yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (131)
  • medya (1)

  1. kirpikleri uzattığı ve gürleştirdiği iddia edilen çevremden sıkça duyduğum eylem. hiç denemedim çünkü mantıklı gelmedi, deneyenler ve 'evet, bende işe yaradı' diyenlerin yorumlarını merak ediyorum.

  21 eylül 2014 23:43

  2. başlığı görünce cidden şoka girdim. hayatım boyunca cesaret edemem ben böyle bir şeye. daha iyi olacak diye kazıyalım o zaman saçımızı başımızı da.

  22 eylül 2014 10:36

  3. sakın yapmayın dediğim eylem. vakti zamanında anneme de böyle demişler, kardeşimin zaten uzun olan kirpiklerini daha da uzun olsun diye kesmiş. garibimin kirpikleri hala annemin kestiği boyda :/ saç mı bu kesince uzasın ya, hayret bir şey. (gizlinot: swh :d)

  22 eylül 2014 11:52

  4. o mantıkla ilerlersek, hıdırellezde sevgilimin kirpikleri ve kaşları yanmış, şu an kız gibi uzun, sık ve kıvrık kirpikleri var. Yakalım ispirtolu pamukla rahatlayalım. Kulaklarından utanan insanın yapıştırmaya çalışması kadar saçma eylem.

  22 eylül 2014 13:52

  5. "neden" diye sormak istediğim başlıktır. Yani kirpiklere bir katkısının olacağını çok düşünmüyorum açıkçası. eğer yanlış bilmiyorsam kirpikler öyle kolay kolay uzayan bir yapıda değiller ve bundan değil mi insanlar kaşına kirpiğine yağlar sürüp, bakımlar yapıyor. Valla çok anlamsız sözlük kesmek falan.

  22 eylül 2014 14:09 22 eylül 2014 14:09

  6. Eğer seyrek ,çok çok az kirpiklerim olsaydı denerdim kaybedecek bir şey yok, zaten yoklar :) ama çok sık olmamakla beraber orta halli kirpiklerim var ,fazlasına gerek yok :)

  22 eylül 2014 14:22 ed.3 eylül 2015 20:13

  7. Geçen gün kirpiklerimin açık renkli olmasından yakınırken iş yerinden bir arkadaş kessene kirpiklerini ucundan dedi. Nasıl ya falan derken ben oğlumun kirpiklerini kestim şimdi upuzun falan dedi. Erkek çocuğa da yapılır mı bu yahu.

  22 eylül 2014 14:58

  8. Uzasın diye yapılan işlemdir. Saç gibi düşünürüm. Bir kirpik ne kadar uzayabilir ki? Aslında ben de denedim, üniversitede bir arkadaşımın tavsiyesine uyup. Zaten uzundu kirpiklerim, hala kirpiklerim uzun, faydasını bilemedim...

  22 eylül 2014 15:16 ed.20 aralık 2015 21:22

  9. gerçekleştirmeyi düşünenlere hayretle yaklaştığım eylem. kirpiklerimiz vücudumuzda sürekli uzayan kıllardan/tüylerden olsalardı düzenli kesmemiz gerekebilirdi belki (gizlinot: görebilmek için falan tabi sfdsf) ama değiller. dolayısıyla düşünenlere yapmayın dediğimdir. şu: (link: www.nooooooooooooooo.com/ başlığı gördüğümdeki tepkim)

  22 eylül 2014 16:11 23 eylül 2014 08:01

  10. On gün önce bunalımdayken yaptığım eylem. Uzattığım kirpiklerimi kesmek ne kadar mantıklı ama çok canım sıkıldığından yaptım ve izlenimlerimi anlatayım;

  - Öncellikle kirpiklerinizi kesip kesmeme konusunda kararlı olun çünkü makasla kesmek hem de muntazam kesmek çok önemli yoksa çok kötü durumlar oluşabilir. Mesela kimimizin kirpiği önce kısadır göz çevresine gittikçe uzar, kimimizin önce kısadır ortaya doğru geldikçe uzar sonra kısalmaya başlar. Kirpiklerimizin şekli değişik olduğu için nasıl kesmek istediğinize karar verin.

  - ben kirpiklerimin alt kısmına bir peçete koydum ve gözlerimi kapatıp kirpiklerimi kesmeye başladım. Bazı kısımları çok kesmişim rimel sürünce anladım bir kaç teli de kesememişim falan ama düzeltmedim çünkü uzayıp uzamadığını anlamak istedim.

  - Benim kirpiklerim düşük ama rimelle hemen dimdik olan türden. Kirpiklerimi kestikten sonra rimel sürünce çok garipsedim çünkü kalkmadı çoğu ve topak topak oldu. Ayrıca kirpiklerime dokununca daha sert olduklarını hissettim. Kirpiklerim uzayınca da yavaş yavaş rimelle kalkmaya başladılar.

  - Bu on gün süre içinde sadece 2 defa kayısı yapı sürdüm o da rimeli silince kirpik diplerim kurumasın diye sürmüştüm. Ama böyle yoğun bir şekilde değil sadece diplere pıt pıt yaparak sürdüm. Uzadı mı kirpiklerim derseniz evet uzadılar.

  - Kirpikleri kesince o eski halini özler gibi oldum ama alıştım diyebilirim çünkü kirpiklerim sık gür ve sipsiyah duruyorlar. Ayrıca her rimel sonrası 4-5 kirpiğim dökülürdü ama şimdi 1-2 tane dökülüyorlar yani kökleri baya güçlendi diyebilirim. Biraz daha uzarlarsa o küçük hatalarımı düzeltmek istiyorum.

  19 eylül 2015 20:37