yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (0)

  1. mezuniyetinizin üzerinden 10 yıl geçmiş ise girmeye niyetlenemediğiniz sınavdır. zaten ezber yöntemiyle bitirmiştim okulu. aklımda sıfır bilgi varken, hem çalışırken bir senemi bu sınava ayırmak acayip gözümde büyüyor. mümkünse mezun olduğunuz zaman girin bu sınava.

  29 eylül 2014 15:48

  2. girmeyin diye insanları sarsmak istediğim sınavdır. öğretmenlik, veterinerlik gibi bölümlere diyeceğim yok fakat diğer meslek grupları için artık bir anlamı kalmadı. kurumlar birer birer merkezi atamadan çıkıyor. bu ne demek torpilin yolunda artık hiç bir engel kalmadı. gerçi nerede eski torpiller şimdi ilanlar bile ayan beyan torpil kokuyor, arkadaşlarınız utanmadan böbürlenerek falan bahsediyor.

  2 kere girdim ikisinde de gayet iyi puan aldım atanamadım. sebep? çünkü mensup olduğun mesleğin atamasını yapacak olan bakanlığın başındaki adamın bize olan antipatisi. s.ktir git özel sektörde çalış diyor. zaten özel sektörde açmış kollarını gel istisnacığım istediğin koşullarda başla, dükkan senin diyor. sen çık " her ile üniversite yaptık" diye gerin, hitap ettiğin kitle hüloğ falan desin. çünkü istihdam gayet yeterli, iş koşulları, üretim mükemmel. allah belanızı versin diyeceğim de nasıl bir türseniz beddua da işlemiyor. verilen emeğe, kaybettiğiniz sağlığınıza, mahvolan psikolojinize değmez tüm bu olanlar.

  29 eylül 2014 17:14

  3. okuduğum bölüm dolayısıyla maruz kalacağım sınav. zaten bu sistemde ne düzgün ki bu düzgün olsun, başımı ağrıtmasın diye bu seneden başlarım çalışmaya. sonra da girip düzgün bir puan alır ve yoluma bakarım umarım. torpil gerekecek tabii o allahın emri de nasıl olacak ne olacak hiç bilmiyorum orasını.

  29 eylül 2014 17:45


  4. ah ah.. ne denir ki bu sınava.

  iibf mezunu olarak ultra kpssye maruz kalan biri olarak şu an tekrar çalışıp çalışmama ikilemindeyim.maalesef sadece kpss de yetmiyor dendiği gibi ne 90 puan alan arkadaşlarım torpili olmadığı için hala yerleşememiş durumda.

  kurum mülakatlarında dönen muabbetlere girmiyorum bile.

  29 eylül 2014 18:05

  5. Memur birisi olarak ne yazıkki artık yüksek puan almanın yetmediğini gördüğüm sınav. Ben 2012 kpssye girdim, 2013 sonunda atandım. Kişisel tercihim merkezi atamayla yerleşmeydi, dolayısıyla hiç mülakatla falan uğraşmadım. Fakat ne yazıkki insanlar mülakat için kapıda sıra beklerken sonucun çoktan belli olduğu durumlar var ve bu ülkenin gençlerinin yaşadığı çok büyük travmalardan biri de kpss bence. Nacizane tavsiyem bu sınav için tarihtir. Tarih her zaman en kastırılan ders oluyor, yemeyin içmeyin tarih çalışın süslüler.

  29 eylül 2014 18:30 29 eylül 2014 18:31

  6. şöyle bir bakıyorum kpss mağdurlarına, ikinci üçüncü kez gireceklere.. "her şeyde bir hayır var be gülüm" diyorum :)

  neyse ki geçtik o yollardan, çalışması ayrı dert, sınavı ayrı dert, sonuçların açıklanmasını beklemek ayrı dert. Allah hayırlı insanlara hayırlısıyla kazanmayı nasip etsin.

  30 eylül 2014 17:04

  7. of of süslüler daha iki gün oldu başlayalı dersaneye ama şimdiden bıktım. allah tüm hazırlanan arkadaşlara sabır versin valla dayanılıcak gibi değil.

  30 eylül 2014 22:41


  8. haberlerde izlemiştim. bir gencin simitçi olma yoluna sokan bi sınav. malum sıcakta soğukta ösym kuyruklarında beklerken, bi gün acıkır. simit alır, simitçiden. der ki, neden ben de bu işi yapmıyorum. ve o gün karar veririr simit satmaya.

  ben hayatım boyunca, şafak öğretmeni unutamayacağım. atama beklerken, kanserden ölmüştü. çok üzülmüştüm. halbuki şimdi gecenin bi yarısı atamalar ışık hızında yapılıyor ki. demek ki isteyince oluyor.

  kpss'ye ilk kez 2010da girdim. hayatımın içine edildi o sene. güvenim gitti, ösym ye. sonraki sene, işim vardı. sabah8, gece 23 çalıştım. sınava girmedim. ama tempo yoğun, patron bile kpssyi önerince. 2013te girdim. fakat sınav öncesi gecesi, evde minik bi faica atlattığımız için sınava ağlamaktan gözler şişmiş bi şekilde gittim. denetmen fotoya baktı, bu sen misin dedi. maalesef diyemedim. evet diyebildim. akşam yaşadığım sıkıntı, bende ne heyecan ne bişi hiç bişi bırakmadan girdim sınava. iyi bi puan aldım herşeye rağmen. ama yine yetmedi. ucundan kaçırdım hep. insanlar ne şekilde o sınavlara giriyor. bazıları il değiştiriyor, kendi şehirlerinde sınav merkezi olmadığı için. hele bi öss miydi, kpss miydi. çocuğun arkadaşı, kıskançlık yapıp sınav merkezi tercihleriyle oynuyor. çocuğun sınav merkezini, kastamonudan şırnağa aldırıyor. 26 saatte gidiyor çocuk. yani ne yapıyoruz kişisel bilgileri paylaışrken, insanların bilmesi gerektiği kadarını anlatıyoruz.

  1 ekim 2014 17:24 1 ekim 2014 17:32

  9. 2014 versiyonuna girdiğim sınav. başta çalışması zor gelmişti ama çalıştıkça sevdim ve hatta müfredatı bilmediğim için kendime kızdım. tarihimi bilmediğimi farkettim. yakın tarih denen şeyden zerre haberim yokmuş meğer. vatandaşlık hele, bilmemiz gereken şeylermiş. cebren ve hile ile de olsa öğrendiğim şeyler için mutluyum. tişikkirler kapesese (gizlinot: galp)

  31 ekim 2014 22:11

  10. eğitim sisteminin kölesi olduğumuzu yüzümüze bir kez daha çarpan sınavdır kendisi.

  1 kasım 2014 00:15