yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Hikaye bazlı, oyundaki seçimlerinizin önemli olduğu bir oyun. Toplam 5 bölümden oluşuyor. ana karakter olan max'i yönlendirip onun seçimlerini yapıyorsunuz. Kelebek etkisini andırıyor biraz . Oyunda da chaos theory'den bahsediyor zaten. Hatta bir bölümün ismi direkt chaos theory.         Benim hayatta en sevdiğim oyunlardan biri. Soundtrack muhteşem. Hikaye biraz fantastik, biraz lise draması. Oynayıp da pişman olacağınızı sanmam. Steamden indirimde 10 liranın biraz üstü bir fiyata alabilirsiniz. Tek kötü yanı grafikler o kadar iyi değil. 

  Ukte: (yazar: Asphyxia)

  11 eylül 2017 02:06

  2. Müzikleri çok güzel olan, salinger ve twin peaks dizisi göndermeleri içeren oyundur.

  11 eylül 2017 03:45

  3. outside vortex club parçasıyla kendi kendime lsd kafası yaşadığım oyun.

  11 eylül 2017 18:16


  4. üç bölümlük bir prequeli de olan oyundur aynı zamanda. life is strange: before the storm chloe ve rachel'ın ilişkisini odak alıyor, ilk bölümü geçtiğimiz ayın sonunda çıktı gelecek bölümleri beklemedeyiz.

  11 eylül 2017 21:59

  5. hazır oyunu daha yeni bitirmişken ve müthiş etkisindeyken hemen bir şeyler karalamak istedim.aslında çok uzun zamandır merak ettiğim,gördüğüm bir oyundu ama oynamak istememiştim nedense.geçenlerde buradaki (bkz:süslülerin oynadıkları bilgisayar oyunları) başlığını görünce artık oynamalıyım dedim.hikaye tabanlı ve seçimlerle ilerleyen oyunları seviyorum. the walking dead'in oyun serisini de çok sevmiştim.oynarken aslında bir dizi veya film izliyor gibi oluyorsunuz ve direk olarak olayın içinde olmak oldukça etkili oluyor.tabi bu oyun türü hakkında sevmediğim bir kaç noktada var.seçenekler fazla kısıtlı gibi geliyor bana,teknik konusunu bilemem tabi böyle olmak zorunda mı değil mi diye ama bir tık daha özgür olmak isterdim bu tarz oyunlarda.life is strange'e gelirsek oynadığım en güzel oyunlardan biriydi.öyle ki indirip oynadığım için biraz suçluluk hissettim.bir daha çıkardıkları oyunda kesinlikle satın alacağım. şimdilerin bilgisayar oyunlarının 21. yüzyıl sanatı olduğunu düşünüyorum.bu oyun da bu düşüncemi pekiştirdi.

  bundan sonrası oyun içi spoiler.

  (bkz: spoiler)

  baş karakter max'le baya bağ kurdum.hafiften kendime benzetmem oyuna daha çok bağlanmamı sağladı. internette çok fazla sonunun hüzülü olduğu falan söyleniyordu ama dürüst olmak gerekirse beni o kadar etkilemedi.etkilememesinin sebebi aslında sonunu anlamam.yani çok süpriz değildi bence.bir de bu tarz dizi filmlere de aşinayım,sonucun bu olucağı ve her eylemin sonuçlarının olacağını ve bunları başlatan sebepleri çözebildim sona gelmeden.benim için en büyük süpriz profösör oldu,onu tahmin edememiştim.sığınak bulunduğunda benim daha uçuk fikirlerim vardı,misal aslında fırtınanın geleceğini bilen kampüste birinin bu yeteneği olduğunu bilen zengin ailenin kızları deneylerine alet etmesi sanmıştım meğer alakası yokmuş. :/ chloe ve max'in hafif lezbiyenimsi ilişkisini çok sevdim oyunun başından beri ay öpüşseler ne güzel olur dedim ve sonda sonunda istediğimi gördüm haha.tabi ben chloe'yi feda ettim kasaba için,doğrusu oydu bence.diğer seçeneği seçince ne olduğunu da merak ediyorum baya.warren karakteri de çok tatlıydı bu sebeple sürekli iyi davrandım.film seçimlerine de bayıldım hep sevdiğim filmlerden referans verdi,bu yüzden ona çoğu yerde kıyak geçtim.David'in suçlu olmadığını da anlamıştım ama bilerek hep chloe'nin tarafını tuttum çünkü hafiften hoşlandım sanırım haha.

  genelde herkes hüzünlü sondan bahsetmiş ama beni en çok etkileyen bölüm max'in zamanlar içinde sıkışması ve garip kabuslarıydı.inanılmaz etkileyici bir kurguydu.hatta ilk başta nasıl ya diye kaydım biraz mindfuck olmuş o kısımlar.görüntülerin güzelliği,hikayenin sizi içinize alması her şey çok güzeldi ya.hatta max'le o kadar bağ kurdum ki fotoğraf aşkım yeniden depreşti.soundtrack'i de muazzamdı.tekrar tekrar bile oynayabilirim sanırım oyunu şuan silmeye kıyamıyorum resmen.

  3 ağustos 2018 00:06

  6. az önce bitirdiğim muhteşem oyun.

  benim için tek eksisi keşke biraz daha uzun olsaydı. episode 4 ve 5 uzundu evet ama 2-3 bana çok kısa geldi.

  indirimde alındığında mutlu olunabilecek bir oyun. birde bu oyundan sonra before the storm adlı ek paket gibi ekstra bir oyun daha çıkarmışlar ama steam de indirimsiz 58 tl şuan ve bence indirimde bile haketmeyebilir.

  özetle max isimli karakterin özel güçlere sahip olduğu ve bu güçleriyle alakalı bir hikayenin içinde yer alıyoruz. bizim seçtiklerimizle oyun şekilleniyor. (gizlinot: böyle başka oyun biliyorsanız lütfen paylaşın benimle)

  ---- spoiler -----

  max karakterini gerçekten sevdim. oynarken beni hissiyat olarak içine alabildi. özellikle kankisi chloe beni bazen çıldırtsa da ona da yakınlık kurdum. hatta ben oyunun sonunda arcadia bay şehrini feda ettim. çünkü.. çünküsü yok aslında benim için en yakın arkadaş daha önce geldi o an. hele ki son sahnelerde beraber geçirdiği vakitleri görüp hatırlayınca daha da etkileyici geldi. ama eğer chloe'yi feda etseydim ne olurdu merak etmiyor değilim.

  ---- spoiler----

  3 ağustos 2018 15:12

  7. Solda görür görmez atladım. 1. oyun benim için çok çok etkileyici bir oyundu. Karakterler arası ilişkilerin ve konuşmaların derinliği olsun, yaptığınız seçimlerden sonra ortaya çıkan küçük farklar ve oyun içi ince espriler olsun çok güzel bir oyundu. Az mekan var ama güzel işlendiğini düşünüyorum. Lise ortamını başarılı yansıtmışlar. Hele Chloe'nin odasının tasarımı ergen ruhuma çok hitap etti, ertesi gün ben de başladım duvarları çizmeye (gizlinot: swh) Onun dışında oynarken ben çok heycanlanmıştım. Sonu da yeterli derecede heyecanlı ve şaşırtıcıydı bence, güzel bağladılar. Bu arada oyunun sonu, oyun boyunca yaptığınız seçimlerle değişmiyor. O seçimler dediğim gibi karşınıza küçük (gizlinot: Belki bazen büyük :D) ve güzel ayrıntılar olarak çıkıyor. Oyun sonunu siz 2 seçimden birini seçerek getiriyorsunuz ki bu benim oyun hakkındaki en hoşuma gitmeyen şey.

  Neeyse genel olarak oyunun atmosferi çok hoş ve etkileyiciydi. Burdaki büyük pay da müziklere gidiyor bence. Max'in okul koridoruna ilk ayak bastığı o efsanevi anın müziği (link: https://www.youtube.com/watch?v=8FqNYEy48xQ To All of You)'yu şuraya bırakıyorum.

  Not: Before the Storm beklediğimin çok çok altında ve sıkıcıydı bence. Kalpler kırık :(

  Not2: Ben ChloexRachelcıyım

  3 ağustos 2018 21:41