girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. dokulara esneklik sağlayan, vücutta fazlasıyla önem taşıyan temel protein. sadece dokuların değil, kemiklerin ve bağların de yapıtaşını oluşturur. belirli bi' yaştan sonra üretimi yavaşladığından, kırışıklıklar baş göstermeye başlar. son yıllarda birçok anti-aging ürünün üzerinde adı bulunsa da bildiğiniz üzere sağlıklı beslenme en önemli faktör.

kollajen üretiminde c vitamini (e vitamini ile birlikte) elzem. bu sebepten bazı kremlerin üzerinde ibaresini görürsünüz. günümüzde bu ürünler epeyce revaçtalar. fakat mantıklı olan cilde sürülen maddeler/ürünler üzerine hassasiyet gösterirken nasıl beslendiğinizi sorgulamaktan geçer.

c vitamini depolanmadığından; eksikliğinde bedende yorgunluk-enerjisizlik baş gösterir. haliyle, düzenli alınmadığında cildin parlaklığında azalma ve zaman içinde kırışıklıklarda artış da görülebilir. dolayısıyla, özellikle sabah saatlerinde alınan vitaminler çok önemlidir. kollajenin cildimiz için vazgeçilemez olduğunu bildiğimize göre, gerekli ise beslenme rutinimizi düzenlemeli ya da dengelemeliyiz.

dip not: sağlıklı kalmamı sağlayan tek faktörün beslenme olduğunu sürekli kendime hatırlatarak işlenmiş gıdalardan uzak durabildiğimi itiraf ediyorum.

unutulmaması gereken; cildinize sürdüğünüz serum/krem vsnin işe yarayamayabileceği ancak, doğal yollardan alacağınız vitaminlerin her zaman cildinizi ve organlarınızı sağlıklı tutmada etkin rol oynayacağıdır.

6 ocak 2014 16:49

2. ne pazarlama hikayeleri yazıldı, ne kremler satıldı bunu içeren...

7 ocak 2014 00:58

3. özelde cilt, tırnak ve saçlar genelde vücut için büyük önem taşıyan protein. kırışık tedavisinde uygulanan yöntemlerin başında gelir.

Neler, Kollajen Seviyenizi Arttırmaya Yarar?

Kollajen üretimide C vitamini kilit bir rol oynar. Yeterince C vitamini alınmadığı takdirde, kollajen oluşumunu bozulur. Bu, vücudun kollajen üretememe bozukluğuna sebep olur. Bu şekilde vücudun tüm destek yapıları dağılır ve tam anlamıyla çöker.

Bu yüzden, günlük yeterli oranda C vitamini aldığınızdan emin olun ve C vitamini ihtiva eden cilt bakım ürünleri kullanın.

9 ağustos 2014 17:19


4. koolajen cilt altında bulunan bir protein cildin önemli bir yapı taıdır. Elastinle birlikte sentezi azalırsa cilt kırışır ve yaşlanma belirtileri başlar. Bir de(gbkz: çatlak) buna bağlı oluşuyormuş. c vitamini ve e vitamini kullanılırsa çatlak oluşmayacağını okuduğumdan beri deniyorum evet işe yarıyor. ama c ve e vitamini kullanırken dikkat edin gece kullanın cilt lekesi yapabilir her ikisi de.

9 ağustos 2014 21:08

5. Kremlerden cilde emilemeyecek kadar büyük bir moleküldür. Kollajen desteği vaad eden cilt altına yapılan enjeksiyonların dışındaki lokal ürünlerin çoğu yalandır, bunun yerime kollajeni ağızdan supplement desteği olarak ya da sentezini artırmak için c vitamini desteği almak daha doğrudur.

#kesin_bilgi_yayalım

3 ağustos 2016 01:04