerçekten ince olduğu için aplikatör tüpün içine girerken basınç oluşturuyor ve kapanmıyor. Niye böyle yapmışlar anlamadım gerçekten. Neyi denediysem olmadı. En sonunda bununla mı uğraşacağım diyip kapattım ve içindeki ürünün yarısı dışarı fışkırdı. Gerçekten çok acıklı bir durum, üstelik indirimsiz fiyatı 145 lira olmuşken.

  Biterse tekrar alır mıyım, almam. Fakat ürünün performansından değil, markanın kurucusunun insanların aklını zehirleyip küçücük bebekleri tehlikeye atmasından. Yine de eğer kadının ne düşündüğü beni ilgilendirmez, ben ürüne bakarım derseniz yapısını beğendiğim için, genelde sephora'da kat von d 'de yüzde elli indirim olduğunu da varsayarsak 72,5 liraya değecek bir ruj olduğunu söyleyebilirim. Lolita gerçekten çok memnun kaldığım bir ürün oldu çünkü.

  14 mayıs 2019 15:44

  10. Ophelia rengine sahip olduğum likit ruj. Bir sephora indiriminde %50 indirime girdiği için almıştım. Rengi çok güzel ama hissiyatından ve kalıcılığından çok memnun kalmadım açıkçası.

  2 şubat 02:40