yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (6)
  • medya (0)

  1. (yazar: balim) ukdesidir.

  tanım: makyaj üzerine de uygulama yapabilmeyi sağlayan 50 spf geniş korumalı güneş koruyucu mist.

  Olumlu özellikleri: boyutları uygun olduğu için çantada ve uçak seyahatlerinde yanınızda götürmek için uygun, güneşten gerçekten iyi koruyor, ciltte parlama yapmıyor, alerji ya da sivilce yapmadı, (gizlinot: karma ve orta derecede hassas ciltliyim) güneş kreminin yenilenemeyeceği durumlarda makyaj üstüne de uygulanabilmesi başka hiçbir güneş koruyucu kozmetikte olmayan bir özellik.

  Olumsuz özellikleri: 75 ml ve boyutuna göre, fiyatı biraz pahalı. (gizlinot: n11.com üzerinden indirimli 38-40 TL arasında bir fiyata satın alabilirsiniz, normal fiyatı 55-60 TL civarı) sıkmadan önce iyi çalkalanmazsa yüzde ince bir beyaz toz tabakası bırakıyor ve sıkarken çıkan hava alerjik astım hastalarına iyi gelmeyebilir, biraz öksürtüyor. İçerik yorumu yapamıyorum ama en azından sprey kozmetik ürünlerde bol miktarda bulunan bhutan maddesi içeriyor.

  Yorum: açık havadaki etkinliklerin olduğu iki günde, günde iki üç kez tazeleyerek kullandım, ürünün yarısından fazlası bitti. toplamda 10-12 fıs kullanılabileceğini tahmin ediyorum. yani çok bereketsiz bir ürün. Ancak o gün güneş yanığı ya da kızarma durumu yaşamadım, bu da iyi koruduğunun bir göstergesi. Şahsi fikrim, bu şekilde makyajınızın üzerine güneş kremi uygulayamayacağınız özel durumlar için kurtarıcı olabilir ama günlük güneş koruyucu amacıyla kullanmak için biraz fazla lüks kaçıyor.

  24 temmuz 2018 13:10 24 temmuz 2018 22:38

  4

  2. 50 tl'ye almış olduğum sprey formdaki güneş kremi. Açıkçası ben gayet başarılı buldum. Uzun süredir makyaj üstüne uygulanabilecek bir güneş kremi arayışındaydım zaten. Koruması, verdiği hafif his, kokusu ve beyazlık bırakmaması sevdiğim özellikleri. Bence tek olumsuz yanı çok çabuk bitmesi. Hem sprey formda hem de gramajı az olduğu için çok çabuk bitiyor. Her gün güneş kremi kullanan biriyseniz hatta bir de günde birkaç kez tazeleyeyim derseniz bir ay bile dayanmayabilir. O yüzden fiyatını biraz yüksek buluyorum. Onun dışında çok güzel bir ürün tavsiye ederim.

  25 temmuz 2018 23:38

  3. güneş kremini gün içinde makyaj üzerinden tazeleme imkanı verdiği için ve bu ürünleri sonunda piyasada bulabildiğimiz için gerçekten çok mutluyum. bioderma'nınkini arıyorken karşıma la roche posay çıktı ve aldım. aldığım günden bu yana da yaklaşık 20-25 uygulama yapmışımdır ama henüz bitmedi.

  sabah güneş koruyucuyu sürüp direkt dışarıda güneşe maruz kalıyorsam iki saatte bir ama günü kapalı bir alanda/bir binada vs geçiriyorsam dört beş saatte bir tazeliyorum. beyaz iz bırakmıyor, spreyi eşit püskürtüyor, koruması başarılı, kokusu ve verdiği his güzel. sadece daha uygun fiyatlı olmasını dileyebilirdim. keşke farklı markalarda daha uygun fiyatlılarını da görsek, ben bu alanda diğer markaların da zamanla rekabete katılacağını düşünüyorum.

  25 temmuz 2018 23:49


  4. 50tlye yakın bir fiyata aldım. Bence performansı çok başarılı. Fıs fıs güneş koruyucunuzu tazeliyorsunuz. Yağlandırmıyor, hafif yapılı, çabuk emiliyor. Fakat malesef fiyat olarak pahalı çünkü çok çabuk tüketebileceğiniz bir ürün. Sanırım benimki 1,5-2 hafta içinde bitti. (çoğunlukla dışardaydım) o nedenle iyi düşünerek alınması gereken bir ürün.

  21 ağustos 2018 02:02 11 eylül 2018 16:03

  5. 50 koruma faktörüne sahip, iddia ettiği gibi güneşe karşı iyi koruyan, parlama yapmayan, pratik bir ürün. en güzel tarafı makyaj üstünden güneşten koruyucu ürün uygulama imkanı vermesi. ben ofiste kullanıyorum, öğle yemeğini bahçede yiyeceksek yüzüme fıslatıp çıkıyorum. tatilde de çantada taşıdım. yüzümde makyaj varsa veya ellerimi yıkama imkanım yoksa kolayca yüzümü güneşten koruyabildim. böyle destek ürünü olarak kullanınca miktarın az olması çok da önemli gelmedi bana.

  14 eylül 2018 16:55 17 eylül 2018 12:28

  6. çıktığından beri çok severek kullandığım güneş koruyucu, boyutları çantada taşımak için çok iyi, kullanması da çok kolay, kremin ve makyajın altına mıydı üstüne miydi derdi yok, yenilerken temizleyim de bir daha süreyim derdi yok. Ayrıca yağlı/karma ve gözenekli, alerjik ve hassas cildimle çok iyi anlaşıyor. kışları spfli ürünler ile geçiştirebiliyorum fakat yaz için bu ürün vazgeçilmez oldu, bir fıst yüzüme bir fıst ellerime, çok güvende hissettiriyor

  10 mayıs 2019 17:21