yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • oylar (19)
  • medya (2)

  53. birkaç damla lavanta yağını küvetteki sıcak suya damlatarak rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir banyo yapabilirsiniz. uyku öncesi stresi azaltmak ve kasları gevşetmek için bende işe yarıyor.

  güvenilir ürün arayanlar için tavsiyem. (link: https://myykimya.com/dodo-bitkisel-yaglar/ link)

  ilgili medya:
  1
  23 mayıs 2023 16:07

  52. düzenli olarak yüz bölgesine kullandığım yağ. çabucak emiliyor, üzerine ek bir de sığla yağıyla yapılmış doğal bir nemlendirici sürüp, o şekilde makyaj yapıyorum. gözeneklerede iyi geliyor bence

  6 ocak 2023 17:02

  51. rahatlatıcı etkisi olan bir yağdır.. uyku bozukluğu iyi geliyor fakat ağır kokusundan dolayı alışması bir miktar zor olabiliyor

  4 ocak 2023 14:32


  4

  50. tırnak etlerimdeki hasarlar için düzenli olarak kullanıyorum, memnunum fazlasıyla

  3 ocak 2023 12:48

  49. 2021'de yks öncesi rahatlamak ve sakinleşmek için denediğim ve hala her gece uyku öncesi düzenli olarak kullanmaya devam ettiğim yağ. eğer sakinleştirici etkisinden faydalanmak için kullanmak istiyorsanız aldığınız yağın lavendula angustifolia türü lavantadan elde edilmiş olmasına dikkat edin. ben güvenilir bulduğum için onka farma markasından alıyorum. fiyatları pahalı ama denediğim diğer yağlardan daha kaliteli ve etkili geldi bana.

  28 aralık 2022 16:05

  48. neredeyse evin her kısmında benimle olan rahatlatıcı muhteşem yağ. su ile seyrelttiğim şişeden yastığa, çarşafa, havlulara, kıyafet dolabındaki askı kenarlarına birkaç damla sıkıyorum. ütü suyuna, yüzey temizleme suyuna ekliyorum. yumuşatıcıların ağır kokusuna katlanamadığım günden beri çamaşır yumuşatıcısı olarak kullanıyorum ve çok memnunum.

  22 temmuz 2022 23:03

  47. aromaterapide en çok kullanılan yağlardan biri. uyku, rahatlama ve gevşeme üzerine bazı etkileri olduğu söyleniyor. fakat birkaç damlası dahi bence ortamda ağır bir koku yaratıyor.

  21 temmuz 2022 22:06


  5

  46. Lavanta tarlasından almış olduğum saf lavanta yağını, normalde uyumaya yardımcı olsun diye kullanırım. Sakinleştirici etkisi gerçekten var, gevşediğimi hissedebiliyorum. Son bir haftadır sanırım aşırı alkol alımından yüzümü sivilce bastı, başlarda umursamasam da bu sabah boynuma da yayıldığını ve olan sivilcelerin baş vermeden büyüdüğünü görünce pik yaptı. Yarım çay bardağı suyun içine 5 damla saf lavanta yağı damlattım ve temizlediğim cildimi pamuk yardımıyla sildim. Mentol gibi ferahlattı ve gözeneklerim hafif karıncalandı. Bendeki etkisini ilerleyen zamanlarda editlerim. Eğer sivilce ve siyah noktalarımda gözle görülür bir fayda gözlemlersem sivilceli, karma ve yağlı ciltlere bu karışımı nemlendirici tonik olarak gözüm kapalı öneririm lakin hassas ciltler bence dikkat etsin.

  Edit: ben bu karışımı gözüm kapalı tavsiye ederim arkadaş. Daha dün uyguladım hatta 2 saat geçmeden denize girdim ama sabah kalktığımda sivilcelerimin çoğunun inmiş olduğunu gördüm (gizlinot: Birazını da sıkmıştım ne yalan söyleyeyim). Bu kadar sürede böyle çabuk etki edeceğini düşünmemiştim, bundan sonra gün aşırı olmak üzere gece yatarken uygulayacağım.

  17 temmuz 2022 14:50 18 temmuz 2022 17:39

  5

  45. en sevdiğim üç yağdan biri. her gün yastığıma damlatıyorum. hem rahatlatıyor, hem de uykuya kolay dalmamı sağlıyor. rahatlamak, ferahlamak istediğimde kokluyorum. gerçekten aşırı seviyorum.

  piyasada çok çok fazla sahte lavanta yağı var. gerçek olduğunu anlamak için şunlara dikkat etmelisiniz:

  -koyu bir şişede olması

  -damlalık barındırması

  -fiyatının aşırı ucuz olmaması

  -genel olarak 10 ml olarak satılıyorlar, 20 ml olanlara biraz şüpheli yaklaşmalısınız, özellikle fiyatı çok uygunsa.

  bunlar ilk dikkat etmeniz gerekenler.

  aldıktan sonra gerçek olup olmadığına tam emin olmak için şunlara bakmalısınız:

  -kokusu. gerçek lavanta yağı kokusuna hakimseniz bunu anlayabilirsiniz aslında, ama yine de bir bakın. yoğun, keskin bir lavanta kokusu almanız gerekiyor.

  -elinize bir damla sürün ve yağlı his bırakıp bırakmadığına bakın. gerçek lavanta ise yağlı his bırakmayacaktır.

  -son olarak ve tam olarak emin olabileceğiniz madde: bir kumaş parçasına bir damla damlatın, uçucu bir yağ olduğu için gerçek ise dakikalar içerisinde uçacaktır ve leke bırakmayacaktır. eğer leke bırakıyorsa yağınız maalesef sahtedir

  22 ocak 2022 00:37

  5

  44. çok stresli zamanlarımda uyumak için kullanmadığım süs yastıklarından birine bir kaç damla damlatırım. uykuya dalmamı kolaylaştırıyor ve relax oluyorum uyandığımda.

  19 haziran 2021 13:52