yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (4)
  2

  1. @makeupploverr uktesi.

  saçlarıma daha öncesinde kuaförde saç botoks işlemi yaklaşık 4 defa yaptırdım. bu süreçte saçlarım inanılmaz güzel, parlak ve bakımlı görünüyordu.hatta saçlarımı yıka çık şeklinde kullanıyordum.saçlarımı kuruttuğumda fonlu gibi şampuan reklamlarında ki kızlar gibi bir görünüm sağlıyordu. fakat işlemi tekrar etmediğimde saçlarımın işlem yaptırmadan öncesinden daha kötü duruma geldiğini fark ettim. saç botoksu işlemi sırasında saçıma yüklenen keratin belli bir süre sonra akarken saçımdan da birşeyler götürdüğünü fark ettim. uzun süredir keratin botoks işlemi yaptırmadığım için boy ve uçları biraz kötü görünüyordu.yağmur vardarin youtube kanalında bu ürünle ilgili videosunu gördüm. kendisinin önermis öldüğü bir çok markadan memnun kalmış birisi olarak bu ürünü denemek istedim.ürünlerin fiyatı yüksek bulduğum için temel şeyleri satın alıp ve gerçekten memnun kalırsam diğerlerinede şans vermeyi düşünüyorum.

  ben yıpranmış saç bakımı- onarıcı keratin seti (spreyli)1; maske 250 mm ve keratin sprey 30 mm olanı (110 tl) ve keratinli şampuanını 350 mm (70 tl) satın aldım.(ürün paketlenmesi düzgün ve sağlam şekilde geldi.fotoğrafını ekleyeceğim.)

  ürünün içeriği temiz;TUZ, ALKOL, SÜLFAT, SİLİKON, PARABEN, FORMALDEHİT içermiyor.

  önce saçlarımı keratin şampuan ile 2 defa yıkadim. şampuanın kokusu gerçekten çok güzel çok beğendim.fakat içeriği temiz öldüğü için saçımı çok sertleştirdi. birçok yerde saçlarınız eğer yıprandıysa onu yumuşatmak yerine sertleştirmek gerektiğini okumuştum. fakat saçlarım kesinlikle taranmayacak şekilde sertleştirdi.(saçlarımı açarken çok zorlandım, hatta bu kısım saçıma ciddi zarar verdiğini düşünüyorum)

  saçlarımı duruladıktan sonra maske veya saç kremi uygulamadım. keratin serumu uygulamadan önce sadece şampuanla yıkanması ve krem uygulanmaması gerekiyormuş.(keratini saça daha sağlam tütünması içinmiş)

  prosedüre uydum. saçlarımı havlu ile sardım.nazikçe havlu ile kürttüm. sonrasında serumu saçımı boyar gibi uç ve boylarına sürdüm. (diplere sürmemek gerekiyor).bu kısımda saçlarımı tararken çok zorlandım. şampuanı gerçekten saçları çok sert yapıyor.işlem sonrası ara ara saçlarımı taradım.kuruduktan sonra hiç dokunmadım,toplamadım, o şekilde yattım. sabah sadece duruladım ve sonrasında maskesini kullandım. maske saçta 15 dk bekletilmesi öneriliyor. bende o şekilde uyguladım. maske azda olsa saçlarımı yumuşattı.saçlarımı havlu ile sarıp biraz bekledim. saçlarımı gerçekten tarayamadım.taramadan kendi hali ile bıraktım. inat ettim bu işleme 2 gün sonra yine tekrar ettim. yine aynı sonuç. serum 2. kullanımda zaten bitti. serumdan çok ümitliydim. en azından saçımın uçlarına biraz olsun fayda sağlamasını beklerdim fakat bende bir fayda sağlamadı. suan elimde şampuan ve saç maskesi kaldı. 2 hafta kadar daha şampuana şans vermeyi düşünüyorum. 2 hafta sonra şampuanla ilgili düşüncelerimi güncelleyeceğim.

  edit: ben genel olarak ürünlerden memnun kalmadım. şampuan saçımı çok sertleştirdi. keratin sprey benim saçımda bir etkisi olmadı. saç maskesi fena değil. fakat daha uygun fiyata aynı etkiyi yapan maskeler mevcut.

  ilgili medya:
  2
  26 nisan 21:41 9 temmuz 19:39

  5

  2. Yağmur vardar’ın videosunu gördükten sonra hazır indirim dönemindeyken de, denemekten ne çıkar diyerek aldığım keratin bakım seti.

  Birkaç ayrı set var internet sitesinde, benimki kabaran saçlara özel olan keratin saç maskesi ve keratin saç kremi içeren set. Saç kreminde avokado ve argan yağı var. Maskede bunlara ek olarak buğday proteini bulunmakta ve saçlardaki o değişik kuru ve çatallı hissiyat protein eksikliği yüzünden oluyormuş okuduğum bir metne göre. İçerikler organik sertifikalı bu arada. Önce saçınızı tercihen keratinli bir sülfatsız şampuanla yıkıyorsunuz, sonra ıslaklığını iyice aldıktan sonra maskeyi sürüp 10-15 dk belkiyorsunuz. En son hafif nemli saçlarınıza saç kremi sürerek durulamadan bitiriyorsunuz. Ürünün kokusu muhteşem ve kalıcı. Dün sabah uyguladım ama hala saçımda. Kargo son derece hızlı ve özenliydi tester koymuşlardı iki tane ve ertesi gün teslim edildi. 

  Şimdi gelelim saçıma ne olduğuna. Bir aydır saçlarım tuhaflaşmıştı, asla nemli durmuyor dalgaları biçimsiz ve keçe gibi bir hal oluyordu. Boya vs yok saçımda bu arada. Bakımı yaptıktan sonra saçım kendine geldi resmen, uçuş uçuş parlak ve pürüzsüz. İki kere daha yapınca iyice kendine gelir sanırım. Medyaya öncesi sonrası ekliyorum. İkisinde de düşük ısıda tarayarak kuruttum saçlarımı.

  ilgili medya:
  2
  21 haziran 20:43