yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. İnsanı oturduğu koltuktan başka bir evrene götürebilecek, düşündürecek, öğretecek, ufkunu genişletebilecek, empati yapmasını sağlayacak en güzel aktivitedir.

  Türkiye, dünyada kitap okuma oranında maalesef 86. sırada ve çok yazık ki yazarlarımız internet fenomenlerinin çeyreği kadar bir sayıya sahip.

  #kitapoku

  28 mayıs 2018 11:55

  2. Danışmanım hergün en az 50 sayfa kendisine kota koyduğunu ve başucuna bir kitap koyduğunu söylemişti ve bize de önermişti.

  Şimdi en az 50 sayfa okumaya çalışıyorum ve hep söylediğini anımsarım.

  Küçük bir kütüphane oluşturmaya çalışıyorum. Çocuğum olursa evde içi dolu vitrinler değil kitaplık bulsun istiyorum. ölürsem okuluma bağlayacağım.

  Ilgi,alakanız dahilinde bir kitap okuduğunuz taktirde kitap sıkıcı olmaktan çıkıyor.internetten kitap aldığım gibi kitapçıya gidip dokunarak,içinden bir bölümü okuyarak almayı daha çok seviyorum ve kitaba verdiğim paraya hiç acımadım.

  Şu kitaptan okumaya başlayın şeklinde bir öneri vermekten kaçınırım.her bireyin zihin dünyası farklıdır.

  Şurada kitap okumanın çocuklarda zihin dünyasını nasıl etkilediği yer alıyor (link: www.matematiksel.org/kitap-okumanin-bilimsel-faydalari/ Link)

  Iyi bir film izlemek de insanı geliştiren bir faktördür.

  olaylar,kişiler zihnimizde hayal edilmesiyle nöranlar arası ilişkiler gelişen beynin sol frontal lobunda gelişim sağlayan bir aktivitedir.

  Edit:tanım

  27 ağustos 2018 15:08 27 ağustos 2018 15:20

  3. Yoğunken dahi Haftada 3 kitap bitiren bir latinadan 3. Sayfada uyuyan bir latinaya evrildim. Ne yapsam nasıl yapsam da düzeltsem kendimi diyorum. 

  27 ağustos 2018 15:23

  4. Çok kitap okumaktansa, sevdiği kitapları(roman filan değil) çok okuyan biriyim buna rağmen her okuduğumda yeni birşeyler öğreniyorum.

  27 ağustos 2018 15:26

  5. Eskiden üç günde koca bir kitap bitirirdim. İşe başladıktan sonra bunu yapamıyorum. Zamanımı yönetemiyorum resmen.

  27 ağustos 2018 15:30

  6. Ankara metrosunda gecirdigim süre sayesinde haftada bir adet kitap bitirmeme sebep olan, ülkeme en gerekli birikimlerden biri.

  27 ağustos 2018 15:35 27 ağustos 2018 15:37

  7. Dünyanın en güzel eylemlerinden biridir. Oturduğunuz yerden sizi zaman makinesine koyup dünyanın herhangi bir yeri ve zamanındaki bir kişinin hayatına veya olaya ortak eder fakat maalesef bir çoğumuz bu güzellikten bir haberiz.

  Bu seneye kadar ben de onlardan biriydim. Çünkü kitap okumanın ne kadar güzel bir şey olduğunu bilmiyordum. Ortaokuldan itibaren zorla okutturulan, dili ağır veya konusu asla ilgimi çekmeyen kitaplarla tüm ilgim de alakam da başlamadan bitmişti ve ben, o zamandan itibaren kendimi kitap okumayı sevmeyen biri olarak biliyordum. Bu noktada doğru kitap ve güzel bir şekilde özendirilme çok önemli. Bu sene baktım böyle olmuyor, tekrar şans vermeye karar verdim. Ara ara okuyordum ama kitaplara bir ilgim olmadığından popüler kültür ne okuyorsa ben de onlardan birkaçını okumuştum. Neredeyse hepsi de aşk romanıydı ki ben aşk kitaplarını bırakın filmlerini bile sevmem. Neyse, bir de kendime okuma hedefi koydum motive olabilmek için. Daha sonra da 1000Kitap adlı siteye üye oldum (Uygulaması da var.) ve böylece okumaya tekrar başladım. Neleri sevebileceğimi irdeleyip bir liste oluşturdum ve o listeden seçerek kitap okumaya başladım. An itibariyle sene içindeki 22. kitabımı bitirmiş bulunuyorum. Hâlâ az olabilir ama ben çok yol katettiğimi düşünüyorum. Kitap okumaya tekrardan bir şans vermek kendime yaptığım en büyük iyiliklerden biri.

  27 ağustos 2018 15:36

  8. belki zaman makinası diye bir alet var olmamakta fakat 100 yıl önce yazılmış bir romanı okuyarak, o dönemdeki insanların yaşayışı hakkında fikirler edinebiliyoruz. belki tüm dünyayı gezme olanağımız yok fakat paris’te geçen bir romanı okuyarak paris sokaklarında hayali bir gezintiye çıkabiliyoruz. çevremizde farklı düşünce yapısına sahip insanlar bulunmuyor olabilir fakat farklı filozofları okuyarak bir olay hakkında sayısız bakış açısı görme imkanı elde edebiliyoruz.

  saymakla bitmeyecek kadar yararı olan bu aktiviteyi yapmayı reddetmek bana çok tuhaf geliyor. kafamızı kuma gömmeyelim. okuyalım, okutturalım.

  27 ağustos 2018 15:41

  9. hobiler arasında değil, günlük aktiviteler arasında gösterilmesi gerektiğini düşündüğüm eylem. 

  Kitap okumak insana o kadar çok şey katıyor ki, bir insan kitap okumak istiyorum ama vakit bulamıyorum dememeli. Sırf telefona ayırdığımız süreyi kıssak bile kitap okumak için vakit ayrılır.

  Üstelik her türde kitap var, bulunduğumuz çağda da istediğin kitaba ulaşmak çok kolay. Kitap okumayı sevmiyorum diyenlerin bile seveceği türde kitap mutlaka vardır.

  27 ağustos 2018 15:59

  10. Çocukluğumdan beri tam bir kitap kurdu oldum. Keşke imkanım olsa da dünyadaki tüm kitapları okuyabilsem derdim hep. Haftada 1 kitap bitirme gibi bir hedefim olsa da 2-3 kitap okuduğum dönemler de oldu. Fakat artık işsiz halimle ben kitaba bütçe ayıramıyorum resmen. Bir süre internetten bulabildiğim ekitaplara yöneleceğim sanırım.

  27 ağustos 2018 16:02