yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (107)
  • medya (0)

  107. bir terapi biçimi.. haftada muhakkak 1 kere yaparım. her seferinde de ölü derilere şaşırıp triplere girerim...

  12 şubat 19:31

  106. Günlük 5 dakikalık duş rutinimde de eldiven kese kullanarak sabunlaniyorum. Bundan dolayı mı yoksa gerçekten keselenmeyi bilmediğim için mi anlayamıyorum ama Instagram videolarindaki gibi bir ölü deri çıkması durumu bende hiçbir zaman olmuyor. Hafif kızarıklık olması dışında bir etkisi yok. Ya ölü derim yok, hergun hafif keselendigim için, ya da bu işi bilmiyorum.

  Not: kabak lifiyle keselendikten sonra muhakkak cildi nemlendirmemiz gerek.

  Edit: duşta sabunlanmadan bir süre sıcak suda durup ipek keseyle 2 3 dakika keselendigimde ölü deri çıktı .. tavsiyede bulunan süslulere tekrar teşekkür ederimm.

  6 şubat 18:23 8 şubat 19:42

  105. Dikkatsiz davranıp arkasından parfüm sıktığım cildimde kızarıklık oluştu. Uyarı amaçlı yazıyorum; keselendiğiniz gün parfüm kullanmayın, hassas ciltler için kokusuz bir losyonla nemlendirme yapın.

  6 şubat 16:40


  104. bu arada saçınızı sakın sıcak suyla yıkamayın egzamayla, kepekle, saç kuruluğuyla uğraşırsınız ve benim gibi tansiyonunuz düşükse genelde, buhar sizi bunaltıyorsa ayağınıza biraz soğuk su dökün sıcak duştayken, damarları büzüştürdüğü için(vazokonstrüksiyon) tansiyonunuz yerine gelecektir, duş sonrası da sade bir soda misssss

  11 aralık 2023 16:53

  103. 2 haftada bir düzenli yaptığım uygulama. hamama sürekli gidemediğim için aldım kelebek keseyle foşur foşur çitiliyorum kendimi. sabun duş jeli vücuda değmeden sıcak suda kendinizi haşladığınızda elinizi sürtseniz bile deri çıkıyor. gratisteki keseler falan hikaye. gezdiğim gittiğim tüm hamamlarda tellak ablalar ya develi ya kelebek kullanıyor ben de mağazalarda bulamamış, rastgele girdiğim bir aktarcıda bulup kendime ve arkadaşlarıma almıştım. Hamama gittiğimizde de yanımızda götürüyoruz zaten. İnternette de vardır kesin, kese bağımlısıysanız bu iki kese işinizi çok kolaylaştırır süslülerim. duş sonrası arkasına güzel bir vücut losyonuyla pamuk gibi oluyorsunuz tercihen üre içerikli krem sürmeye çalışıyorum en son rossmanda isana üreli kremden almıştım gayet de memnunum

  11 aralık 2023 16:51

  102. Hassas ciltler yaptığında sonu roza olandır. Sözlükteki iyi yorumları okuduktan sonra Geçen hafta hassas ciltler için olanından ipek bir kese aldım. Bir iki gün sonra boyun bölgemde artan kabartılar oluştu. Bu sabah doktora gittiğimde ise keselenmekten kaynaklı roza olduğumu söyledi. Kese yaptığımı söylemememe rağmen. Üstelim çok nazik bir şekilde yapmıştım. Çok üzülürek veda ediyorum kendisine.

  8 eylül 2021 21:06

  101. Ölü derilerden arınmanın dayanılmaz hafifliği. Özellikle hamam kesecileri seni hücrelerine kadar keseleyince pamuk gibi olduğun eylem. 

  14 haziran 2020 22:37


  100. Kendim de kalıp sabun ile keselenmek için ördüm bir tane. Fakat bunun dışında eski bir hamam çalışanından almıştım geçen sene. Islanınca ponza taşı gibi oluyor. Çok sert davranmadan ovalayarak yapmak gerekiyor bu yüzden. Ne kadar iyi yapabildiğimden emin değilim fakat uygulama açısından güzel.

  14 haziran 2020 21:00

  99. benim için çocukluktan kalma bir alışkanlık ve terapi yöntemidir adeta. Çok küçük yaşlardan beri bunu yapıp yaptırınca bu işin kurdu oluyorsunuz ve hangi keseyle nasıl keselenmeli önemli bir husus haline geliyor açıkçası yoksa kese bana hiç yaramadı ya da ben pembe mıçıyorum benden kir çıkmıyor gibi ütopik cümleler kurulmaktadır. Önerim develi markasının üzerinde uzunca bir orijinallik etiketi bulunan koltukluoğlu kesesidir. Uygulama kısmına gelince banyoda oluşan buharla bekleyerek çok iyi kir dökülmesine rağmen bu zahmetli ve günümüz şartlarında beklemesi insanı bıktıran bir yöntemdir. Cilt öncelikle bir önceki banyoda uygulanan duş jeli gibi kaygan temizleyicilerden arındırılmalıdır ki kese kaymasın bunu herhangi bir katı sabun ve lif yardımıyla yapabiliriz. Ardından durulanıp ıslak keseyi uygulayarak dökülen kirleri görüp küçük çapta kendimizi tatmin edebiliriz. Haftada bir kere mutlaka bu işlem yapılmalı yoksa sadece duş jeli ve lifle insan sadece temizlendiğini sanıyor.

  14 haziran 2020 14:16

  98. dün akşam eda ettiğim işlemdir, tenim hiç bu kadar pürüzsüz olmamıştı, yapın yapırın sevgili süslüler

  27 haziran 2019 15:40