yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (1)

  86. bi kere mahalle arası sayılabilecek bi kuaförde yaptırdığımda hiçbirrrr etkisini görmemiştim sonra bi kere de san kuaförde yaptırıp şok oldum. saçlarım yumuşacık oldu taramaya bile gerek kalmamıştı nerdeyse.

  özetle iyi malzeme kullanıldığında saçları ipek gibi yapan işlemdir.

  3 mayıs 12:22

  85. Kuaförlerin para kazanmak için türlü ısrarlar ve yalanlar ile aklınıza girip size itelemeye çalıştığı işlemdir. Yine kuaförlerin büyük çoğunluğunun yapmayı beceremediği işlemdir. İyi yapan memnun kaldığınız bir yer bulduysanız ne mutlu size, ama iyi yapan yeri bulana dek pek çok kuaföre boşuna para kaptırma ihtimaliniz yüksektir. Bu bakım, saçları aşırı hasar görmüş ve yıpranmış kişiler için bir tedavidir. Eğer saçınız böyle değilse hiç bulaşmanıza gerek yok. Keratin içeren saç maskeleri ve bakım yağları da benzer etkiyi veriyor. Ayrıca bu işlem saçları dümdüz yaptığından dolayı, saçındaki dalgaları ve bukleleri seven kişilerin koşarak uzaklaşması lazım. Bir diğer nokta da işlem sırasında çıkan o kimyasal duman, aşırı göz ve boğaz yakıyor. Yani sürekli yaptırılacak bir şey değil. Bana hiç sağlıklı gelmedi.

  Yani kısaca artık saçınızı kurtarabilecek başka çare kalmadıysa deneyebilirsiniz ama bunun dışında para tuzağı. Ayrıca set halinde alıp evde kendiniz de yapabiliyorsunuz ve hiçbir farkı olmuyor.

  29 nisan 18:58

  84. benim bukleli saçlarıma hiççç iyi gelmeyen bakım rutinidir

  21 aralık 2023 17:41


  83. Bir üstteki yazarın sorununu birebir yaşadım. Saçlarım normalde dalgalı, keratinden sonra 4-5 ay şekil veremedim. Kuaför 2.sarı boyamasında rengi tutturamayıp hediye olsun diye kafasından keratin yaptı bana haber vermeden. O dönem de keratin bu kadar popüler değildi ve açıkçası böyle bir etkisi olacağından haberim yoktu. Şu sıralar dalgalı, kıvırcık saça da yapılabilen bir versiyonu var mı merak etmekteyim

  16 aralık 2023 23:55

  82. geçenlerde hayatımda ilk kez sarı saçlara geçmek için kuaföre gittim. bu güne kadar tüm renklendirme işlerini kendim yapmıştım. neyse bu açma boyama işlemlerinden sonra saçlarıma keratin bakımı yaptırılmıştı. ben de yalan dolan olduğunu düşünenlerdenim ama bi deneyeyim dedim. sonuç olarak bi faydası olduğunu düşünmüyorum ancak dalgalı/bukleli saçlarım artık düz ve elektrikleniyor. bu açma işlemininde etkisi olmak ile birlikte keratin bakımı da buklelerin açılmasını etkilemiş olabilir mi merak içindeyim. tekrar buklelerimi kazanmak için napmam lazım onu da bilmiyorum. günün sonunda sarı ama biçimsiz saçlarım var.

  15 aralık 2023 11:30

  81. Bugüne kadar 3 kez yaptırdım her seferinde iyi ki yaptırdım dedim o kadar memnun kalıyorum ki duştan çıkıp saçlarımı kurutmam yeterli oluyor yaptırdıktan sonra 3 gün boyunca saçlarıma su değdirmiyorum bağlamıyorum aslında saçlarıma hiç dokunmuyorum diyebilirim sonra müthiş parlak dümdüz saçlara sahip oluyorum bu arada normalde de saçlarım kıvırcık değil fakat biraz kabarık bu da beni bakımsız gösteriyordu en son 600 liraya yaptırmıştım

  13 ekim 2023 16:32

  80. Ben bu bakımdan memnun kalan ve aralıklı olarak yıl içerisinde yaptıran biriyim. Kuaforumun kullandığı marka nativebase ve/veya bobel. İkisini de kullandım ve memnun kaldım. 3 ay ömrü olduğu söyleniyor fakat sulfatsiz şampuan kullandığınız takdirde bakimin ömrünü bir nebze uzatabilirsiniz.

  Kuaforumun müşterilerinden aldığı geri dönüşlere göre nativebase boyasız doğal saçlarda daha iyi, bobelse boyalı/oryalli saçlarda daha iyi iş görüyormuş.

  Benim de saçlarım boyasız, en çok nativebase i yaptırdığım için yine onu tercih ettim ama bobel de elbette güzeldi.

  Doğal saçlarım kıvırcık ince telli koyu kumral.

  Kahkül kestirdim ve keratin döneminde bunu denemek istedim. Gerçekten de çok memnun kaldım.

  Bu markalardan herhangi bir zarara uğramadım. Saç dökülmesi vs gibi.

  Kuaförün kullandığı ürün gerçekten önemli.

  Şu an kullandığım şampuan ve krem ise Hask keratin protein serisinin ürünleri ve kokuları çok güzel. Saçıma keratin bakımı olmadan da çok iyi gelen bir seri. Gratiste bulursanız mutlaka denemenizi öneririm.

  Keratin bakımını özellikle oryalli saçlara sahip hanımların mutlaka bir kez denemesini tavsiye ederim. Kökten yeni saç çıkartmaz bu bakim ama olanı korur ve pürüzsüzleştirir.

  11 ekim 2023 14:54 11 ekim 2023 14:56


  79. genelde sahtesini yapanların klasik yalanının "bizim önerdiğimiz sampuan ve bakımı kullanmazsan garanti veremeyiz." olduğu ve aslında sonrasında ne kullandığınızın pek etkilemediği ve nerede yaptırdığınıza göre etkisi değişen, yanıp kopmuş saçların tedavisi için bence şart olan bakım.

  daha önce 4 kere yaptırdım ve ilk 3ünde de hiçbir etki görmedim ve param çöpe gittiği için tamamen kuaförler tarafında danışıklı şekilde uydurulmuş bir şey olduğunu düşünüyordum. uzun zaman sonra saçlarımın yarısı sarı boyadan ötürü dipten kopunca önce kendi rengine dönüp 6 aya yakın başka boya yapmadan düzenli kesim ile kopuk ve yanık yerleri götürmeye çalıştık.

  markasını bilmemekle birlikte yeni taşındığım yerde gide gelen güvendiğim bir kuaför tarafından 3 kesim sonrası bakım önerildi çünkü saçlarım dipten taze uzasa da ucuna hala tarak geçmiyordu. çekine çekine 1-.5-2k civari bir ücret karşılığında bakım yaptırdım ve bu sefer gerçekten memnun kaldım ve etkisi 3-4 dan biraz daha uzun sürdü. şu an uçlarına tekrar tarak takılmaya başladı ama eski elektriklenme etkisi yok diptekiler de gayet iyi durumda kendi saçım olduğu için. şampuan vesaire de önermedi, tuzsuz sülfatsız şampuan ömrünü uzatır ama onu kullanmazsan keratin düşer diye bir saçmalık yok dedi. gerçekten de evde ne bulduysam kullandım ve kötü etkisini görmedim.

  okul zamanında hep gittiğimiz kuaförümüz çoğu yerin hatta ünlü salonların bile saçları sıradan bir kremle kremleyip sonra sıcak havluda bekleterek saçlara anlık yumuşama etkisi verildiğini ve bu yöntemle yollandığını, sonra müşteri memnuniyet sorunu ile karşılaşıp daha sonra geldiğinde tıpkı yukarıda bahsettiğim kullanıcı hataları ile sorumluluktan kaçındıklarını söylemişti. benim kuaförüm apartman altında bayağı küçük bir yer ve her işlemde de memnun kalıyoruz.

  özetle tamamen işletme alakası ve dürüstlüğü ile orantılı sonuç veren ve doğru uygulanırsa hayatınızı ciddi şekilde kolaylaştıran uygulama.

  24 haziran 2023 18:09

  78. bakım mıdır düzleştirme işlemi midir kanserojen midir falan bunlara girmeyeceğim, bilgim yok. fakat açılmış, boyalı ve yıpranmış saçlarınız varsa hiç zahmet edip yaptırmayın, o kadar para da vermeyin. evde bakım yağları vs kullanarak benzer etkiyi yakalayabilirsiniz. tamamen kötü demeyeyim o kabarıklığı alıyor ama yıpranmış saçlarda bakımlı görüntüyü sağlamıyor.

  22 haziran 2023 17:07

  77. yapın yaptırın!!!! saçımda hafif bir uzama vardı yıllardır boyalı kullandığım için, bunu yaptırdım. dalgalı saçlarım vardı ve ecnebilerin şu frizz dediği problem var. şu an ipek gibi dümdüz ve yumuşacık.

  20 mayıs 2023 21:12