yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Bir hayvanseverin, çocukluk hayali olan hayvan ambulansı projesini hayata geçirmek için kurduğu kitap sitesidir. Kendi açıklamasını aşağıya bırakıyorum ve en kısa sürede alışveriş yapmak için sabırsızlanıyorum 

  “Değişiyoruz ve gelişiyoruz. Küçükken hayalim “Bir hayvan ambulansı olsun, yaralananları tedavi etsin.” idi.

  Küçük ama başka canlıların acılarını dindirebilecek bir hayal! Sonra bundan 5-6 yıl önce Animal Planet kanalında, Hayvan Kurtarma Timi’nin çalışmalarını fark ettim.

  İlk sorduğum soru “Neden bizde yok?” oldu. Zor durumda olan hayvanları tedavi ediyorlar ve acılarını dindiriyorlardı. Köpekler, kediler,atlar, koyunlar, kuşlar ve daha nicesini…

  Ne kutsal bir iş değil mi?

  Uzun süre bunu nasıl yapabileceğimi düşündüm.

  Tüm bunların finansmanı nasıl sağlanırdı?

  Sponsorluk finansmanı ya da bağışlar istikrarlı değildi. Para ödemeniz gereken insanları, yapıları, cihazları sürdürülebilir kılmak pek de mümkün değildi. Yıllar sonra kurumların sosyal sorumluluk yaptığı bir modelde değişim gerekiyordu. Yani kapitalizm evrilmeliydi. Bunu düşünerek yaklaşık 20 arkadaşımla beraber bu girişimin altına girmeye karar verdik.

  Finanse etmek için de bir model bulduk.

  Hem finansmanı hem de yaptıkları fayda yaratmalıydı.

  İşte bu yüzden insanların okumasını sağlayacak; Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir fikir bulduk.

  Bunun üzerine isimlendirmenin nasıl olacağını düşündük.

  Dünyada adaptasyonu en düşük olan hayvan “Koala”dır. Üstelik çok şirin ve sarılan bir hayvandır. Okaliptus ağacı olmayan hiçbir yerde yaşayamaz ve sadece okaliptüs ile beslenir. O yüzdende okaliptusa sıkı sıkıya sarılır.

  Sarılmak ne de büyük ihtiyaç değil mi?

  Bizim koalamız kitap kovalasın istedik, o yüzden de Kitap ve Koala sözcüklerini birleştiren, insanların okumasını sağlayan ve de Hayvan Ambulansı ve Tedavisi sistemini finanse edebilecek bir site kurmaya karar verdik. www.kitapkoala.com adındaki sitemizde her türden kitap satılacak.

  Sizden bağış istemiyoruz çünkü bağış istikrarlı ve sürdürülebilen bir model değil!

  Eğer sokakta acı çeken hayvanların acılarını dindirmek ve tedavilerine destek olmak istiyorsanız zaten normalde satın almak istediğiniz kitapları www.kitapkoala.com’dan alın. Bu sayede hem kitap okumuş hem de planladığımız sistemi kurmaya yardımcı olmuş olursunuz.

  Belki, yüzyıllarca devam edecek bir sistemin de mimarları arasında yer alabilirsiniz.

  Şimdi kitap almanız gerekmiyor sadece paylaşarak da destek olabilirsiniz. Unutmayın kötü olan ticaret değil, kötü olan ticaretin kimin çıkarlarına hizmet ettiğidir. Kısacası aynı ‘ticaret’ birçok hayvanın acısının dinmesini de sağlayabilir.

  Hepinizi kitap okumaya davet ediyoruz.

   

  Umut Kısa

   www.kitapkoala.com“

  12 temmuz 2018 18:32

  2. geçenlerde arkadaşımın haber vermesiyle keşfettiğim online kitap satış sitesi. bulabildiğim kitapları buradan alacağım bundan sonra. ayrıca bugün 100tl ve üzeri sipariş verirseniz kitap hediyesi var. alışveriş yapmayı düşünüyorsanız kaçırmayın

  6 ağustos 2018 12:11

  3. az önce utc izlerken reklam arasında çıktı. başlığın ilk entrysinde kurulma nedeni detaylı şekilde var. kitaplarınızı idefix, d&r gibi yerlerden almak yerine buradan aldığınız takdirde tedaviye muhtaç hayvanlar için hayvan ambulansı ve tedavi masraflarının finanse edilmesine katkıda bulunmuş oluyorsunuz. (link: https://www.kitapkoala.com kitapkoala.com)

  site üzerinden hayvan tedavisi başvurusunda da bulunabiliyorsunuz (sadece sokak hayvanları için). sayfadaki şartları sağlamış olmak gerekiyor.

  26 eylül 2018 15:53 26 eylül 2018 15:53


  4. daha geçen gün alışveriş yaptığım ve hızlı bir şekilde kitaplarımı bana ulaştıran site. genelde kendi kitapçımdan kitap alıyordum. sağolsun kendisi "ben bu başımı, bu kapağı istiyorum, yav bunun başımı kalmamış ama" gibi isteklerimi ütopik saymaz, "dur bulurum ben bunu" deyip genelde de bulan bir insandır. internet kadar olmasa da her kitap alışımda biraz da indirim yapar. kitapçıların açık kalması gerektiini düşündüğümden internet alışverişini kullanmam genelde. özel bir basım, edişyon, başımı bitmiş kitap olmadığı sürece internetten kitap alışverişimi onlardan yapacağım.

  eğer hayvan bakan biriyseniz ya da hayvan bakan topluluk,dernek,örgüt vs üyeyseniz bilirsiniz, masraflar hiçbir zama bitmez ve evet bağış gerçekten bir çözüm değildir. umut bey'in bağış almak yerine bir şey satmayı tercih etmeleri çok isabetli olmuş bu sebepten.

  ekside filan kanıyorsunuz böyle şeylere, kapitalizm reroro diyen biri çıkmış gene. bak canım benim para kazanmak istiyorsan kitap satmazsın, en azından türkiye'de satmazsın. genel profil kitap okumak yerine giysi, ev eşyası, elektronik gibi şeylere yani kendi vitrinini güzelleştirecek şeylere odaklanıyor. kimse vitrinin içinde ne varmış aslında diye de bakmıyor zaten. kitap satayım, sattığımla da hayvan bakayım , çocuklara kitap göndereyim naifliğini anlayamaman senin kitap okumuyor oluşundan ya da okuduğunu anlamıyor oluşundan, hangisi bilemem. aç bir ınstagram butik, giysi, aksesuar, makyaj ya da cilt bakım ürünü satan bir site, hesap; kır parayı desen anlarım ama kitap. no şekerim. kitap satarak para kazanılmıyor. yatırım olarak da iyi bir seçenek değil kitap. kimse size bakıp "aaa neler okumuş" demiyor, satmak zorunda kalırsanız da yarı fiyatına gidiyorlar nerdeyse.

  hem acı çeken hayvanlara deva oluyorsunuz, hem de işiniz görülmüş oluyor. kitap alacaksanız bir bakıverin be. nolur be.

  8 kasım 2018 02:43

  5. Yakın zaman önce üst üste2 arkadaşımın onermesiyle incelediğim ve defalarca sipariş verdiğim site.

  Üstte yazılanlar doğru ve Corona sebebiyle kitaplar geç tedarik edilecekmis, fakat siparişin birinci gününde bunu mail olarak atıp ve biz daha sormadan öyle güzel açıklama yapılmış ki,bilgilendirmede ki kişiyi çok merak ediyorum.

  Çok kibar ve saygılilar.

  Aradığınız bir çok kitap mevcut.

  Zaten internet aracılığıyla bir çoğumuz kitap ediniyoruz, en azından sokak hayvanlari için bir şey yapmış da oluruz. .

  24 mart 2020 20:43

  6. Online kitap alışverişlerim için tercih ettiğim güzel sitedir. Hayvanlara karşı duyarlılığı ile gönlümü kazanmıştır. Eskiden biraz gecikiyordu kitaplar ama son siparişlerimde gecikme yaşamadım hiç. Herkese de tavsiye ederim.

  20 mart 13:43

  7. duyarlılıklarından dolayı denemek istedim ancak temin süresi 2 gün yazan kitapların hiçbiri 5. gün sonunda hâlâ temin edilemedi. mail falan da gelmedi. galiba keyiflerine göre ilerliyorlar tedarik sürecinde. 2 günde temin edemeyeceğin kitaba 2 gün yazma mesela bekleyen her türlü bekliyor en azından başarısız konumuna düşmezsin müşterinin gözünde.

  bu tavırları yüzünden tekrar alışveriş yapmak istersem 2 kere düşünürüm.

  27 mayıs 02:35