sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1)
 • oylar (1)
 • medya (0)
4

1. (yazar: Diemunchnerin) isimli yazar sayesinde, ki kendisine bana vermiş olduğu bilgiler için bir kez daha teşekkür ederim, kanada'daki drugsore kozmetik ve bir takım ilaçları satan shoppers isimli firmanın kendi markası olduğunu öğrendiğim, kanadalı bir drugstore kozmetik markasıdır.

Herhangi bir ürünü piyasa fiyatlarının 2-5 dolar altında satmakla beraber baktığım güneş kremi, vücut losyonu vb. Ürünlerinin de içeriğinin oldukça temiz olduğunu öğrendim ancak ihtiyacım olmadığı için bu ürünlerinden satın almadım.

Tek kullanımlık maskelere biraz zaafı olan biri olarak Bu markanın şu an halihazırda yaklaşık 1.49 dolara satılan maskelerinden kağıt ve soyulabilir formda olanlarından birkaç tane satın aldım ve iki tanesini buradayken denedim, Oldukça güzel çıktı. Benim denediklerim "deep cleansing" ve "pore cleansing" kağıt maske olanlarıydı ve her ikisinden de memnun kaldım süslüler. Diğerleri ile ilgili deneyimlerimi edindikçe de gelip girdiyi güncellerim. 

Kanada'ya yolu düşen bir süslü olursa en azından en uygun fiyatlı kozmetik markalarından biri olarak shoppers'ta bu markaya bakabilir.

Edit: Aynı şekilde kanada'da yaygın olan bir diğer drugstore kozmetik market rexall'da satılan "kit" markası da bu drugstore marketin kendi firmasıdır, life brand markası için yazmış olduğum şeyler kit kozmetik için de geçerlidir. Aynı şeyin laciverti için ayrı ayrı başlık açıp bin defa benzer şeyler yazmak istemedim; kit'in maskelerini de beğendim.

diğer bir edit: markaya ait denediğim maskeleri içerikleriyle birlikte yazıp kısaca değerlendirmek istedim. baştan belirtmem gerekirse cildim karma, yazları yağlıya, kışları kuruya dönük. alnımda ve burun kenarlarımda gözenek problemleri var. hafif alerjik olup adet dönemleri hariç sivilce çıkarmaya meyilli değilimdir. bütün maskeleri bu bilgiler ışığında kendimce yorumluyor ve puanlıyorum.

*anti aging sheet mask (5/10): 1 tane kullandım. havyar ve inci tozu i̇çerikli olup cildimde irritasyona neden olmadı ancak fayda da göstermedi. çok etkili olduğunu sanmıyorum.

*deep cleansing sheet mask (7/10): 2 tane kullandım. gül yağı ve kiraz çiçeği içeriyor. temizlemesini ve verdiği ferahlığı yeterli buldum. başlangıçta çok hafif bir yanma hissi yapıyor ama sanırım temizlediği için, çünkü cildimde kızarıklığa ya da hassasiyete yol açmadı. i̇mkanım olsa yeniden alacağım maskelerden.

*pore cleansing sheet mask (8/10): 2 tane kullandım. beyaz çay ve kanada yakı otu içeriyor. i̇lk başta aynı asit kullanıyormuşsunuz gibi hafifçe karıncalandıracak şekilde yakıyor ama bu hissin iyi bir şey olduğunu bildiğim için endişelenmedim. siz de endişelenmeyin. gözenekleri bir gün kadar idare edecek şekilde küçülttüğü de bir gerçek. çok beğendim. i̇mkanım olsa yeniden kesinlikle alırdım.

*skin firming peel of mask (7/10): 2 tane kullandım. karamel ve bal içeriyor. kuruması çok geç sürmekle beraber siyah maskelere göre daha hafif şekilde ve asla tahriş etmeyecek şekilde soyuluyor. başta yine hafif bir yanma yapıyor ama hassasiyet yaratacak kadar değil. soyulma süresinin uzunluğu haricinde sıkıntısı yok.

*anti aging peel of mask (7/10): 1 tane kullandım. yapay/sentetik yılan zehiri içeriyormuş. bu içerik biraz korkutucu gelse de açıkçası merakıma yenildiğim için bu ürünü satın aldım. yanma ya da batma hissiyatı yaratmadı. yine kalın bir tabaka halinde sürüldüğünde çok geç kuruyor ve soyulabilir hale gelme süresi uzuyor. rahatsız edici bir kokusu yok. çok aman aman bir etkisini görmedim, cilde hafif bir aydınlık görüntü veriyor. sivilce vb. herhangi bir soruna neden olmadı.

*brightening facial sheet mask (5/10): 2 tane kullandım. hafif ve geçici süreli parlaklık vermesi haricinde bir etkisini görmediğim için çok da fazla beğenmedim.

*purifiying peel off face mask (7,5/10): nar ve salatalık özlü bu soyulabilir maskeden 1 tane kullandım ve çok beğendim. soyulabilir maske manasında yüzdeki ayva tüyleri yolmadan nazikçe temizleyen bir maske. sonrasında da cildim bebek gibi oldu. kokusu aynı jelibona benziyor, çok sevdim.

*tightening facial sheet mask (6/10): bunun sıkılaştırma etkisini görmek için daha uzun süre kullanmak gerekir muhtemelen ki ben elimdeki iki taneyi kullanarak bitirdim, yani kısa süreli etkisini gözlemleyebilmiş oldum. bu süre içinde zaten sıkılaştırma etkisi göremedim ama yüzüme verdiği canlılık güzeldi. bir de gözenekleri geçici olarak sıkılaştırma etkisini gözlemledim, kısa vadedeki etkilerini sevdim.

*exfoliating face mask (9/10): bütün denediğim life brand maskeler içinde en sevdiğim maskelerden biri oldu. i̇çeriğinde ufak yüzü çizmeyecek tanecikler, aloe vera yaprağı ve ginseng bulunuyor, çimento gibi; yüzünüze sürdükten 10 dk sonra katılaşıyor. duruladıktan sonra ise gerçekten güzelce temizlenmiş ve aydınlanmış bir yüz görüyorsunuz aynada. tek olumsuz yanı biraz kötü kokması ancak bence katlanılamayacak bir koku değil. satın alma imkanı olan tüm süslülerimize şiddetle tavsiye ederim.

*revitalizing peel off face mask (8/10): içindeki salatalık ve cadı fındığı özü sayesinde gerçekten de güzel ve parlaklık veren bir maske. yüzünüzü anında ferahlatıyor ve gözenekleri küçültüyor. yüzden soyarken ayva tüylerini yolmuyor. oldukça başarılı.

1 haziran 2018 05:22 27 mart 11:33

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar