yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (7)
  • medya (2)

  1. şu an tam 36 haftalık hamile olmama rağmen hiç çatlağım olmamasını borçlu olduğum, 21. yüzyıl mucizesi çatlak önleyici jel.

  17 şubat 2013 18:30

  2. ünlü fransız firması lierac tarafından üretilen 25 yıldır aynı doğal formülle sunulan (gbkz: çatlak önleyici jel). eczane fiyatları yüksek olduğu için internetten almanızı öneriyorum isteyene (link: http://www.dermoeczanem.com/lierac-phytolastil-catlak-gidericiler güvenilir site).

  (bkz: çatlak giderici ürünler)

  26 ağustos 2014 12:49

  3. Hamileyken kullandım ben bunu, hayvanlar üzerinde test yapıyor mu bilmiyorum, o zaman dikkat etmiyordum açıkçası.

  Kokusu değişiktir biraz(gizlinot: gerçi her şeyin kokusu bi garip geliyordu bana o dönem, çok takılmayın bana), hamileliğin üçüncü ayından falan itibaren günde 1 defa olmak üzere başlayın yazar ambalajda. Ergenlikte ve hızlı kilo alıp verme kaynaklı oluşabilecek çatlaklarda da önlem amaçlı kullanılabilir. Bence tüm çatlak karşıtı ürünlerde olduğu gibi gidermekten ziyade önlemede işe yarar. Benim ergenlikten kalma, baldırlarımın üstündeki çatlakları geçirmedi tabii ki ama hamileyken yenileri de oluşmadı. Demek ki çatlamaya eğilimi olan bir cildi koruyabiliyor. (gizlinot: Cesaret eder de bi çocuk daha yaparsam bio-oil veya shea yağı kullanmayı düşünüyorum)

  26 ağustos 2014 13:16


  4. jel versiyonun yeni çatlak oluşumunu engellemek için,serum versiyonunun ise oluşmuş çatlakların görünümünü azaltmak için kullanılması gereken ürün.tabii en az 8 hafta kullanmak gerek.

  5 şubat 2016 14:35 5 şubat 2016 14:39

  5. doktorun çatlaklarım için verdiği ürün. aslında çatlak oluşumunu önlemek için kullanılıyormuş ama ben yine de yeni oluşan pembe çatlaklarıma da sürüyorum.

  3 haftadır kullanıyorum. aslında her gün kullanmak gerekiyor ama çatlak oluşumunu önlemek için oluşabilecek yerlere iki günde bir, pembe çatlaklarıma her gün sürüyorum.

  jeli sürdüğüm yerler yapış yapış olmuyor, kıyafetlerimde de leke yapmadı(gizlinot: yapsa da evde giydiğim kıyafetler olduğu için sorun olmuyor)(gizlinot: swh)

  eğer işe yararsa, pembe çatlaklarımda da bir değişiklik görürsem editlerim.

  edit: iki hafta önce bitirdim. çatlaklarımı tam olarak geçirmese de etkisini gördüm. çatlakların görünümü hafifledi ve renkleri açıldı. az çatlak olan bölgelerde de küçülme oldu. yoğun olan bölgelerde etkisi daha az oldu ama yine de gözle görülür bir şekilde fark olduğunu söyleyebilirim.

  şimdi de sebamedin çatlak kremini kullanıyorum biraz zaman geçince onu da yazacağım.

  4 haziran 2016 20:48 25 temmuz 2016 00:50

  6. Hamileliğimin 3.ayından sonra düzenli kullandığım jel. 38. Haftaya kadar çatlak olmamıştı fakat doğumdan 2 gün önce 2 tane pembe çizgi şeklinde oluştu. doğum sonrası düzenli kullanınca o pembe çizgiler kapandı çatlağa dönüşmedi bende. Fakat eskiden oluşan çatlaklara hiçbir etki etmiyor.

  4 haziran 2016 21:11

  7. İlk hamileliğimde kullandım ben bu ürünü. Yapı olarak çatlamaya çok müsaidim. Ergenliğimde oluşmaya başladı çatlaklarım. Bu nedenle gebelikte dikkat etmeye çalıştım ve düzenli kullandım hatta ek olarak aktarda gebelik çatlakları için özel yağ karışımı yaptırıp onu da düzenli sürdüm.

  Gelelim sonuca; eğer çatlamaya müsait bir cildiniz varsa ne yaparsanız yapın o çatlaklarla yüzleşiyorsunuz muhakkak. Hele ki gebelik gibi normalden fazla gerilmelere maruz kalacaksa cilt bu sonuç kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle lierac phytolastil gel bende %100 işe yaramadı. Belki kullanmasam daha fazla çatlayacaktım yani minimuma indirgemiş olabilir ama yine de mucize beklememek gerek.

  6 haziran 2016 23:15


  8. 23 haftalık hamileyim. 12 haftadan beri günlük, düzenli olarak kullanıyorum. (gizlinot: akşamları da nemlendirici krem ya da yağ sürüyorum). Jel yapış yapış, hele ilk kullanırken çok kötü kokuyordu. Şimdi alıştım herhalde kokusunu duymuyorum. Kıyafeti giymeden biraz kurumasını beklemekte fayda var. Yoksa yarısı kıyafette kalıyor. Çatlak oluşumunu önleme için henüz birşey diyemeyeceğim. Umarım olmaz.

  11 haftada 3.pakete geçtim. Göbek, meme, kalça, üst bacak, üst kol allah ne verdiyse sürüyorum.

  Ben hep internetten aldım. Çeşitli sitelerde 150-170 tl arası 200 ml+200ml paketlerini bulabilirsiniz.

  7 haziran 2016 08:06

  9. Yeni çatlakları bilmem ama eski çatlaklara hiç etki etmemişti. Bebe yağı sürün en azından tasarruf etmiş olursunuz.

  13 ağustos 2016 10:55

  10. gebelik çatlaklarını önlemede kullanılması önerilen jel.

  20 haftalık hamileyim suan, yaklasık 10 haftadır kullanıyorum ilk olarak söylemem gereken şey çatlak oluşumunu önleyici demek-siz bu ürünü kullanırsanız asla catlamazsınız demek değil.

  bir kere ürün nemlendirici özelliği olmayan bir jel.

  yapmanız gereken catlamamak ıcın cildi önce nemli tutmak! bu nokta çok önemli.

  cildi nemlendirmeye özen göstersenizde yinede catlaklar olusabılıyor malesef işte phytolastil jel bu noktada işe yarıyor nemin yetersiz kaldığı zamanlarda cildinizi koruyor.

  Bu jele ait olumsuz yorumların cogu nemlendirme işinide bu jelden bekleyenler tarafından yapılıyor bence.

  13 şubat 2017 14:10